18:00
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – 1.FSV Mainz

6 : 0 (3 : 0)

V nedeľnej dohrávke 26.kola Bundesligy sme nastúpili doma proti 1.FSV Mainz v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – Thiago, Goretzka – Müller, James, Coman – Lewandowski.

2min – Lewandowski prihráva ALabovi, ktorého strelu zblokuje obranca hostí.
3min – 1 : 0 Alaba odcentruje na Lewandowského, ktorý z prvej usmerní loptu za chrbát brankára Floriana Müllera.
5min – Kimmich vysúva Lewandowského, ten ale nedokáže prelobovať brankára hostí a tak trafí loptu iba do neho.
6min – James odcentruje na Müllera, jeho zakončenie hlavou ale brankár hostí chytá.
12min – Comanova strela z uhla trafí tyč bránky hostí.
15min – Jamesovu strelu spoza šestnástky vyráža brankár Müller na roh.
25min – Öztunaliho strela z hranice šestnástky minie našu bránku. Následné zaváhanie Manuela Neuera pri rozohrávke našťastie neskončí gólom v našej sieti.
32min – Jamesova strela z hranice šestnástky tesne minie bránku.
33min – 2 : 0 Kimmichov center sklepne Goretzka hruďou ku Jamesovi a ten umiestnenou strelou k tyči zrovnáva skóre.
39min – 3 : 0 Thiago vybojuje loptu v súboji s Onisiwom na polovici ihriska a prihráva Comanovi, ktorý si loptu navedie na stred a z hranice šestnástky krížnou strelou k tyči nedá brankárovi Müllerovi žiadnu šancu.
45min – koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú Boëtiusa za Malonga.
47min – Süleho krížna strela spoza šestnástky tesne minie bránku.
51min – 4 : 0 Boateng prihráva Jamesovi, ktorý si rovnako ako pri svojom prvom góle, navedie loptu a z hranice šestnástky a strelou k tyči zvyšuje skóre.
55min – 5 : 0 zlú rozohrávku Hacka vystihne Müller, ktorý prihráva Jamesovi a ten zoči-voči pohodlne prelobuje brankára hostí.
59min – striedame Alabu za Daviesa.
63min – hostia striedajú Matetu za Aaróna.
66min – striedame Comana za Ribéryho.
70min – 6 : 0 Kimmich prihráva Lewandowskému, ktorý zoči-voči brankárovi trafí loptu do neho, odrazená lopta sa ale dostáva k Daviesovi a ten prestrelí všetko čomu stojí v ceste.
72min – Süle vidí za faul žltú kartu.
73min – striedame autora hetriku Jamesa za Rafinhu.
75min – hostia striedajú Öztunaliho za Donatiho.
77min – Lewandowskému v dobrej pozícii zabráni v zakončení Hack, vzrušenie je ale zbytočné lebo postranný rozhodca odmáva ofsajd, ktorý ale nebol.
90min – hlavný rozhodca Willenborg z naplnením riadneho hracieho času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Poklona pre mojich chlapcov. Že sme opäť prví, to nás robí šťastnými. Videli sme veľa gólov, veľa pekných akcií. Výsledok je v konečnom dôsledku na tejto úrovni. Teraz môžeme ísť na reprezentačnú prestávku na dva týždne a pracovať pokojne a koncentrovane. „

Thomas Müller: „Rozhodne sme chceli odohrať dobrý zápas a veľa sme plánovali kvôli strede. Chceli sme využiť príležitosti a bojovať. Dortmund včera večer vyhral. Som rád, že sme sa do zápasu dostali tak dobre. Dnes sme mali od začiatku ohromnú prevahu. Je to zábava, ako sme hrali dnes – variabilne, dobre sme obsadili voľný priestor. Bolo dôležité, aby sme v posledných zápasoch urobili niečo rozdielové. Samozrejme, v tabuľke to vyzerá oveľa lepšie ako po jesennej časti.“

Sandro Schwarz (tréner 1.FSV Mainz 05): „Dostali sme skorý gól. Od 15. do 25. – 30. minúty sme mali v zápase dobré chvíle. Celkovo to ale nestačilo. Príliš veľa sme sa prizerali bez toho, aby sme do toho riadne dupli. V posledných týždňoch sa nám to stalo pomerne často. Góly ktoré sme inkasovali boli tiež príliš jednoduché. „