20:30
WWK Aréna Augsburg

FC Augsburg – FC Bayern

2 : 3 (2 : 2)

Na predohrávaný zápas 22.kola Bundesligy, ktorým je regionálne derby proti Augsburgu, nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Thiago, Goretzka – Gnabry, James, Coman – Lewandowski.

1min – 1 : 0 center Maxa si Goretzka zrazí do vlastnej bránky a už v prvej minúte prehrávame.
6min – rohový kop Jamesa pošle Hummels hlavou veľmi nepresne vedľa bránky.
17min – 1 : 1 Kimmichom centrovaná lopta prepadne cez brániacich hráčov až ku Comanovi a ten pošle loptu z prvej do bránky.
23min – 2 : 1 Maxom centrovaná lopta sa po Süleho laxnom obrannom zákroku dostáva k Jimu, ktorý strelou pod brvno prekonáva Neuera.
26min – Goretzkovu strelu z hranice šestnástky vyráža brankár Kobel na roh.
34min – Kimmichov center pošle Lewandowski hlavou do brvna domácej bránky.
36min – James odcentruje priamy kop na Goretzku, jeho hlavička ale končí nad bránkou.
45min – nadstavený čas budú 3 minúty.
45+3min – 2 : 2 Goretzka prihráva Comanovi, ktorý strelou medzi nohy domáceho brankára zrovnáva skóre.

53min – 2 : 3 Coman prihráva Alabovi, ktorý napriahne a jeho krížna strela končí v domácej bránke.
56min – strelu Jiho vyráža Neuer na roh. Následne striedame Jamesa za Müllera.
60min – Lewandowski v dobrej pozícii trafí loptu iba tyč o ktorú je upevnená sieť domácej bránky.
64min – Max odcentruje na Dansa, ktorý hlavou pošle loptu nad bránku. Striedame Gnabryho za Ribéryho.
65min – Goretzkovu strelu z hranice šestnástky domáci brankár pohodlne vyráža.
69min – domáci striedajú Stafylidisa za Richtera.
71min – po našom rohovom kope sa k zakončeniu dostáva Coman, ktorého hlavičku brankár Kobel vyráža na ďalší rohový kop.
72min – Goretzka vidí žltú kartu za faul na Maxa.
76min – Richter vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
78min – domáci striedajú Moráveka za Ja-Cheola.
79min – Gregoritsch pošle priamy kop nad našu bránku.
82min – striedame Thiaga za Martíneza.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – Martínez vidí žltú kartu po tom, čo odhodením lopty zdržiava domácich od rozohrávky.
90+3min – hlavná rozhodkyňa Bibiana Steinhaus odpíska koniec dnešného zápasu.

Niko Kovač: „Zápas sme začali zle. Nemôžem si spomenúť, či sme dostali gól tak skoro. Bolo to veľmi nepríjemné. Ale bojovali sme, najmä v prvej polovici, druhá bola jasnejšia. Bolo to zaslúžené vypracované víťazstvo. Možno, že niektorí už premýšľali o Liverpoole. To nemožno vylúčiť, nie je to dobré, ale je to ľudské.“

Manuel Neuer: „Chceli sme dobre brániť a odohrať zápas na nulu. Bohužiaľ sme to nedokázali. Keď pracujeme proti lopte, vyzerá to pekne od chrbta, ale aj tak sa súper dvakrát dostal cez obranu.“

Manuel Baum (tréner FC Augsburg): „Na konci stojíme s prázdnymi rukami. Kľúčovým posolstvom je však to, že jedenásť hráčov a náhradníkov na ihrisku do toho dali všetko. Máme mladý tím, ktorý ukázal čo vie. Klobúk dole pred mojim tímom.“

Michael Gregoritsch (FC Augsburg): „V Augsburgu je dôležité bojovať a pracovať. To je to, čo sme dnes urobili proti veľmi, veľmi dobrému tímu Bayernu. Škoda, že na konci tam stojíme s prázdnou. Vyrovnanie na 2 : 2 tesne pred prestávkou bolo samozrejme nešťastné a v zlej dobe. Nakoniec sme ich chceli ešte trochu potrápiť, ale nemali sme žiadne šance.“