20:45

bayern   arsenal

FC Bayern – Arsenal FC

5 : 1 (3 : 0)

Na štvrtý zápas skupinovej fázy Ligy majstrov, ktorý je zároveň prvým odvetným, nastupujeme proti londýnskym „gunners“ v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Boateng, Alaba – Alonso – Müller, Costa, Thiago, Coman – Lewandowski.

1min – Giroudova strela letí vedľa bránky.
10min – 1 : 0 Thiago odcentruje, Lewandowski sa vyhne offsidovej pasci a hlavou otvára skóre stretnutia.
12min – Özil dáva gól rukou, čo pozorný bránkový rozhodca signalizuje hlavnému a ten gól správne neuzná a navyše ukáže Özilovi žltú kartu.
15min – Coman padá v šestnástke po kontakte s Flaminin, penalta sa nepíska. V tej istej minúte chytá strelu Comana brankár Čech.
16min – Lewandowského gólovú strelu vyráža brankár hostí.
17min – Lewandowského gólovú hlavičku chytá brankár hostí.
24min – Campbell fauluje Comana a vidí žltú kartu.
29min – 2 : 0 Lahm odcentruje na Comana, ten loptu zle trafí, tá sa dostáva k Müllerovi, ten vystrelí, obtrie loptu o Mertesackera a tá končí v sieti.
31min – Costova krížna strela letí tesne vedľa bránky.
41min – Müllerovu strelu chytá brankár hostí.
43min – Müllerovu gólovú strelu pod brvno reflexívnym zákrokom vyráža brankár Čech. Costovu ďalekonosnú strelu chytá brankár hostí.
44min – 3 : 0 Alaba sa uvoľní a nechytateľnou strelou spoza šestnástky prekonáva brankára Čecha.

45min – koniec 1.polčasu

52min – Costova strela letí vedľa bránky.
54min – Comana strieda Arjen Robben.
55min – 4 : 0 Alaba vnikne do šestnástky a Robben premení svoj prvý dotyk s loptou po príchode na ihrisko na gól, keď pošle loptu pod brvno.
57min – Cazorla sa ocitne sám pred Neuerom, Manuel ale smer jeho zakončenia vystihne, loptu vyrazí mimo bránky a následne prikryje.
59min – Campbella strieda Gibbs.
68min – Boatenga strieda Benatia.
69min – 4 : 1 Thiagovu hlavičku chytá brankár Čech. Z protiútoku po centri Sanchéza upravuje skóre zápasu Giroud, ktorému z otočky dovolí skórovať Martínez, keď k nemu neskoro pristúpi.
71min – Lewandowského strieda Vidal.
73min – Robbenovu strelu pravou nohou vyráža brankár Čech.
83min – Robben po neodmávanom offside postupuje sám na brankára Čecha, ktorého kľučkou obíde, zakončiť mu ale nedovolí dobiehajúci Gibbs, ktorý mu loptu v poslednej chvíli vypichne.
84min – Girouda strieda Iwobi.
87min – Müller po vysunutí za obranu postupuje sám na Čecha, dovtedy si ale vylepšuje streleckú pozíciu, kým ho dobiehajúca obrana nezblokuje. Následne Cazorlu strieda Chambers.
89min – 5 : 1 Costa vysúva Müllera, ten ujde Paulistovi a strelou k tyči pečatí konečný výsledok.
90+3min – hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Gratulujem tímu, najmä za prvý polčas. V prvých desiatich minútach sme sa nedostávali k lopte jednoducho. Arsenal bol nebezpečný. Po prvom góle to už bolo jednoduchšie. Potom sme hrali s podporou našich fanúšikov lepšie a lepšie. V druhom polčase sme chceli ovládať hru, ale hostia mali kontry. To musíme zlepšiť. Teraz sme takmer postupujúci. Chceme vyhrať proti Olympiakosu, aby sme vyhrali skupinu.“

Philipp Lahm: „Hrali sme lepšie, hrali sme rýchlejšie najmä na vonkajších stranách ako v prvom zápase. Rýchly gól nám urobil dobre. „

Thomas Müller: „Dosiahli sme náš cieľ, vyhrať zápas. To bol pre nás kľúčový zápas. Inak by sme mali v skupine ešte veľa práce. Hrali sme veľmi seriózne. Dnes sme urobili veľký krok. Ak vyhráme budúci zápas, postúpime.“

Arséne Wenger (tréner Arsenal FC): „Musíme uznať kvalitu Bayern. Urobili sme im to ale ľahké našim výkonom v defenzíve. Stále máme možnosť sa kvalifikovať do vyraďovacej fázy. Je tam malá šanca, ale stále tam je. Nesmieme byť príliš negatívny, ale musíme čeliť skutočnosti. Dnes, náš výkon nebol dosť dobrý.“

Per Mertesacker (Arsenal FC): „Dostali sme rýchly gól. To im pomohlo dostať sa do rytmu. Nehrali sme tak dobre ako doma. Musíme byť jednoducho odvážnejší. „