Report: FC Bayern – Borussia Mönchengladbach

Allianz Aréna Mníchov

bayern  gladbach

FC Bayern – Borussia Mönchengladbach

2 : 0 (2 : 0)

Na podvečerný šláger 8.kola Bundesligy proti Borussii Mönchengladbach sme nastúpili v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Martínez, Hummels, Alaba – Vidal, Alonso, Thiago – Robben, Lewandowski, Costa.

3min – Robbenova strela letí vysoko nad bránku.
8min – Johnsonova strela z voleja letí nad našu bránku.
9min – Rafinha si prehodí Vestergaarda, jeho následná strela ale trafí bočnú sieť.
11min – Robbenova strela po jeho typickej akcii tesne minie bránku súpera.
13min – na Robbenov center Lewandowski hlavou tesne nedosiahne.
15min – Lewandowski sa v šestnástke pekne uvoľní, jeho strelu ale zastaví tyč.
16min – 1 : 0 Rafinha odcentruje a na päťke osamotený Vidal hlavou otvára skóre stretnutia.
30min – Robbenovu strelu chytá brankár Sommer.
31min – 2 : 0 Alaba odcentruje, pre Lewandowského je center privysoký, lopta sa tak dostáva ku Costovi a ten ju bezpečne umiestni vedľa brankára do bránky.
45min – koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú. Hofmanna strieda Jantschke.
51min – Lewandowski je faulovaný Vestergaardom, penalta sa ale nepíska.
60min – Robbenova strela letí vysoko nad bránku.
65min – hostia striedajú Wendta za Schulza.
71min – Hahn pošle v páde centrovanú loptu do tyče našej bránky. Kramer vidí žltú kartu po faule na Thiaga.
73min – Müller strieda Costu.
78min – hostia striedajú Hahna za Herrmanna.
80min – Robbena strieda Sanches.
83min – Kimmich strieda Rafinhu.
89min – Sanchesovu dobrú strelu mieriacu pod brvno vytláča brankár Sommer nad bránku.
90+1min – Alabov priamy kop vyráža brankár hostí nad bránku. Po rozohratí rohového kopu odpíska hlavný rozhodca Drees koniec dnešného zápasu.

Carlo Ancelotti: „V prvom polčase to bol naozaj dobrý výkon s vysokou intenzitou, najlepší v tejto sezóne. Takže som veľmi spokojný. Druhý polčas nebol tak dobrý ako prvý. Gladbach tam bol lepší a spôsobil nám viac problémov. Napriek tomu sme mali hru pod kontrolou a dobre sme bránili.“

Mats Hummels: „V prvom polčase sme boli veľmi sústredení a dominantní. Mali sme veľa príležitostí. Môžeme byť veľmi spokojní. V druhej časti sme sa stali trochu pasívnymi a následne to bolo raz alebo dvakrát trochu riskantné.“

André Schubert (tréner Borussie Mönchengladbach): „Prvý polčas bol jasný. Nevyhrávali sme osobné súboje, neboli dostatočne agresívni a boli sme príliš pasívni. Mali sme málo loptu na svojich kopačkách a príliš ľahko sme lopty aj strácali. V druhej polovici sme to urobili o niečo lepšie. Celkovo to bolo ale zaslúžené víťazstvo Bayernu.“

Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach): „Škoda, že sme do zápasu vstúpili tak zle. Ak by sme prvú polovicu hral ako druhú, snáď by to bolo o niečom inom. Jednoducho sme neboli dostatočne kompaktní, agresívni a boli sme od súperových hráčov príliš ďaleko.“