Report: FC Bayern – Borussia Mönchengladbach

18:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Borussia Mönchengladbach

0 : 3 (0 : 2)

Na šláger 7.kola Bundesligy proti Borussii Mönchengladbach nastupujeme v Allianz Aréne v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Thiago – Robben, Müller, Goretzka, James – Lewandowski.

4min – vzrušenie pri hlavičke Müllera je zbytočné, lebo hlavný rozhodca odpíska ofsajd.
10min – 0 : 1 Hofmann prihráva Pleovi, ktorý z hranice šestnástky presnou strelou k tyči obstrelí Neuera.
12min – Müllerova strela letí vysoko nad bránku.
16min – 0 : 2 Thiago po rýchlej ale zlej rozohrávke Neuera stratí loptu, ktorú získa Stindl a ten z hranice šestnástky obstrelí Neuera.
24min – Pleova strela z hranice šestnástky minie našu bránku.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Müllera za Gnabryho.
55min – striedame zraneného Alabu za Sanchesa.
56min – Ribéry fauluje Gintera a za výrazne vyjadrenie nesúhlasu s rozhodnutím hlavného rozhodcu vidí žltú kartu.
62min – brankár Sommer pohodlne chytá strelu Ribéryho.
65min – hostia striedajú kapitána Stindla za Zakariu.
68min – Lewandowski dáva regulárny gól, ktorý pre postranným rozhodcom vymyslený ofsajd neplatí.
70min – Neuhausova strela po rýchlom protiútoku tesne minie našu bránku.
74min – hostia striedajú Neuhausa za Herrmanna.
78min – Hofmann vidí žltú kartu za bránenie v rozohrávke.
83min – hostia striedajú Hazarda za Traorého.
86min – Sanchesova ďalekonosná strela končí vedľa bránky hostí.
89min – 0 : 3 Kramer odcentruje do šestnástky, kde si lopta nájde Herrmanna a ten prestrelí Neuera. Pochybnosti, či si Herrmann pri spracovaní lopty nepomohol rukou vyvráti videorozhodca a tak gól platí.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – Zakaria a James vidia žlté karty za nešportové správanie.
90+3min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Dostali sme sa dobre do zápasu a potom sa nám stalo to, čo sa nám stalo proti Augsburgu a Herthe: robíme individuálne chyby a na tejto úrovni sa to v Bundeslige trestá. Nepodarilo sa nám využiť naše šance a inkasované góly nás dostali mimo hru. Gladbach to urobil veľmi dobre, prehustil stred a zdvojnásobil nás na krídlach, takže sme mali ťažké sa cez to dostať. To je dôvod, prečo musíme teraz žiť s touto porážkou, ktorá nám veľmi ubližuje.“

Manuel Neuer: „Začali sme dobre. Z ničoho nič sme ale prehrávali 0 : 1 a nemohli sme pokračovať v našej hre. Nemali sme žiadne jasné šance. Potom sme inkasovali druhý gól. Uvedomujete si, že každý hráč chce, každý je motivovaný a má správny postoj, ale nejde to. Po prestávke sme chceli začať ako v prvej polovici. V posledných zápasoch sme mali aspoň šance, ale dnes nie. Toto nie je Bayern a toto nestačí.“

Dieter Hecking (Borussia Mönchengladbach): „Bol to veľmi dobrý tímový výkon a dobre sme sa bránili. Aj keď mal Bayern určitý tlak, nedovolili sme mu veľké príležitosti. Urobili sme to veľmi dobre. Dúfali sme, že Bayern zaskočíme s našou zmenou hry. Okrem toho sme dosiahli góly z prvých dvoch šancí. Odviedli sme skvelú prácu.“

Lars Stindl (kapitán Borussie Mönchengladbach): „Bol som rád, že som sa po zranení znova vrátil. Chceli sme dominovať v stredne poľa. V Mníchove potrebujete držanie lopty a dobré protiútoky. Vždy som tu chcel vyhrať zápas. Je to povzbudenie pred prestávkou, ale určite vieme, ako to správne využiť.“