Signal Iduna Park Dortmund

dortmund    bayern

Borussia Dortmund – FC Bayern

0 : 0

V bundesligovom zápase jari sme v rámci 25.kola nastúpili v Dortmunde v základnej zostave: Neuer – Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat – Vidal, Alonso – Robben, Müller, Costa – Lewandowski.

4min – Reusovu strelu zblokuje Alaba.
5min – Costov center boxuje brankár Bürki len k Müllerovi, jeho strela alenetrafí bránku.
6min – domáci brankár váha z rozohraním a takmer ponúkne šancu na zakončenie Lewandowskému.
10min – Costova strela z hranice šestnástky letí nad bránku.
11min – Aubameyanga nestíha Kimmich, Neuer ale jeho strelu vyráža.
18min – Costa odcentruje a Vidal ale akrobaticky vo vzduchu loptu zle trafí a tá putuje vedľa bránky.
20min – Durm sa obtočí okolo Alonsa, trafí ale bočnú sieť.
22min – Alonso vidí žltú kartu za faul na Mkhitaryana, pri obrannom zákroku ale zasiahol loptu.
27min – Aubameyang prihráva Reusovi, tomu ale v poslednej chvíli loptu odkopne Kimmich.
28min – Costa postupuje sám na domáceho brankára, v 100% šanci ale trafí iba jeho nohu.
32min – Lewandowského tečovaná strela končí nad bránkou.
37min – Bender vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
42min – Robbenovu dobrú strelu chytá brankár Bürki.
43min – Robbenova prízemná strela tesne minie domácu bránku.

51min – Aubameyangovu dobrú strelu vyráža Manuel Neuer.
55min – Robbenovu slabú strelu chytá  domáci brankár. Z ďalšej akcie Vidalova hlavička míňa bránku.
59min – Alonso vysúva Robbena, jeho strela ale končí nad bránkou.
60min – Reusova strela končí vysoko nad bránkou.
64min – Vidalovu strelu vytlačí brankár Bürki reflexívnym zákrokom a končekmi prstov na brvno.
66min – Aubameyangova strela končí vedľa bránky.
72min – Vidal vybojuje loptu, prihráva ju Costovi a ten Robbenovi, jeho strela z dobrej pozície ale letí vysoko nad bránku.
75min – Costu strieda Ribéry.
77min – Ribéry prihráva Vidalovi, jeho strela ale letí vysoko nad bránku.
79min – Alonso sa snaží zo stredového kruhu prelobovať domáceho brankára, strela ale končí vedľa bránky.
80min – domáci striedajú. Reusa strieda Ramos.
88min – po centri Aubameyanga hlavičkuje Ramos vedľa bránky.
90min – obe mužstvá striedajú. Naši Alonsa za Benatiu a domáci Gündogana za Sahina.
90+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: „V prvých 20 minútach sme mali problémy s našim útokom. Druhá polovica bola dobrá. Mali sme dosť šancí na výhru. Dortmund ich ma tiež niekoľko, ale to je jasné, pretože je tu takmer nemožné mať loptu. Výsledkom je v poriadku, hra bola dobrá. Veľký kompliment si zaslúži Joshua Kimmich! On hral v Lige majstrov proti skvelým útočníkom a dnes proti Aubameyangovi. Má vášeň, má absolútne všetko. Milujem tohto chlapca.“

Philipp Lahm: „Spravodlivá remíza. V prvej polovici, to mohlo byť 2 : 2. Možno že v druhej polovici sme mali trochu navrch, mali hru celkom dobre pod kontrolou a lepšie šance. Bolo vidieť, že sa stretli dva najlepšie tímy. Hral sa naozaj dobrý futbal. Bolo to intenzívne. Do konca je ešte 9 kôl, to je dlhá cesta, ale my máme všetko vo svojich rukách.“

Thomas Müller: „Bolo to pocit, ako by sme mali hru a to najmä v druhej polovici plne pod kontrolou. Dortmund tiež mal jednu alebo dve dobré príležitosti. Bolo to spravodlivých 0 : 0 s viacerými možnosťami pre nás. Ja by som náš výkon ale odmenil víťazstvom. Bude to vzrušujúce do konca a sme v každom zápase Bundesligy pod tlakom.“

Thomas Tuchel (tréner Borussia Dortmund): „Zistil som, že sme hrali veľmi, veľmi dobrú prvú polovicu a dokonca vynikajúcu prvú polhodinu. Bránili sme pozorne a statočne celých 90 minút. Výsledok je 0 : 0 a ja som s tým, čo tím ukázal veľmi spokojný. Bayern je na veľmi vysokej úrovni, v obrane proti nim ste šialene zaneprázdnení. So silou a pozornosťou, s ktorou hral dnes, je veľmi ťažké, aby ste sa úplne vyhli tlaku Bayernu.“

Roman Bürki (brankár Borussia Dortmund): „Som šťastný a hrdý na tím, ktorý dnes odohrať zápas na nulu. Situácia zostáva nezmenená, rozdiel je stále päť bodov. Snažíme sa o všetko, ale zatiaľ to nemáme v našich rukách.“