BayArena Leverkusen

leverkusen bayern

Bayer Leverkusen – FC Bayern

0 : 0

V šlágri 20. kola Bundesligy sme v Bay Aréne v Leverkusene nastúpili proti domácim „farmaceutom“ v základnej zostave: Neuer – Lahm, Kimmich, Badstuber, Alaba – Xabi Alonso – Robben, Costa, Vidal, Coman – Lewandowski.

4min – Robbenovu strelu chytá brankár Leno.
11min – po rohovom kope domácich chytá Neuer hlavičku Topraka.
15min – Kießling prišlapne Alonsovi nohu, no nepochopiteľne od rozhodcu Kirchera nevidí žltú kartu.
21min – Coman vnikne do šestnástky, jeho prihrávku pred bránku ale Leno vystihne a odkopáva na roh. Po jeho rozohraní vystrelí Robben vedľa bránky.
29min – Robben nedosiahne na centrovanú loptu Alabu.
45min – koniec 1.polčasu

51min – Hilbert strieda v domácom mužstve Jedvaja.
52min – snáď nie zraneného, no minimálne poriadne okopaného Vidala striedame za Thiaga.
53min – Hernándezova strela letí vedľa našej bránky.
54min – Çalhanoğluho strelu zblokuje Kimmich na roh.
55min – Robben šprintuje sám od polovice ihriska na bránku domácich stíhaný 3 hráčmi, ktorý sa ho snažia za každú cenu zastaviť, až ho na koniec tesne pred šestnástkou oberú o loptu.
60min – Robbena strieda Müller.
62min – Kramerovu strelu v dobrej pozícii zblokuje Kimmich na roh.
64min – Coman prihráva pred bránku Müllerovi, ten z prvej posiela loptu nad bránku.
65min – Costa prihráva pred bránku Müllerovi, ten z prvej posiela loptu vedľa bránky.
72min – strelu Müllera zblokuje domáca obrana na roh.
74min – Kießlinga strieda Brandt.
78min – Alonso vidí žltú kartu za faul na Brandta.
83min – Lewandowského strelu z výbornej pozície tečuje obrana domácich vedľa bránky.
84min – Alonso fauluje Hernándeza a hlavný rozhodca Kircher mu vzhľadom na svoje predchádzajúce benevolentné pískanie nepochopiteľne ukazuje prísnu druhú žltú a tým pádom aj červenú kartu.
86min – Brandtova strela vedľa bránky.
87min – Obe mužstvá striedajú. Naši Rodeho za Comana a domáci Bellarabiho za Mehmediho.
88min – Rodeho strela spoza šestnástky končí tesne vedľa bránky.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+3min – Costov center vo vzduchu tesne minie Lewandowski a následne odpíska hlavný rozhodca koniec stretnutia.

Pep Guardiola: “V prvom polčase sme mali trochu problémy, aby sme prihrali loptu cez tri, štyri, päť hráčov. V druhej polovici sme hrali dobre. Vzhľadom k zápasu to ale chcelo viac kontinuity. Douglas Costa bol na strane tiež lepší, ako v strede. Kimmich hral ako stopér výborne. Kiessling a Chicharito nemali príležitosť skórovať. Urobili sme to veľmi dobre. Veľký kompliment!“

Holger Badstuber: “Nebolo to jednoduché. Bolo to intenzívne, agresívne. Bolo veľa faulov, mnoho prerušenia. Ale nakoniec sme mali jasnejšie šance. Mohli sme urobiť veľké body.”

Roger Schmidt (tréner Leverkusenu): “Keď hráte proti Bayernu, remíza je úspech. Myslím, že celkovo ju možno považovať za zodpovedajúci výsledok. Odohrali sme veľmi dobrý zápas a sme veľmi spokojní.”

Jonathan Tah (Leverkusen): “Na konci je remíza zaslúžená. Bol to ťažký zápas a podali sme skvelý tímový výkon. Môžeme byť spokojní. “