20:30
PreZero Aréna Sinsheim

1899 Hoffenheim – FC Bayern

1 : 3 (0 : 2)

Na úvodný zápas druhej polovice sezóny, ktorým je zápas 18.kola Bundesligy, nastupujeme po zimnej prestávke proti Hoffenheimu v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Martínez, Thiago – Müller, Goretzka, Coman – Lewandowski.

2min – Lewandowského strela z hranice šestnástky letí vysoko nad bránku domácich.
4min – hlavičku Kramariča chytá Manuel Neuer.
19min – Müller v páde strelou minie bránku.
21min – po rohovom kope chytá brankár Baumann slabú strelu Goretzku.
26min – kapitán domácich Vogt vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
28min – po trme-vrme chytá loptu na bránkovej čiare brankár Baumann.
29min – brankár domácich vyráža strelu Goretzku.
34min – 0 : 1 Coman odcentruje na Lewandowského, ktorého hlavičku brankár Baumann vyráža ku Goretzkovi, ktorý aj vďaka teči domáceho kapitána Vogta posiela loptu do bránky.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – 0 : 2 po rohovom kope domácich a následnom rýchlom protiútoku našich odcentruje Alaba pred bránku, kde Goretzka usmerní loptu do bránky. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

50min – Goretzka hlavou pošle loptu tesne vedľa bránky.
56min – domáci dvojnásobne striedajú. Kapitána Vogta za Grillitscha a Demirbaya za Geigera.
58min – Grillitsch vidí žltú kartu za faul na Thiaga. Následný priamy kop Alabu vyráža brankár domácich na roh.
59min – 1 : 2 po našom rohovom kope nasleduje rýchly protiútok domácich. Keď najprv v obrane prepadne Thiago a následne Alaba neubráni Schulza, nasleduje strela domáceho hráča z hranice šestnástky, ktorá obstrelí Neuera a končí v našej bránke.
61min – Martínezova strela spoza šestnástky končí vedľa bránky.
64min – Posch vidí žltú kartu za faul na Goretzku.
68min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Geigera.
73min – striedame Comana za Gnabryho.
78min – obe mužstvá striedajú. Naši Thiaga za Jamesa a domáci Joelintona za Szalaia.
83min – Neuer chytá na bránkovej čiare gólovú hlavičku Szalaia, ďalšie vzrušenie je zbytočné, hlavný rozhodca odpíska ofsajd a ešte ukazuje Martínezovi žltú kartu za faul, ktorý predchádzal akcii domácich.
87min – 1 : 3 James odcentruje na Müllera, ten pošle prihrávku pred bránku na Lewandowského, ktorý pošle loptu do odkrytej domácej bránky.
90min – striedame Martíneza za Boatenga. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – Szalai pošle hlavou loptu nad našu bránku a následne hlavný rozhodca Tobias Welz odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Prvá polovica bola senzačná. To je to, ako môžeme hrať. Výsledok je dobrý, začali sme dobre v obrane a vytvorili tlak. Sme prenasledovatelia a chceme loviť BVB. Chceme loviť a chceme sa stať majstrom. Kľúčové je, aby sme skončili na vrchole.“

Hasan Salihamidžič: „Videli sme dve tváre. V prvej polovici to bolo naozaj dobré a mali sme všetko pod kontrolou. Druhá polovica bola ťažká s individuálnymi chybami. Takže sme sa dostali do boja a nedokázali sme byť kompaktní. Potom sme z protiútoku po našom rohu dostali gól a potom sme sa triasli. Tretí gól ale rozhodol. Šli sme do zimnej prestávky s dobrým pocitom a začali sme druhú polovicu s dobrým pocitom.“

Leon Goretzka: „Celkovo sme odohrali dobrý zápas. V prvom polčase to bola od nás skvelá hra. Hoffenheim sme mali pod kontrolou. V druhom polčase to bolo trochu hektické, ale potom sme z protiútoku rozhodli sa o zápase. Chceli sme začať dobre v druhej polovici a bolo dôležité odohrať dobrý zápas. Cieľom je stať sa majstrom. Hrali sme v prvej polovici sezóny tak, že teraz strácame šesť bodov. Teraz sme preto lovci.“

Julian Nagelsmann (tréner 1899 Hoffenheim): „Prvá polovica bola z našej strany strašidelná, druhá bola dobrá. Bolo to zodpovedajúce prvému zápasu po prestávke. V prvej polovici sme boli slabí a úzkostliví, veľa sme sa skrývali a prejavovali malú agresivitu. Bayern mal veľa šancí. Počas prestávky sme to trochu zmenili. S druhou polovicou môžeme byť spokojní. Nakoniec si ale Bayern zaslúžil víťazstvo.“

Nico Schulz (1899 Hoffenheim): „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvej sme klesli príliš nízko a nevytvárali tlak. To proti Bayernu nemá zmysel. Urobili sme dve alebo tri veci nesprávne aj keď sme o nich predtým diskutovali.“