RheinEnergieStadion Kolín

kolnbayern

1.FC Köln – FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

V 27.kole Bundesligy sme cestovali na ihrisko “capkov” do Kolína. Na zápas sme nastúpili v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Alaba, Kimmich, Bernat – Alonso – Coman, Rode, Thiago, Costa – Lewandowski.

10min – 0 : 1 Thiago prihráva pred bránku, obranca Heintz loptu odkopne iba k Lewandowskému a ten z hranice šestnástky obstrelí domáceho brankára Horna.
23min – po faule na Comana kopeme priamy kop, ktorý Costa pošle vedľa bránky.
32min – domáci zakombinujú, letiaci center je ale na Modesta privysoký.
43min – po faule na Modesta kopú domáci priamy kop, ktorý pošle Risse vysoko nad našu bránku.
45min – hlavný rozhodca Welz odpíska koniec 1.polčasu.

50min – Modeste nájde spätnou prihrávkou Bittencourta, jeho strelu Neuer pohodlne chytá.
54min – Modestova hlavička letí nad bránku a domáci útočník bol navyše v ofsajde. Následne Alonsa vystrieda Vidal.
57min – Rodeho center zasiahne Mavrajovu ruku, hlavný rozhodca to ale ako penaltový zákrok neposúdi.
60min – Rode si pekne vymení loptu s Lewandowskim, keď sa už ale dostáva do šance, loptu stihne na roh odkopnúť Hector.
62min – Lewandowského strela letí nad bránku. Následne domáci vystriedajú Gerhardta za Osaku.
65min – Riiseho priamy kop, po faule Thiaga na Modesta, letí nad našu bránku.
69min – Riise odcentruje pred bránku a Modestovi v sklze chýba k tečovaniu loptu niekoľko desiatok centimetrov.
72min – Costu strieda Ribéry.
75min – Modeste fauluje Neuera, hlavný rozhodca nepochopiteľne nepíska, následnú Modestovu strelu do odkrytej bránky ale zblokuje Alaba.
78min – Lahm strieda Rodeho.
80min – Modesta v 100% šanci vychytá Neuer, vzrušenie je ale zbytočné, domáci útočník bol v ofsajde.
85min – domáci striedajú Lehmanna za Mladenoviča.
86min – Lahm vidí žltú kartu za faul na Bittencourta.
87min – Lewandowského strelu na zadnú tyč vyráža domáci brankár na roh.
89min – Sørensen vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – Coman si vymení loptu s Lewandoskim, jeho následná strela ale končí nad bránkou. Z protiútoku nás od vyrovnávajúceho gólu zachráni Manuel Neuer a následne hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Poklona pre mojich hráčov. Po 120 minútach a emocionálnom stretnutí s Juventusom to bolo veľmi ťažké o dva a pol dňa neskôr. Odohrali sme dobre prvých 30 minút. Počas posledných 25 minút bol Kolín veľmi nebezpečný. Chceli sme hru dostať pod kontrolu, ale sme si uvedomili, ako je ťažké obhájiť tento rok titul.“

Robert Lewandowski: „Dnes to od nás nebol perfektný zápas, ale po 120 minútach v Lige majstrov to je dobré že máme tri body. Ak vyhrávate iba 1 : 0 je to nebezpečné až do konca. Kolín sa snažil až do konca. Dôležité je, že máme tri body.“

Manuel Neuer: „Dnes sme sa museli trochu viac snažiť, aby sme si týchto 1 : 0 vzali domov. Tieto tri body sú pre nás veľmi dôležité. Bránili sme sa dobre ako tím a málo sme súperovi dovolili. Reprezantačná prestávka teraz pomôže každému z nás.“

Peter Stöger (tréner 1. FC Köln): „Odohrali sme slušný zápas. Za druhú polovicu som naozaj šťastný.“

Marcel Risse (1. FC Köln): „Mali sme v druhom polčase, lepšie príležitosti, boli sme oveľa vyššie, vyvinuli sme väčší tlak, ale to bohužiaľ nestačilo na gól.“

Timo Horn (1. FC Köln): „V prvej polovici to nebolo ono, v druhej polovici to už bolo lepšie. Bohužiaľ sme nedokázali streliť gól.“