15:30
Commerzbank-Arena Frankfurt

Eintracht Frankfurt – FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

Na zápas 15.kola Bundesligy vo Frankfurte proti domácemu Eintrachtu nastupujeme v základnej zostave: Starke – Kimmich, Boateng, Süle, Rafinha – Martínez – Coman, Vidal, James, Ribéry – Müller. Kapitánsku pásku má na ruke Thomas Müller.

5min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Barkoka na hranici šestnástky. Nariadený priamy kop Rebiča vyráža Tom Starke.
15min – Coman vnikne do šestnástky, jeho spätná prihrávka ale nenájde adresáta.
17min – Fernandes vidí žltú kartu za faul na Jamesa.
20min – 0 : 1 Ribéry prihráva Vidalovi, jeho strelu zblokuje domáca obrana na roh. Ten odcentruje Kimmich do šestnástky, domáci obranca odhlavičkuje loptu len späť ku Kimmichovi, ktorého druhý center do šestnástky nájde za zadnej tyči nikým nekrytého Vidala a ten hlavou posiela loptu do bránky.
25min – Rebičovu krížnu strelu vyráža Starke na roh.
28min – Comanova strela trafí bočnú sieť.
30min – Wolfova strela letí vysoko nad bránku.
34min – Martínezovu strelu z dobrej pozície zblokuje domáca obrana.
40min – domáci rozohrajú priamy kop signálom, na ktorého konci zakončuje Willems, Starke ale jeho prízemnú strelu chytá.
44min – Vidal lob z hranice šestnástky vyškriabe domáci brankár Hrádecký nad brvno.
45min – koniec 1.polčasu

52min – Rafinha vidí žltú kartu za faul na Wolfa.
55min – striedame Vidala za Tolissa.
66min – Müller vidí žltú kartu za faul na Willemsa.
67min – striedame Ribéryho za Alabu.
71min – domáci striedajú Fernandesa za Joviča.
72min – Wolf vidí červenú kartu za faul na Jamesa. Hlavný rozhodca si následne pozrie videozáznam a zmení svoje rozhodnutie z červenej na žltú kartu a ponecháva Wolfa v hre.
77min – domáci striedajú Willemsa za Tawathu.
81min – Sule krásnym obranným zákrokom nedovolí zakončiť Hallerovi. Po následnom priamom kope letí strela Kevina-Princa Boatenga nad našu bránku.
82min – domáci striedajú Barkoka za Stendera.
83min – striedame Comana za Lewandowského.
90min – nadstavený čas bude 5 minút.
90+5min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Bolo vidieť, že to bol veľmi ťažký zápas proti súperovi, ktorý bol bojovný. Bola to pre nás ťažká práca. Môj tím musel hrať top viac ako 95 minút. Nešlo to dnes ako sme boli zvyknutí, ale v takýchto zápasoch musíte bojovať a bojovať a to je to, čo sme urobili. Byť majstrom po jeseni nie je také dôležité. Dôležité je, že sme vyhrali a boli schopní navýšiť náskok. Zvyšovali sme rýchlosť v posledných týždňoch a tím opäť ukazuje atraktívny futbal. Pohľad na tabuľku je veľmi príjemný.“

Tom Starke: „Samozrejme, som veľmi šťastný za svoj zápas číslo 100. Pri rozcvičke som sa dozvedel, že Sven Ulreich nepôjde na ihrisko. Urobil som to dnes dobre. Čisté konto, vyhrali sme – v poriadku. Keď ma potrebujú, som pripravený. Už nie som na ihrisku tak často a stále som plne sile. S výsledkom sme veľmi spokojní.“

Thomas Müller: „Dnes sme videli naše bavorské srdce. Všetci tu bojovali. Bol to tesný zápas, ale bolo veľmi zábavné brániť to.“

Niko Kovač (tréner Eintracht Frankfurt): „Myslím si, že môj tím hral veľmi dobre proti tímu svetovej triedy. Len skutočnosť, že nás Jupp Heynckes pochválil ukazuje, že sme do toho dali všetko. Zaslúžime si viac ako porážku.“