20:45

zagreb bayern

Dinamo Zagreb – FC Bayern

0 : 2 (0 : 0)

Na posledný zápas skupinovej fázy Ligy majstrov, ktorý už nemôže zmeniť umiestnenie ani jedného z mužstiev, šetríme sily niektorých opôr a tak nastupujeme v chorvátskom Zagrebe v základnej zostave: Ulreich – Martínez, Benatia, Rafinha – Alonso – Lahm, Kimmich, Rode – Green, Lewandowski, Ribéry

4min – po rohovom kope hlavičkuje Benatia vedľa bránky.
7min – Pivaričovu strelu vyráža Ulreich na roh. Po jeho rozohraní chytí strelu Antoliča.
9min – Ribéryho strelu spoza šestnástky vyráža Eduardo na roh.
10min – Ribéry vysúva Lewandowského, jeho pokus o obstrelenie brankára je slabý a tak ho Sigali odkopáva do bezpečia.
24min – Soudani vystrelí vysoko nad našu bránku.
26min – Soudani sa ocitne sám pred Ulreichom, loptu ale trafí iba do nášho brankára.
28min – Rafinhova strela letí vedľa bránky.
31min – Santos vidí žltú kartu.
32min – Alonsov priamy kop po faule na Lewandowského letí tesne vedľa bránky.
34min – Rodeho slabú strelu chytá brankár Eduardo.
35min – Lewandowského slabú hlavičku pohodlne chytí domáci brankár.
44min – Sven Ulreich neskutočne zle vybehne na centrovanú loptu, na naše šťastie hlavičkuje Soudani vedľa našej bránky.
45min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku dvojnásobne striedame. Ribéryho strieda Müller a Benatiu Boateng.
48min – Alonso odcentruje rohový kop na Müllera, ten loptu predĺži na zadnú tyč, kde na ňu ale nedosiahne Kimmich.
54min – domáci brankár chytá najprv strelu Müllera a o malú chvíľu aj strelu Rodeho.
59min – Rode z dobrej pozície vystrelí vysoko nad bránku.
60min – domáci striedajú Čoriča za Pjacu.
61min – 0 : 1 Müller odcentruje a Lewandowski, aj keď tiesnený Sigalim, sa zavesí do vzduchu a hlavou prekonáva brankára Eduarda.
62min – Greena strieda Vidal.
63min – Müllerov lob tesne míňa bránku.
64min – 0 : 2 Rode vysúva Lewandowského a ten prelobuje domáceho brankára.
68min – Müllerove dva strelecké pokusy zblokuje domáca obrana, následná Rodeho strela letí vedľa bránky.
70min – Pivaričova strela trafí brvno našej bránky.
73min – strela Lahma trafí domáceho brankára a Müllerovu slabú hlavičku brankár domácich chytí.
74min – Pivarič vidí žltú kartu a domáci striedajú Fernandesa za Machada.
77min – Rode prihráva Lewandowskému, ten tečuje loptu tesne vedľa bránky.
80min – v domácom mužstve Roga strieda Pavičič.
86min – Lahm prehodí loptu na Müllera, ktorého strelu z prvej vyráža brankár Eduardo.
87min – domáci brankár Eduardo podrazí v šestnástke nohy Vidala, za čo mu hlavný rozhodca ukáže žltú kartu a odpíska penaltu. Tú ale pošle Thomas Müller do tyče.
90min – aj na opačnej strane padá v šestnástke Pinto po súboji s Rafinhom, tento krát sa ale penalta správne nepíska. Nadstavený čas budú 2 minúty.
90+1min – strela Santosa letí tečovaná tesne vedľa bránky.
90+2min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Pep Guardiola: „Veľký kompliment tímu za túto šialenú skupinovú fázu. Druhá polovica bola lepšia ako tá prvá, no teraz sa už sústredíme na posledné tri zápasy jesene. Sven Ulreich hral dnes veľmi, veľmi dobre.“

Philipp Lahm: „Sme najlepší klub skupiny a dosiahli sme veľkého cieľa. Doteraz sme odohrali veľmi, veľmi dobré zápasy v  Champions League.“

Robert Lewandowski: „Museli sme byť trpezliví. Bolo dôležité, že sme sa dostali do vedenia. Sme veľmi spokojní. Nebol to ľahký zápas. Hlavná vec ale je, že sme vyhrali.“

Sven Ulreich: „Je skvelé, že sme vyhrali a že som odchytal zápas s čistým kontom. Mal som 2 alebo 3 veľmi dobré zákroky a bol som schopný ukázať, čo viem.“