15/09/2018
15:30

FC Bayern – Bayer Leverkusen

3 : 1 (2 : 1)

Na zápas 3.kola bundesligovej sezóny 2018/2019, ktorý je zároveň generálkou na prvý zápas skupinovej fázy Ligy majstrov, nastupujeme v Allianz Aréne proti Hoffenheimu v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Boateng, Rafinha – Thiago – Robben, Müller, Tolisso, Gnabry – Lewandowski.

2min – Thiago v sklze pri bránení Vollanda zahrá rukou a hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú potvrdí aj videorozhodca. Penaltu Vollanda ale Neuer na 2x vyráža a následné dorážky zblokuje naša obrana. Hlavný rozhodca Welz ale nepochopiteľne a len z dôvodu, ktorý snáď pozná iba on, nechá penaltu opakovať.
5min – 0 : 1 Wendell opakovanú penaltu bezpečne premení.
10min – 1 : 1 Lewandowski prihráva Tolissovi, ktorého prvú strelu Tah zblokuje, dorážka Tolissa už ale putuje do siete.
19min – 2 : 1 po zlej obrannej hlavičke Taha sa k lopte dostáva Robben, ktorý prudkým lobom prekonáva brankára Hrádeckého.
27min – hostia striedajú Bendera za Brandta.
28min – po rohovom kope Robbena hlavičkuje Boateng nad bránku.
30min – Müller ďalekonosnú strelu smerujúcu na bránku brankár hostí vyráža do bezpečia.
32min – Robben si pekne navedie loptu do šestnástky, jeho strela ale minie bránku.
42min – Tolisso si v súboji s Vollandom zraní koleno a musí byť striedaný Jamesom.
45min – nadstavený čas bude 5 minút.
45+5min – koniec 1.polčasu.

47min – brankár hostí chytá hlavičku Gnabryho.
55min – Wendell vidí za faul žltú kartu.
59min – striedame Martíneza za Gnabryho.
60min – Hrádecký vyráža strelu Robbena.
63min – Lewandowského strelu zblokuje Dragovič na roh.
72min – hostia striedajú Vollanda za Bellarabiho.
80min – Bellarabi vidí červenú kartu za likvidačný faul na Rafinhu, keď mu zozadu prišliapne achilovku.
82min – zraneného Rafinhu strieda Alaba. Striedajú aj hostia Baileyho za Paulinha.
89min – 3 : 1 Robben vysunie prihrávkou za obranu Thiaga, ten odcentruje pred bránku, kde James preskočí Taha a hlavou zvyšuje skóre na.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – James dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí. Rozhodnutie postranného rozhodcu odobrí aj videorozhodca.
90+4min – hlavný rozhodca Welz odpíska koniec dnešného zápasu.

Niko Kovač: „Rád by som zablahoželal svojmu tímu za 90 minút. Boli sme schopní rýchlo vyrovnať nepriaznivé skóre. Naše protiútoky boli veľmi dobré, nepustili sme do hry rýchlych hráčov Leverkusenu. Bol by som rád, keby sme dali gól na 3 : 1 trochu skôr a nie len pred koncom. Ale som spokojný s celkovým výkonom tímu.“

Arjen Robben: „Bol to tvrdý zápas proti tvrdému súperovi. Vždy ste vystavení riziku inkasovania gólu, ale ak sa rýchlo vrátite do hry, ste menej znepokojený. Stále ale máme priestor na zlepšenie. Sme na dobrej ceste. Tréner vie, čo chce.“

Heiko Herrlich (tréner Bayer Leverkusen): „Na Bayerne v Mníchove je jasné, že každý hráč má kvalitu. Po strate lopty sú nesmierne jedovatí, hneď sú v kontre a pripravení akceptovať akýkoľvek súboj.“

Dominik Kohr (Bayer Leverkusen): „Tím na začiatku nehral zle a išli sme do vedenia, ale potom sme príliš ľahko inkasovali gól. Musíme udržať nulu dlhšie, možno aj do polčasu. Potom by Bayern musel urobiť viac. Tu je to ale také náročné. Bayern je silný tím a zaslúžene vyhral.“