20:45
Celtic Park Glasgow

Celtic FC – FC Bayern

3 : 0 (2 : 0)

Na zápas 4.kola skupinovej fázy Ligy majstrov sezóny 2017/2018 nastupujeme v škótskom Glasgowe proti Celticu FC v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Süle, Boateng, Alaba – Vidal, Martinez, Tolisso – Robben, James, Coman.

2min – Vidalova nepresná strela ďaleko míňa bránku domácich.
5min – Rafinha nechá za seba trestuhodne spadnúť centrovanú loptu Forresta, Armstrong ale našťastie pošle loptu vedľa bránky.
15min – Dembéle sa uvoľní cez Boatenga, jeho strela je ale nepresná a tak končí vedľa bránky.
22min – 0 : 1 výkop Svena Ulreicha domáci stopéri aj brankár podcenia natoľko, že pustia do zakončenia Comana, ten sa ešte niekoľkými zasekávačkami pohrá s domácou obranou a následne pošle loptu do bránky.
30min – krížna prihrávka Armstronga hľadá Dembéleho, pred vyrovnávajúcim gólom nás zachráni iba pohotový obranný zákrok Alabu.
40min – Vidal tečuje Armstrongovu strelu vedľa bránky.
44min – po centri Jamesa končí Tolissova strela cez hlavu nad bránkou.

48min – gólovú strelu Armstronga vyráža Sven Ulreich končekmi prstov na roh.
50min – priamy kop Bittona Ulreich bezpečne chytá.
51min – Tolissova nepresná strela končí vedľa bránky.
53min – po Boatengovom centri za obranu sa k zakončeniu dostáva Vidal, šancu ale zastaví postranný rozhodca odmávaným ofsajdom, ktorý ale nebol.
59min – striedame Vidala za Rudyho.
64min – domáci striedajú. Sinclaira strieda Rogic.
68min – strelu Jamesa vyráža domáci brankár nohou do bezpečia.
74min – 1 : 1 Forrestovu prihrávku za obranu nestačí zachytiť Rafinha a nabiehajúci McGregor pošle loptu medzi nohami Svena Ulreich do bránky.
78min – 1 : 2 na Alabov center najvyššie vyskočí Martínez a hlavou prekonáva domáceho brankára. Javi si ale nestihne vychutnať gólovú radosť, lebo si pri hlavičkovaní rozotne o Bittonovu hlavu obočie. Obaja musia byť následne ošetrovaní.
79min – domáci striedajú Armstronga za Griffithsa.
83min – striedame Tolissa za Kimmicha.
90min – aj vinou ošetrenia Martíneza a Bittona nadstavuje hlavný rozhodca 6 minút.
90+3min – striedame. Robben odovzdáva kapitánsku pásku Boatengovi a prepúšťa miesto na ihrisku Thiagovi.
90+7min – holandský hlavný rozhodca Makkelie odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Pred zápasom sme vedeli, že to bude veľmi ťažký zápas. Tím hral dobre takticky. Mali sme ale aj fázy, v ktorých sme mali problémy a to najmä keď hral súper rýchlo a tvrdo tlačil. Prioritou bol samozrejme postup do vyraďovacej fázy a to sme dnes dokázali. Všetko ostatné je zbožné prianie, pretože skončiť na prvom mieste bude ťažké.“

Sven Ulreich: „Vedeli sme, že Glasgow bude lepší ako u nás. S podporou divákov odohrali iný zápas ako v Mníchove. Odviedli sme dnes dobrú prácu.“

Niklas Süle: „Atmosféra nemohla byť lepšia. Ak zažijete niečo takéto, je to úžasný zážitok pre mladého hráča. Vedeli sme, že nás budú pred svojimi fanúšikmi vysoko napádať. S tým sme mali trochu problémy. Povolili sme im príliš veľa. Musíme ako tím kompaktnejšie brániť. Bolo však dôležité, aby sme dosiahli postup zo skupiny.“

Brendan Rogers (tréner Celtic FC): „Som veľmi hrdý na tím. Hrali sme dobre v obranne, našli sme medzery v obrane súpera a hrali sme veľmi, veľmi dobre. Boli sme ale chladne potrestaní za naše chyby. Samozrejme, že sme s porážkou sklamaní, ale z tohto zápasu si môžeme vziať veľa pozitívnych vecí. V poslednom zápase skupiny proti Anderlechtu si chceme zabezpečiť, aby sme boli po Vianociach stále v európskych pohároch.“