Vicente Calderón Madrid

atleticobayern

Atlético Madrid – FC Bayern

1 : 0 (1 : 0)

V druhom kole skupinovej fázy Ligy majstrov sme cestovali do Madridu, kde sme na zápas proti Atléticu nastúpili v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Martínez, Alaba – Alonso – Thiago, Vidal – Müller, Lewandowski, Ribéry.

12min – Martínez zle spracuje loptu, svoju chybu ale napraví, keď zblokuje zakončenie Torresa.
13min – Thiago prehodí loptu na Müllera, jeho gólový volej ale brankár Oblak vyráža.
15min – Saúl vidí žltú kartu za faul na Vidala.
19min – gólovú strelu Carrasca vyráža Manuel Neuer.
22min – rohový kop domácich pri obrannom zákroku predĺži Lewandowski k Torresovi, loptu po jeho zakončení hlavou ale zastaví tyč našej bránky a dorážku chytá Neuer.
25min – Lahm vidí žltú kartu za faul na Luísa.
28min – po centri Lahma hlavičkuje Lewandowski, brankár domácich loptu chytá.
33min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Luísa.
34min – Torresova strela trafí bočnú sieť našej bránky.
35min – 1 : 0 Griezmann vysunie Carrasca, ktorý z uhla vystrelí a lopta po jeho strele s prispením tyče zapadne do našej bránky.
38min – Ribéryho strela asi z 10 metrov tesne minie domácu bránku.
40min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Saúla.
43min – Lewandowski tečuje Alabovu prihrávku smerom na bránku, slabé zakončenie ale Oblak pohodlne chytá.

47min – Kokeho slabú strelu chytá Neuer.
50min – po rohovom kope zakončuje Müller hlavou do bočnej siete.
56min – Alaba sa uvoľní v šestnástke, jeho strelu ale Oblak vyráža na roh.
59min – Müllera strieda Robben.
61min – Saúlova ďalekonosná strela končí vedľa bránky.
62min – Boatenga strieda Hummels.
66min – Thiaga strieda Kimmich.
67min – Carrascovu strelu spoza šestnástky vyráža Neuer.
71min – domáci striedajú Carrasca za Gameira.
77min – Alonso odcentruje a Lewandowski zakončí hlavou tesne vedľa bránky.
79min – domáci striedajú Torresa za Gaitána.
81min – Robbenova strela letí tesne vedľa bránky.
83min – Vidal úplne zbytočne vletí na kraji šestnástky do Luíza a hlavný rozhodca Marciniak odpíska penaltu, tú ale Griezmann pošle iba do brvna a obrana odkopáva do bezpečia. Za loptou mieria Luís a Vidal, ktorý sa pošmykne a fauluje Luísa, za čo vidí žltú kartu.
89min – Alaba odcentruje a Robben hlavou zakončuje nad bránku.
90min – nadstavený čas bude 5 minút.
90+1min – Gameirova strela trafí bočnú sieť.
90+2min – domáci striedajú Griezmanna za Parteya.
90+6min – Robbenovu hlavičku chytá domáci brankár a následne hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Kontrolovali sme hru, ale faktom je, že sme dnes neboli dostatočne nebezpeční. Stratili sme príliš veľa lôpt a hrali príliš pomaly. Proti Atléticu musíte byť rýchlejší a musíte využívať svoje možnosti. Nebol to dobrý výkon, ale bol to len jeden zápas. Nabudúce to bude lepšie.“

Manuel Neuer: „Vedeli sme, že to nebude ľahké. Bolo ťažké dostať loptu za líniu. Atlético má inštinkt zabijaka. Z mála šancí dokážu urobiť veľa. Tento inštinkt zabijaka sme my dnes bohužiaľ nemali.“

Arjen Robben: „Toto je veľmi veľký zápas pre skupinovú fázu. V minulej sezóne to bolo semifinále a dnes sme videli prečo. Majú veľmi nepríjemný tím. Začali sme celkom dobre, prvých 15-20 minút sme hrali veľmi dobre. Boli sme agresívni a mali šance, tie ale v zápase ako je toto musíte využiť. Rovnako ako to urobilo Atlético. Musíme sa z toho poučiť. V sobotu chceme opäť vyhrať.“

Diego Simeone (tréner Atlética): „Som s prácou môjho tím počas 90 minút veľmi spokojný. Chceli sme od samého začiatku vyvíjať tlak na Bayern, byť veľmi blízko a pokúsiť sa zastaviť pasy Bayernu zo stredu poľa.“

Yannick Carrasco (strelec gólu Atlética): „Bayern je v útoku veľmi nebezpečný, ale dobre sme uzavreli priestory a dokonca hrali agresívne dopredu. Griezmann mi dal loptu dobre a našťastie som sa trafil.“