Commerzbank Aréna Frankfurt

frankfurt bayern

Eintracht Frankfurt – FC Bayern

2 : 2 (1 : 1)

Po reprezentačnej prestávke pokračovala Bundesliga siedmym kolom. Naši chlapci sa predstavili vo Frankfurte, kde na zápas s domácim Eintrachtom nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Hummels, Alaba – Kimmich, Alonso, Thiago – Robben, Müller, Coman.

6min – Neuer chytá loptu po hlavičke Rebiča.
8min – Hector vidí žltú kartu za faul na Comana.
10min – 0 : 1 Alaba prihráva Robbenovi, ten si loptu prehodí cez obrancu domácich a prestrelí domáceho brankára aj na bránkovej čiare stojaceho stopéra a otvára skóre stretnutia.
15min – Chandlerovu strelu zastaví tyč a dorážku Fabiána dobre postavený Hummels.
21min – Alonso vidí žltú kartu za faul na Fabiána.
31min – Hummels vidí žltú kartu za faul na Fabiána.
33min – Neuer na bránkovej čiare chytá hlavičku Meiera.
34min – Huszti vidí žltú kartu za faul na Comana.
35min – Chandler odcentruje Meier hlavou zakončuje vedľa našej bránky.
40min – Comanova strela letí tesne vedľa spojnice domácej bránky.
43min – 1 : 1 Huszti sa dostane k odrazenej lopte po prihrávke Oczipku, obstrelí Neuera v našej bránke a zrovnáva skóre stretnutia.
45min – nadstavený čas 1.polčasu bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Alonsa za Sanchesa. Po 30 sekundách hry letí strela Kimmicha vedľa bránky.
54min – Comanovu strelu zastaví tyč a následne loptu do bezpečia odkopáva Mascarell.
59min – Robbenovu gólovú strelu vyráža brankár Hrádecký a na následný center Alabu nedosiahne Müller.
62min – 1 : 2 Comanovu strelu vyráža domáci brankár nohou na roh. Po jeho rozohraní sa k lopte po prihrávke Hummelsa dostáva Kimmich, ktorý obstrelí brankára Hrádeckého.
65min – Huszti vidí žltú kartu za úder hlavou do Sanchesa a keďže je to jeho druhá žltá karta v zápase, tak nútene opúšťa ihrisko. Trest v podobe žltej karty vidí aj Sanches. Nasleduje potýčka hráčov na ihrisku, do ktorej sa zapoja aj hráči z lavičky, emócie sa ale po chvíli upokoja.
67min – obe mužstvá striedajú. Naši Comana za Lewandowského a domáci Rebiča za Hasebeho.
70min – domáci striedajú. Hectora nahrádza Tarashaj.
74min – Lahm vidí žltú kartu za faul na Tarashaja. Nariadený priamy kop pošle Fabian nad našu bránku.
76min – striedame Robbena za Rafinhu.
77min – domáci striedajú Meiera za Hrgotu.
78min – 2 : 2 Chandler odcentruje a Fabián zo šance hraničiacej s ofsajdom pošle loptu hruďou do našej bránky a zrovnáva skóre.
81min – Tarashajova strela letí vedľa našej bránky.
86min – Chandler vidí žltú kartu za faul na Alabu.
87min – Boateng odcentruje a Lewandowského hlavička končí tesne vedľa tyče domácej bránky.
88min – Sanchesovu strelu z diaľky chytá brankár Hrádecký.
90min – Alabov center pošle Müller z prvej nad bránku.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – brankár Hrádecký vidí žltú kartu za zdržiavanie rozohrávky.
90+3min – hlavný rozhodca Dankert odpíska koniec dnešného zápasu.

Carlo Ancelotti: „Nemali sme dobrý prístup, takže sme neboli dobrí. Dúfam, že sa to nebude opakovať. V druhom polčase to bolo lepšie. 2 : 2 je spravodlivý výsledok.“

Philipp Lahm: „Pre divákov to mohol byť zábavný zápas, pre nás to nebolo príliš zábavné. Ak si myslíme, že to pôjde dobre aj s menej ako 100% výkonom, potom je tu riziko straty duely a kontroly nad hrou.“

Thomas Müller: „My sme nehrali od A do Z tak, ako si predstavujeme. Frankfurt čiastočne prevzal kontrolu nad hrou. Na toto si nesmieme zvyknúť. Následne robíme ako tím v tejto situácii príliš veľa chýb. S aj bez lopty musíme neustále pracovať.“

Timothy Chandler (Eintracht Frankfurt): „Keby sme tak ako sme dnes hrali, hrali vždy, bolo by to dobré. Remíza na konci je v poriadku, vyrovnávali sme s desiatimi mužmi. Bol to proste šialený výkon nášho tímu.“

Bastian Oczipka (Eintracht Frankfurt): „Mali sme toľko šancí proti Bayern ako asi ešte nikdy. Hrali sme dobre, boli veľmi odvážni a držali sme Bayern na dištanc, pretože sa nemohli dostať do zápasu. Bod sme si zaslúžili.“