Report: FC Bayern – Borussia Mönchengladbach

18:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Borussia Mönchengladbach

5 : 1 (2 : 1)

Na zápas 30.kola Bundesligy proti Borussii Mönchengladbach nastupujeme v Allianz Aréne v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Rudy – Müller, Tolisso, Thiago, Bernat – Wagner.

9min – 0 : 1 Hofmann vysúva prihrávkou za obranu Drmiča, ktorý si v šestnástke zasekne Süleho a obstrelí Ulreicha.
16min – Thiago krásne prehodí loptu za obranu na Müllera, ten z prvej pošle loptu tesne vedľa bránky.
21min – po rohovom kope sa do zakončenia hlavou dostáva Müller, brankár Sommer ale loptu pohodlne chytá.
26min – Alabov center pošle Müller hlavou tesne vedľa bránky.
33min – brankár Sommer s námahou vyráža strelu Tolissa spoza šestnástky.
37min – 1 : 1 po akcii na jeden dotyk putuje lopta po osi Süle, Müller a Wagner, aby posledne menovaný poslal loptu prakticky do prázdnej bránky.
41min – 2 : 1 hostia hodnú chvíľu nedokážu odkopnúť loptu do bezpečia a tak Müller odcentruje do šestnástky a Wagner hlavou prekonáva brankára Sommera. Ten ale pri góle rozhodne nemôže mať čisté svedomie, pretože mu lopta prekĺzne pod ruky.
45min – Alabov priamy kop smerujúci na bránku chytá brankár hostí. S naplnením riadneho hracieho času odpíska hlavný rozhodca koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Müllera za Jamesa.
51min – 3 : 1 James pošle dlhú prihrávku na Tolissa a ten prihráva pred bránku, kde Wagnerovu strelu ešte brankár Sommer vyráža pred seba, na dorážku Thiaga je už ale prikrátky.
53min – Alabovu spätnú prihrávku pošle James do pravej tyče Sommerovej bránky.
58min – Wagnerova strela spoza šestnástky letí ďaleko od bránky hostí.
59min – Thiagovu zrazenú strelu pohodlne chytá brankár Sommer.
60min – Bernat padá s šestnástke, penalta sa ale nepíska.
65min – hostia dvojnásobne striedajú. Najprv Drmiča za Cuisanceho a potom Hofmanna za Grifa.
67min – 4 : 1 Alaba napriahne spoza šestnástky a lopta si po jeho krížnej strele nájde cestu do bránky.
69min – Hummels vidí žltú kartu za faul na Cuisanceho. Následne striedame Wagnera za Lewandowského.
72min – Tolissova strela končí vedľa bránky. Následne striedame Alabu za Rafinhu a Rafinha si zároveň od Alabu berie kapitánsku pásku.
77min – Kramer vidí žltú kartu za faul na Tolissa.
82min – hostia striedajú Zakariu za Strobla.
83min – 5 : 1 Kimmichov center sa cez Elvediho a Gintera dostáva až k Lewandowskému, ktorý obstrelí brankára hostí.
85min – Bernatova strela končí vysoko nad bránkou.
87min – Bernat vidí za stiahnutie Hazarda žltú kartu.
90min – Lewandowského strela tesne minie bránku hostí. S naplnením riadneho hracieho času ukončí hlavný rozhodca Kampka dnešné stretnutie.

Uli Hoeneß: „V Bundeslige sme v tejto chvíli vynikajúci. Nehrali sme s najlepším tímom a od 20. minúty sme hrali proti múru. Tieto zápasy prinášajú veľa zábavy, pretože máme veľmi profesionálny tím. Hra musí byť pre divákov ako Veľká noc a Vianoce v jeden deň.“

Uli Hoeneß o Nikovi Kovačovi: „Sme trochu zmätení, pretože sme hovorili o tom, ako najlepšie informovať Frankfurt, či hneď alebo až na konci sezóny, čo by skutočne bolo možné. A potom sme povedali, že ak by sme boli v takejto situácii práve my, mali by sme tiež záujem vedieť čo najskôr, že náš tréner odchádza. A potom možno máte o štyri týždne viac času než na konci sezóny. Rozhodli sme sa to teda oznámiť čo najskôr. Preto teraz nepochopíme, že toto veľkorysé gesto sa nám vracia ako bumerang.“

Karl-Heinz Rummenigge o Nikovi Kovačovi: „Z nášho pohľadu neexistuje žiadna nervozita. Celá vec môže vyzerať z vonku inak, ale necítime pocit viny. Počas celého príbehu sme boli spravodliví, vážni a čistí. Celá téma vypršala vo štvrtok. […] Chápem, že Fredi (Bobic) nie je šťastný keď tréner, s ktorým úspešne pracoval dva roky, opúšťa klub. To môžeme pochopiť. Ale my sme nemali neúctivý prístup a správali sme sa úplne čisto a spravodlivo. Neurobili sme nič iné, iba informovali verejnosť. Z nášho pohľadu je všetko vážne a čisté.“

Jupp Heynckes: „Dnes sme potrebovali 20 minút. Kúsok po kúsku sme prevzali žezlo a rýchlo skórovali na 1 : 1 a 2 : 1. Najmä po prestávke to bol suverénny výkon s úžasným prechodom do útoku. Je potešujúce, že aj hráči, ktorí nemajú toľko zápasovej praxe, sú veľmi motivovaní a hrajú dobre.“

David Alaba: „Snažili sme sa dostať do hry. Gladbach urobil na začiatku veľmi dobrú prácu, ale dostali sme sa veľmi rýchlo späť. S mojou pravou nohou je to v priebehu rokov stále lepšie a lepšie a som rád, že to dnes fungovalo tak dobre. Cítil som sa veľmi, veľmi dobre. Naším cieľom je hrať dobre na tom mieste, kde nás chce tréner postaviť.“

Dieter Hecking (tréner Borussia Mönchengladbach): „Dnes som naštvaný. Každý vie, že Bayern je vždy schopný dať svoju pečať na zápas. Ale to, čo sa stalo po 3 : 1 je neprijateľné. Potom sme veľmi bránili a nechali ich hrať. Rozvinuli radosť z hry, ktorú sme nechceli. Tento výkon dnes nemohol stačiť.“

Christoph Kramer (hráč Borussia Mönchengladbach): „Odohrali sme dobre 20 minút. Ak chcete získať niečo proti Bayernu musíte hrať odvážne. Po vyrovnaní som si želal, aby sme pokračovali týmto smerom a nepadli hlbšie. Bayern to ale urobil dobre a to je potom ťažké brániť.“