18:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Borussia Dortmund

5 : 0 (4 : 0)

V šlágri jarnej časti Bundesligy sme v rámci 28.kola privítali na domácom štadióne hráčov Borussie Dortmund v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Martínez, Thiago – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

1min – Thiagov center pošle Hummels hlavou vedľa bránky.
2min – Lewandowski padá v šestnástke po súboji s Diallom, penalta sa ale nepíska.
6min – Reus pošle spätnú prihrávku na nikým nebráneného Dahouda, ten strelou trafí tyč.
8min – Kimmichov center pošle Lewandowski hlavou nad bránku.
10min – 1 : 0 na Thiagov rohový kop najvyššie vyskočí Hummels a hlavou pošle loptu do bránky.
17min – 2 : 0 Zagadou fatálnou chybou pri rozohrávke prihráva Lewandowskému, ktorý postupuje sám na brankára, ktorého si obhodí a akrobaticky zo vzduchu pošle loptu do bránky aj s prispením tyče.
19min – brankár Bürki vyráža gólovú strelu Lewandowského.
20min – Thiagov rohový kop pošle Müller hlavou na bránku, brankár hostí vyráža loptu nad brvno.
24min – Neuer chytá slabú strelu Piszczeka.
33min – brankár Bürki s veľkou námahou vyráža gólovú hlavičku Hummelsa.
38min – Lewandowského hlavičku vyráža brankár hostí na roh.
39min – Hummelsova hlavička minie bránku hostí.
40min – Zagadou vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
41min – 3 : 0 Thiago prehodí pri rozohrávke priameho kopu loptu za obranu na Müllera, jeho strelu brankár Bürki vyráža, lopta sa ale dostáva k Martínezovi, ktorý krížnou strelou na zadnú tyč z hranice šestnástky obstrelí všetko, čo mu stojí v ceste.
43min – 4 : 0 Müller odcentruje na Gnabryho a ten hlavou prekonáva brankára Bürkiho.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú Zagadoua za Weigla.

52min – Gnabry padá v šestnástke po súboji s Delaneym, penalta sa ale nepíska.
61min – hostia striedajú Dahouda za Götzeho.
65min – Lewandowski s Hummelsom postupujú pri rýchlom protiútoku 2 na 1, Lewandowski ale pokazí finálnu prihrávku a tak je brankár hostí pri lopte skôr.
68min – striedame Comana za Ribéryho.
69min – hostia striedajú Piszczeka za Wolfa.
70min – Delaney vidí žltú kartu za faul na Lewandowského a Lewandowski vidí žltú kartu potom, čo sa po Delaneym po faule zahnal rukou.
76min – Gnabryho strela letí vysoko nad bránku.
77min – striedame Martíneza za Goretzku.
78min – Gnabryho centrovnú loptu tečuje Lewandowski v páde nad bránku.
80min – Alabov priamy kop letí vysoko nad bránku. Následne striedame Müllera za Sanchesa.
89min – 5 : 0 Kimmich prihrávkou za obranu vysúva Gnabryho, ktorý prihráva Lewandowskému a pre toho už nie je problém usmerniť loptu do úplne odkrytej bránky.
90min – hlavný rozhodca Gräfe bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Myslím, že sme dnes odohrali skvelý zápas, skvelý zápas, viac ako 90 minút. Najmä prvá polovica bola senzačne dobrá vo všetkých oblastiach. Spôsob, akým sme hrali futbal, bol veľmi pôsobivý. Teší ma to a rád by som zablahoželal tímu. Víťazstvo je plne zaslúžené aj vo svojej výške. Existuje šesť ďalších zápasov a vidíte, ako rýchlo to ide v lige. Pre BVB a pre nás to budú stále veľmi, veľmi ťažké zápasy. Takže nebudeme hovoriť, že toto tu o všetkom rozhodlo.“

Manuel Neuer: „Bol to veľmi dobrý výkon. Sme za to veľmi radi. Dobre sme hrali na všetkých úrovniach tímu, dopredu a dozadu, obzvlášť spolu. Bolo to veľmi dominantné. Bol to dobrý výkon, ktorý ma robí veľmi, veľmi šťastným. Je to prvý veľký zápas o ktorom sme sami rozhodli. Na to sme museli dlho čakať.“

Lucien Fravre (tréner Borussia Dortmund): „Týchto 5:0 je veľmi, veľmi ťažké stráviť, ale jasne si to domáci zaslúžili. Treba povedať, že to bola lekcia. Mali sme možnosť skórovať prvý gól, ktorý mohol trochu zmeniť zápas. Potom dominoval Bayern, hral s vyššou rýchlosťou, bol lepší. Po 4:0 v polčase bolo samozrejme veľmi ťažké sa vrátiť do zápasu.“

Marco Reus (kapitán Borussia Dortmund): „Hrali sme katastroficky, katastroficky sme sa bránili. Žiadne vysvetlenie na to nemám. Bayern bol dnes lepší, to musíme priznať. Ale stále musíme celú vec rozanalyzovať. Samozrejme, že sme tu chceli vyvíjať tlak, no ani na sekundu sme to nedokázali. Mali sme prvú veľkú šancu, ale dnes sme boli zjavne horším tímom.“