15/02/2017
20:45

FC Bayern – Arsenal FC

5 : 1 (1 : 1)

Na prvý osemfinálový zápas Ligy majstrov proti Arsenalu sme nastúpili v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Alonso, Vidal – Robben, Thiago, Costa – Lewandowski.

8min – brankár hostí chytá Vidalovu strelu spoza šestnástky.
11min – 1 : 0  Costa prihráva Robbenovi, ktorý zakončí svoju typickú akciu najlepšie ako môže, gólom do siete Arsenalu.
15min – brankár hostí chytí Robbenovu strelu. Mustafi vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
25min – Hummels vidí žltú kartu za faul na Sáncheza. Nariadený priamy kop Neuer vyráža pred seba a obrana odkopáva na roh.
28min – Alaba sklepne hlavou loptu pre Costu, Ospina je ale pri lopte skôr.
30min – 1 : 1 Koscielny vletí „šľapákom“ do Lewandowského pri obrannom odkope nášho útočníka. Ten ho nevidí a nechtiac a neúmyselne ho kopne, za čo hlavný rozhodca nepochopiteľne odpíska penaltu. Manuel Neuer ale penaltu Sánchezovi vystihne a vyráža. Naša obrana ale neodkopne loptu do bezpečia a tak sa útočník hostí dostane aj k dorážke. Prvú ešte minie, druhú už ale pošle do našej bránky a zrovnáva skóre.
33min – Sánchez vidí žltú kartu za faul na Martíneza.
36min – obranca hostí zahrá v šestnástke jednoznačne rukou, penalta v náš prospech sa nepochopiteľne nepíska.
39min – Neuer chytá strelu Xhaku.
44min – Lewandowského hlavička letí nad bránku.
45min – Alonso odcentruje a Hummels pošle loptu hlavou vedľa bránky.
45+1min – Neuer vyráža dobrú strelu Özila z uhla. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

48min – Koscielny odovzdá kapitánsku pásku Gibbsovi a je striedaný Gabrielom.
53min – 2 : 1 Lahm odcentruje, Lewandowski si nájde loptu vo vzduchu, preskočí Mustafiho, nedá hlavou Ospinovi šancu a strhne vedenie opäť na našu stranu.
56min – 3 : 1 Lewandowski nádhernou pätičkou vysunie za obranu Thiaga a ten sám zoči-voči Ospinovi obstrelí brankára hostí.
60min – Xhaka vidí žltú kartu za faul na Alonsa.
62min – Lewandowski preváha moment zakončenia a tak skúsi z uhla lob, ktorý zastaví brvno bránky hostí. Dorážku Robbena zastaví ruka obrancu hostí, ani tento krát sa penalta nepíska.
63min – 4 : 1 Robben odcentruje rohový kop na hlavu Martíneza, ktorého gólovú hlavičku Ospina reflexívne vyráža nad bránku. Nasleduje rohový kop z druhej strany, po ktorom sa lopta dostáva k Thiagovi, ktorý ju napáli na bránku a Xhaka ju tečuje do protipohybu svojho brankára, ktorému sa lopta ešte obtrie o nohy, ale aj tak končí v bránke.
66min – hostia striedajú Iwobiho za Walcotta.
68min – ďalekonosnú Vidalovu strelu vyráža brankár hostí na roh.
70min – Gabriel pošle v šestnástke k zemi Lewandowského, penalta sa ani do tretice nepíska.
75min – Mustafi fauluje v šestnástke Lewandowského, no ani štvrtá možná penalta v náš prospech sa v tomto zápase nepíska.
77min – hostia striedajú. Coquelina strieda Giroud.
81min – Robbenovu strelu netradične pravou nohou vyráža brankár hostí na roh.
82min – Lahm vidí za taktický faul na Oxlade-Chamberlaina žltú kartu a v odvetnom zápase v Londýne bude nútene pauzovať.
84min – striedame Costu za Kimmicha.
86min – striedame Lewandowského za Müllera.
87min – striedame Robbena za Rafinhu.
88min – 5 : 1 Oxlade-Chamberlaine váha s rozohrávkou, loptu mu zoberie Thiago, prihráva Müllerovi, ktorý si zasekne vracajúceho sa Oxlade-Chamberlaina a prestrelí brankára Ospinu.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – srbský rozhodca Milorad Mažič ukončí dnešný zápas aj svoj a svojich pomocníkov tragický výkon posledným hvizdom do píšťalky.

Carlo Ancelotti: „Bolo to zaslúžené víťazstvo. Boli sme kompaktní a rýchli. Súperovi sme dovolili vypracovať si málo príležitostí a ukázali sme v útoku naše kvality. Celkovo som veľmi spokojný. Ale toto bola len prvá časť, druhá nás čaká v Londýne. To ešte nie je koniec. Musíme tam hrať opäť ako dnes.“

Philipp Lahm: „Pred penaltou sme boli veľmi dobrí, potom po polčase nie dobrí, ale senzační. Kvalitne sme držali loptu a strelili góly v pravý čas. 5 : 1 je veľmi, veľmi dobrá východisková pozícia pre odvetu.“

Arjen Robben: „Som trochu prekvapený, že to bolo dnes tak dobré. Ale hrali sme dobre a to je dôležité. Tím má dobrý charakter, ale nesmieme dopustiť vyrovnanie. Celkovo sme ovládali hru a mali ju pod kontrolou, navyše sme druhej polovici strelili pekné góly.“

Thiago: „Arsenal je vážny súper. V prvej polovici sme dopustili vyrovnanie a preto sme po prestávke museli streliť viac gólov. Chceli sme a vedeli sme, že to dokážeme.“

Arsène Wenger (tréner Arsenal FC): „Výsledok je pre nás veľmi zlý. Bol to zvláštny zápas. V prvej polovici sme hrali celkom dobre a mali tesne pred prestávkou dve veľké príležitosti. Potom sme mali problémy a zranil sa nám Koscielny. Potom, čo sme v 53. a 56. minúte dostali góly, stratili sme našu organizáciu. Posledných 25 minút bola pre nás nočná mora. Nemali sme žiadne ďalšie odpovede.“