Report: Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

17:30
Borussia Park Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach – FC Bayern

0 : 1 (0 : 0)

Na zápas 25.kola Bundesligy v Borussia Parku v Mönchengladbachu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Thiago, Alonso – Robben, Müller, Ribéry – Lewandowski.

1min – domáci brankár Sommer chytá prízemnú strelu Robbena.
5min – k poodrážanej lopte sa v šestnástke dostane Jantschke, ktorého zakončenie asi z 2 metrov zblokuje Martínez.
18min – Ribéryho center je pre Lewandowského privysoký a tak končí Robertova hlavička nad bránou.
22min – Alonsov rohový kop pošle Hummels hlavou vedľa bránky.
24min – Alonsovu strelu spoza šestnástky domáci brankár pohodlne chytá.
25min – Ribéry vystihne domácu rozohrávku, prihráva Lewandowskému, ten zoči-voči brankárovi Sommerovi pošle loptu iba do neho.
29min – strela domáceho kapitána Wendta končí vedľa našej bránky.
38min – Müllerovu strelu z dobrej pozície zastaví domáci brankár ako aj postranným rozhodcom zle odmávaný ofsajd.
43min – Robben zakončí svoju typickú akciu strelou do spojnice domácej bránky, následnú dorážku hlavou Lewandowského zázračne vyráža brankár Sommer.
45min – hlavný rozhodca Stieler bez nadstaveného času odpíska koniec 1.polčasu.

56min – Alonso vidí žltú kartu za faul na Hahna.
57min – Lahmov center pošle Robben hlavou nad bránku.
60min – po Robbenovom vhadzovaní predĺži Müller loptu na Lewandowského, jeho strela ale minie domácu bránku.
62min – Raffaelova strela spoza šestnástky končí vedľa našej bránky.
63min – 0 : 1 Thiago vysunie lobom za obranu Müllera, ktorý si loptu spracuje a sám pred domácim brankárom nezávaha.
64min – domáci striedajú Herrmanna za Hazarda.
71min – Robbenov center na Müllera stiahne zo vzduchu domáci brankár do bezpečia.
72min – striedajú obe mužstvá. Naši Ribéryho za Comana a domáci Jantschkeho za Drmiča.
75min – Hazardovu strelu pohodlne chytá Manuel Neuer.
77min – striedame Alonsa za Kimmicha.
80min – Martínez si pri obrannom zákroku takmer strelí vlastný gól, lopta ale končí tesne nad bránou.
81min – domáci striedajú Hahna za Bénesa.
82min – Martínez zblokuje Drmičovu strelu z dobrej pozície a následne Kimmich na roh odvracia dorážku Raffaela.
85min – striedame Robbena za Sanchesa. Arjen iba s nevôľou a nazlostený opúšťa ihrisko.
87min – Martínez vidí žltú kartu za faul na Raffaela.
90min – priamy kop Raffaela pošle Strobl nad našu bránku. Nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – Hazardova krížna strela končí ďaleko vedľa našej bránky. Po chvíli hry a zopár náznakoch útočnej snahy domácich odpíska hlavný rozhodca Stieler koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Prvá polovica bola naozaj dobrá, jediné, čo sa nám nepodarilo v prvým 45 minútach bolo streliť gól. Po zmene strán sa nám to ale podarilo. Som s výkonom svojho tímu veľmi spokojný.“

Thomas Müller: „Pohľad na tabuľku je veľmi pekný. Samozrejme, že sme vedeli o situácii a chceli sme zápas nutne vyhrať. Bolo to vidieť najmä v prvom polčase, v ktorom sme domácich úplne zatlačili. Potom ale vidíte, aký je čas od času futbal. Minulý týždeň proti Frankfurtu sme hrali pomerne slabo a v polčase sme viedli 2 : 0, dnes skutočne na plný plyn to bolo 0 : 0. To je dôvod, prečo milujeme futbal. On je tak premenlivý. Navyše Sommer dnes zachytal naozaj dobre.“

Manuel Neuer: „Mali sme v prvej polovici veľké príležitosti, ale Sommer bol naozaj výborný. Gladbach sa snažil až do konca, ale my sme boli smerom dozadu veľmi stabilný.“

Dieter Hecking (tréner Borussie Mönchengladbach): „Musím vysloviť môjmu tímu obrovský kompliment. Pracovali sme skvelo. Samozrejme, že výsledok je sklamaním. Ak prehráte 1 : 0, potom všetko vaše úsilie veľa neprinieslo. Morálka a tímový duch bol ale dnes opäť vynikajúci. Jediná vec, ktorá nás núti sa na to dnes pozerať čisto pochmúrne je výsledok.“

Yann Sommer (brankár Borussie Mönchengladbach): „Každá prehra je nepríjemná. V druhej polovici sme možno mohli streliť gól. Tím ale dnes nehral zle.“