Report: FC Bayern – 1. FC Heidenheim 1846

04/04/2019
18:30

FC Bayern – 1. FC Heidenheim

5 : 4 (1 : 2)

Vo štvrťfinále Nemeckého pohára sme nastúpili doma proti druholigovému 1.FC Heidenheim v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Rafinha – Thiago, Goretzka – Gnabry, James, Ribéry – Müller.

8min – Kimmichov center po rohovom kope pošle Hummels hlavou nad bránku.
12min – 1 : 0 na Kimmichov rohový kop najvyššie vyskočí Goretzka a hlavou prekonáva brankára Kevina Müllera.
13min – Süle hasí chybnú rozohrávku Thiaga faulom na Andricha a hlavný rozhodca mu ukazuje žltú kartu. Po protestoch hostí a zhliadnutí videa zmení hlavný rozhodca názor a Süleho červenou kartou posiela z ihriska.
17min – Schnatterer z nariadeného priameho kopu po „červenom“ faule Süleho trafí brvno našej bránky.
20min – gólovú strelu Dovendana vyráža Ulreich.
24min – striedame Ribéryho za Boatenga.
26min – 1 : 1 Schnattererov center premení Glatzel hlavou na vyrovnávajúci gól potom, čo to neubráni Kimmich.
39min – 1 : 2 Rafinha prepadne v obrane pri bránení Andricha, ktorý vysúva Griesbecka a ten prihráva voľnému Schnattererovi, ktorý obstrelí Svena Ulreicha.
40min – Dorsch vidí žltú kartu za faul na Jamesa.
45min – nadstavený čas bude 5 minút.
45+2min – Müller je v dobrej pozícii pristrčený Theuerkaufom, padá a dožaduje sa penalty. Faul bol síce ešte pred šestnástkou, ale aj tak nebol odpískaný.
45+5min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku dvojnásobne striedame. Jamesa strieda Lewandowski a Rafinhu Coman.
47min – Griesbeck zahrá v šestnástke rukou, čo ale hlavný rozhodca posúdi ako neúmyselné hranie rukou a penaltu neodpíska.
51min – hostia striedajú Dorscha za Feicka.
53min – 2 : 2 Lewandowski hlavou pošle loptu za obranu na Müllera, ktorý ju z otočky a s prvej pošle do bránky.
56min – 3 : 2 Gnabry prihrávkou do strany vysúva Müllera, ktorý pošle loptu pred bránku a tam ju Lewandowski pohodlne pošle do odkrytej bránky.
62min – Coman strelou z uhla nastrelí iba brankára hostí.
65min – 4 : 2 Thiagov priamy kop pošle Hummels hlavou na zadnú tyč, kde si lopta nájde Gnabryho a ten strelou pošle loptu do bránky.
66min – hostia striedajú kapitána Schnatterera za Multhaupa. Kapitánsku pásku si berie Griesbeck.
68min – Gnabryho dobrú strelu zblokuje Feick, následná Comanova strela letí tečovaná tesne nad bránku.
73min – hostia striedajú Theuerkaufa za Thomallu. Kimmichov rohový kop pošle Goretzka hlavou nad bránku.
74min – 4 : 3 Kimmichove nedôsledná bránenie dovolí vystreliť Glatzel, ktorého strela z hranice šestnástky zapadne v tyči našej bránky.
76min – 4 : 4 Hummels na hranici šestnástky fauluje Multhaupa, hlavný rozhodca sa ale rozhodne, že to už bolo v šestnástke a odpíska penaltu. Tú bezpečne premení Glatzel a zavŕši svoj hetrik.
78min – brankár hostí Kevin Müller sa vo výskoku zrazí s Lewandowskim, ktorý sa dožaduje penalty, tá sa ale nepíska.
81min – chyba Boatenga znamená útok 3 na 2, pri ktorom sa vyznamená Sven Ulreich, ktorý strelu vyráža a dorážka končí tečovaná vedľa bránky.
83min – 5 : 4 Busch zahrá v šestnástke rukou a hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú Lewandowski bezpečne premení.
86min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Beermanna.
89min – Gnabryho dobrá strela z hranice šestnástky trafí brvno.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Beermanna vidí žltú kartu za faul na Lewandowského a kapitán Griesbeck za protesty.
90+4min – hlavný rozhodca Winkmann odpíska koniec stretnutia.

Niko Kovač: „Červená karta zmarila naše výpočty, takže sme museli reagovať a zmeniť sa na 4-4-1, aby sme získali nejakú kompaktnosť. S prechodom na troch útočníkov v druhej polovici sme sa dostali do zápasu lepšie, potom sme ho otočili. Čo ma absolútne mrzí je, že sme nezvládli vedenie 4 : 2 a dostali sme sa do problémov. Bola to divoká, otvorená hra, ktorej sa mi ale nepáčil priebeh. Nakoniec sme mali trochu šťastia, čo v pohári potrebujete. Nikdy som nezažil takýto zápas.“

Thomas Müller: „Do polčasu sme to určite neurobili dobre. Usporiadali sme sa v kabíne a ukázali veľmi dobrý výkon do 4 : 2. Že sme si to skomplikovali, musíme najprv stráviť. Je dôležité, že Bayern je stále v hre. Sme o jedno kolo ďalej a teraz musíme využiť toto morálne plus pre prácu na niekoľko nasledujúcich dní. Budeme makať, aby sme dostali Dortmund pod tlak a vyhrali.“

Frank Schmidt (tréner  FC Heidenheim): „Predstavovali sme si, že by to bol takýto divoký zápas. Že sa nám podarí udržať hru otvorenú vášňou a prácou na defenzíve. Škoda, že sme to potom relatívne ľahko premrhali. Zápas zmenila červená karta. Nebolo zrejmé, že zápas otočíme do polčasu. Ale urobili sme to s dvoma brilantnými útokmi. V druhom polčase sa to opäť zmenilo, túto kvalitu sme nemohli udržať. Napriek tomu sme stále držali naše akcie v hre. Máme takú mentalitu, že naozaj prestaneme hrať, keď je hotovo. Som tak smutný, že sme odišli. Myslím, že v takejto divokej hre to mohlo byť naopak. Dnes sme boli schopní ukázať hru, ktorá zdobí Heidenheim. Bola to sranda. Bol to bol úžasný večer z nášho pohľadu s nesprávnym výsledkom.“