18:55
štadión Spyros Louis Atény

AEK Atény – FC Bayern

0 : 2 (0 : 0)

Na zápas 3.kola E-skupiny skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019 nastupujeme v Aténach proti domácemu AEK v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Rafinha – Martínez – Robben, Thiago, James, Gnabry – Lewandowski.

10min – Robben nedosiahne na Gnabryho center.
12min – Gnabryho strela končí vedľa bránky.
18min – Gnabryho center si do vlastnej brány takmer zrazí domáci Chygrynskiy.
20min – strela Ponceho končí tesne vedľa našej bránky.
27min – Thiago v dobrej pozícii volí na miesto strely prihrávku na Lewandowského, tá je ale nepresná.
28min – hlavičku Mantalosa Neuer chytá.
31min – Jamesovu strelu spoza šestnástky pohodlne chytá domáci brankár Barkas.
32min – strela Lewandowského spoza šestnástky letí nad bránku domácich.
39min – Gnabryho vyzvŕta Bakakisa, jeho následná strela ale trafí bočnú sieť.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

52min – strela Bakasetasa spoza šestnástky letí vysoko nad našu bránku.
54min – Robbenovi strela z typickej pozície nesadne a tak si s ňou domáci brankár bez problémov poradí.
59min – Klonaridisove zakončenie nožničkami končí vedľa našej bránky.
61min – 0 : 1 Robbenovu strelu zrazí domáca obrana iba k Martínezovi a ten strelou prekonáva domáceho brankára Barkasa.
62min – striedame Jamesa za Goretzku.
63min – 0 : 2 Gnabry vysúva Rafinhu, ten pošle pred bránku prihrávku na osamoteného Lewandowského, ktorý do odkrytej bránky pohodlne skóruje.
64min – domáci striedajú Klonaridisa za Boyeho.
66min – Lewandowského šikovnú pätičku chytá domáci brankár na bránkovej čiare.
70min – strela Boyeho končí mimo našej bránky.
74min – striedame Gnabryho za Müllera.
75min – domáci striedajú Mantalosa za Alefa.
78min – Thiagove akrobatické zakončenie končí mimo bránky.
84min – striedajú obe mužstvá. Naši Lewandowského za Wagnera a domáci Galanopoulosa za Gala.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – bieloruský hlavný rozhodca Kulbakov odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas a dominovali súperovi. V Aténach nemôžete vyhrať 4 : 0 alebo 5 : 0. V prvej polovici sme nevyužili naše šance. Výhra bola zaslúžená a bol to veľmi dobrý výkon. Hrali sme proti gréckemu tímu, ktorý je vždy veľmi obranný a kompaktný. Najprv musíte nájsť voľný priestor. V druhej polovici tam bolo päť až desať minút, kedy to nešlo, ale potom to znova šlo. Som spokojný. Dnes som videl veľa dobrých vecí.“

Arjen Robben: „Podmienky boli ťažké, ale to by nemalo byť ospravedlnenie. Hrali sme dobre v prvom polčase, len sme nevyužili šance. Ostalo teda 0 : 0 a to bolo nebezpečné. Tréner povedal, že súper bude unavený a to sa aj stalo. V druhej polovici však bola fáza, ktorá aj tak nebola taká dobrá. Ale po góle na 1 : 0 to už bolo oveľa jednoduchšie. Potom ale musíte ďalej tlačiť a streliť druhý gól, čo sa nám aj podarilo.“

Rafinha: „Začali sme dobre, ale zo začiatku sme nemali veľa priestoru. Vďaka Bohu sme nakoniec po polčase strelili gól. Počíta sa len výsledok. Ale môžeme a budeme hrať lepšie. Sme na dobrej ceste. Som rád, že môžem po zranení znovu hrať a získať dôveru.“