17:30

bayern   hoffenheim

FC Bayern – 1899 Hoffenheim

2 : 0 (1 : 0)

V dnešnom podvečernom zápase, ktorý uzatváral 19.kolo Bundesligy a zároveň bol prvým súťažným zápasom kalendárneho roku 2016 pred domácim publikom, nastupujeme proti 1899 Hoffenheim v základnej zostave: Neuer – Lahm, Kimmich, Badstuber, Alaba – Alonso – Robben, Müller, Costa, Coman – Lewandowski.

5min – Costovu zblokovanú strelu chytá brankár Baumann.
7min – Robbenova strela z hranice šestnástky končí tesne nad bránkou hostí.
9min – vidíme identickú situácia ako v 7 minúte.
15min – Lewandowski nedosiahne na Robbenov center pred bránku.
17min – Müllerovu strelu zo stredu pokutového územia chytá brankár Baumann.
22min – Lewandowského strelu z uhla chytá brankár hostí.
23min – Robbenovu strelu tečuje Hamad na roh, jeho rozhodcovia nepostihnú a tak sa kope od bránky hostí.
28min – Costa vidí žltú kartu za faul na Rudyho.
29min – Strobl vidí žltú kartu za faul na Alonsa s Comanom.
32min – 1 : 0 Costa vnikne do šestnástky, prihráva Lewandowskému pred bránku a ten usmerní loptu za chrbát brankára Baumanna.
40min – prízemnú strelu Müllera chytá brankár hostí.
41min – Kramaričov po súboji 1 na 1 s Alonsom sa uvoľní, jeho strelu chytá Manuel Neuer.

45min – hlavným rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – Alonsovu strelu vytlačí brankár Baumann nad brvno, po následnom rohovom kope chytá na bránkovej čiare hlavičku Lewandowského.
48min – Kim si pri obrannom zákroku takmer strelí vlastný gól.
52min – Müllerov center letí nad bránku, brankár Baumann loptu vyráža.
53min – Lahm odcentruje, Badstuber hlavou predĺži loptu na Lewandowského, jeho hlavička ale netrafí bránku.
56min – Kramarič si zasekne Kimmicha, jeho strela ale tesne míňa našu bránku.
58min – Müller odcentruje a Lewandowski kopom vo vzduchu trafí loptu vedľa bránky.
60min –po rohovom kope hlavičkuje Vargas nad našu bránku.
61min – Lahm odcentruje a Lewandowski aj keď tiesnený, trafí pätičkou loptu do brankára Baumanna.
62min – Comana strieda Thiago.
64min – 2 : 0 Lahm prihrávkou za obranu vysunie Lewandowského a ten prelobuje brankára hostí.
66min – Müllera strieda Vidal.
68min – hostia dvojnásobne striedajú. Na miesto Kramariča a Hamada prichádzajú Zuber a Amiri.
71min – Vidalovu strelu z hranice šestnástky zastaví tyč súperovej bránky.
73min – Alabova strela spoza šestnástky letí tesne vedľa bránky.
77min – hostia striedajú Schmida za Vollanda.
81min – Lewandowského hlavičku po priamom kope Thiaga chytá brankár Baumann.
88min – Costu strieda Bernat.

90min – s naplnením riadneho hracieho času odpíska hlavný rozhodca Drees koniec dnešného stretnutia.

P.S. ďakujem priateľke Martinke, ktorá vzhľadom na moje povinnosti pri sálovom futbale, bravúrne zvládla zaznamenať minutáž z 1.polčasu.

Karl-Heinz Rummenigge: „Bol to dnes dobrý zápas. Získali sme jasné a zaslúžené víťazstvo, aj keď výsledok by mohol byť vyšší. Bol to krok vpred a to bolo dôležité.“

Pep Guardiola: „Opäť veľký kompliment pre môj tím. Máme dobrý útok a naša pozičná hra bola dobrá. Nie je to jednoduché, ak máte pred sebou desať hráčov na malom priestore.“

Manuel Neuer: „Nie je to pre nás jednoduché. Zvyčajne čakáme na prvý gól a potom sa dostaneme do behu. Dnes tomu tak nebolo. Nepremenili sme veľké príležitosti. Hrali sme ale sebavedome a dovolili súperovi iba malé šance.“

Huub Stevens (tréner 1899 Hoffenheim): „Myslím, že môžem byť spokojný s obrannou organizáciou môjho tímu.“

Oliver Baumann (brankár 1899 Hoffenheim): „Ak prehráte, potom ste neurobili všetko správne. Chceli sme byť kompaktní, čo sme väčšinou urobili dobre. Ale všetko sme nemohli ubrániť. Porážka je v poriadku. Aj keď sme mali dobrú šancu v druhom polčase. Tu je to ale neuveriteľne ťažké.“