18:30

bayern   leverkusen

FC Bayern – Bayer Leverkusen

2 : 1 (1 : 0)

V podvečernom sobotňajšom zápase 12.kola Bundesligy sme nastúpili na zápas proti farmaceutom z Leverkusenu v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Martínez, Hummels, Alaba – Lahm, Alonso, Thiago – Müller, Lewandowski, Costa. Zápas sa začína minútou ticha za bývalého hráča nášho mužstva Adolfa „Adiho“ Kunstwadla, ktorý zomrel minulú sobotu.

3min – Brandtova strela letí tesne vedľa bránky.
9min – Lahmov center sklepne Thiago hlavou k Müllerovi, jeho strela ale tesne minie bránku.
19min – Costa odcentruje na Kimmicha, ktorého hlavičku chytá brankár Leno.
26min – strelu Çalhanoğluho spoza šestnástky chytá Manuel Neuer.
30min – 1 : 0 Kimmich prihráva Lahmovi, jeho strelu brankár Leno vyráža iba k Thiagovi, ktorý hlavou pošle loptu do bránky.
35min – 1 : 1 Çalhanoğlu si vymení loptu s Brandtom a prestrelí Neuera strelou pod brvno.

51min – Costovu strelu chytá brankár hostí.
55min – Costa ide sám za brankár Lena, v poslednej chvíli je ale tiesnený stopérom a tak Leno jeho strelu vyráža.
56min – 2 : 1 rohový kop pošle Kimmich na hlavu Matsa Hummelsa a ten si otvorí strelecký účet v Bundeslige v našom drese.
59min – hostia dvojnásobne striedajú. Brandta strieda Volland a Mehmediho Hernández.
65min – striedame Müllera za Robbena.
73min – Costovu strelu spoza šestnástky chytá brankár hostí a následne Douglasa vystrieda Ribéry.
80min – Thiagova strela letí nad bránku.
81min – Lahma strieda Vidal.
82min – Martínez neustráži Vollanda, ktorý prelobuje zle vybiehajúceho Neuera, následne ale svoju chybu napraví, keď vytlačí útočníka súpera aj s loptou mimo bránky, aj keď možno aj za cenu ruky v šestnástke. Penalta sa ale nepíska.
85min – Kamplova strela letí tesne vedľa bránky.
86min – Vidalova strela letí nad bránku.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – Neuer chytá strelu Çalhanoğluho a následne hlavný rozhodca Fritz odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Toto víťazstvo je pre nás veľmi dôležité. Bol to ťažký zápas, pretože sme v ťažkej fáze a navyše Leverkusen je silný tím. V niektorých fázach sme boli dobrí, v iných sme mali problémy. Niekedy je víťazstvo dôležitejšie ako dobrá hra. Som si istý, že rýchlo zlepšíme našu hru.“

Manuel Neuer: „Každý očakával, že budeme dnes vidieť veľké víťazstvo, ale my sme dnes tvrdo pracovali, aby sme vôbec vyhrali. Chýba nám v tejto chvíli trochu pohodlie a pokoj.“

Thomas Müller: „Zistili sme, že to nie je tak jednoduché, ako tomu bolo v minulosti. Na víťazstvo je potrebné niekedy veľa pracovať. Nie sme úplne spokojní, stále vieme, že máme čo zlepšovať. Avšak aspoň môžeme dnes príjemne zaspávať.“

Roger Schmidt (tréner Bayeru Leverkusen): „Gratulujem Carlovi (Ancelotti) a Bayernu. Bol to vyrovnaný zápas. Hrali sme odvážne, ako sme to plánovali. Že Bayern bude mať fázu, kde bude dominantný a bude na nás tlačiť, to bolo jasné. Ale môj tím na to reagoval dobre. Penaltovú situáciu som nevidel. Bola to zložitá situácia pre všetkých zúčastnených.“