11/03/2017
15:30

FC Bayern – Eintracht Frankfurt

3 : 0 (2 : 0)

Na zápas 24.kola Bundesligy proti Eintrachtu Frankfurt nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Thiago, Vidal – Robben, Müller, Costa – Lewandowski.

2min – Rebičova strela končí nad našou bránkou.
10min – Robbenov center pošle Vidal z prvej vedľa bránky.
11min – Lewandowského strela končí tesne vedľa bránky, Robert je navyše v ofsajde.
19min – Hrgota dostáva prihrávku za obranu, postupuje sám na Neuera, urobí na neho kľučku, v momente zakončenia mu ale zozadu pribiehajúci Hummels vypichne loptu a zabráni gólu v našej sieti.
23min – Rebič vidí žltú kartu za faul na Lahma.
26min – Alaba odcentruje pred bránku, Costa ale pošle loptu nad bránku.
28min – Neuer chytá strelu Bluma.
35min – Hrgota padá v šestnástke po kontakte s Martínezom, penalta sa ale nepíska.
36min – Mascarell a Vidal vidia žlté karty za vzájomnú potýčku.
38min – 1 : 0 Lewandowski zle spracuje loptu, ktorá sa dostáva k Müllerovi, ten ju Lewandowskému vráti pred bránku a keďže lopta prejde medzi rukami brankára Hrádeckého, Lewandowski nás gólom do prázdnej bránky posiela do vedenia.
40min – Hrgotovi chábajú centimetre, aby dosiahol na centrovanú loptu Rebiča a usmernil ju do bránky.
41min – 2 : 0 Vidal z vlastnej polovice odcentruje na Alabu, ktorý pošle loptu pred bránku a Costa prestrelí brankára Hrádeckého.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
47min – Hasebe vidí žltú kartu za faul na Müllera a následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

49min – Hasebe urobí chybu, po ktorej Müller prelobuje brankára hostí, loptu smerujúcu do bránky ale ešte pred bránkovou čiarou Hasebe dobehne a odkopne do bezpečia.
51min – Rebič sa v šestnástke uvoľní cez Lahma, jeho krížnu strelu ale zastaví naše brvno.
55min – 3 : 0 Lahm vysunie Robbena, ten odcentruje, Müllera ale loptu podbehne a tak sa tá dostáva k Lewandowskému, ktorý prestrelí brankára Hrádeckého.
56min – Alaba vidí žltú kartu.
58min – brankár hostí chytá strelu Costu.
63min – Müllerovu strelu z uhla brankár Hrádecký na 2x chytá. Hostia striedajú zraneného Hasebeho za Russa.
65min – striedame Martíneza za uzdraveného navrátilca Jérôme Boatenga.
66min – Manuel Neuer končekmi prstov vytláča na roh prízemnú gólovú strelu Bluma.
67min – Robben centrovanou loptu za obranu vysúva Lewandowského, ktorý postupuje sám na brankára hostí, v poslednej chvíli sa mu ale lopta zapletie medzi nohami a tak ju nepresne pošle tesne vedľa bránky.
70min – hostia striedajú Bluma za Barkoka.
75min – striedame Lewandowského za Comana.
77min – Lahm prihráva Thiagovi, ten z hranice šestnástky strelou tesne minie bránku. Následne striedame Vidala za Sanchesa.
78min – hostia striedajú Hrgotu za Fabiána.
86min – brankár Hrádecký pohodlne chytá Costovu prízemnú strelu z hranice šestnástky.
87min – Robbenovi nevyjde jeho typická akcia, keď pošle po kľučke loptu vysoko nad bránku.
90min – Thiagom odcentrovaný priamy kop pošle Sanches hlavou tesne vedľa bránky. Nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – hlavný rozhodca Schmidt odpíska koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Je to pre nás dobrý deň s dobrými výsledkami v iných zápasoch. V prvom polčase to ale bolo veľmi ťažké. Vzhľadom k tomu, že Frankfurt bol lepší ako my. Úprimne povedané, nezaslúžili si prehrávať polčas 0 : 2. V druhom polčase sme boli lepší, hra bola dobre zvládnutá. Teraz máme aj dobrý náskok, ale musíme sa sústrediť. Stále je pred nami veľa zápasov.“

Manuel Neuer: „Frankfurt bol veľmi agresívny, takže sme najprv mali problémy. Pokles koncentrácie bol rozhodujúci, že sa Frankfurt dostal do šancí. V priebehu zápasu sme sa ale zlepšili a v dôsledku dobrého druhého polčasu si aj zaslúžili vyhrať.“

Thomas Müller: „Určite sme mali dnes ťažký začiatok. V prvých 30 minútach sme boli nesústredení ako tím a robili sme veľa chýb. Frankfurt veľmi dobre bránil a donútil nás k chybám. Neboli však potrestané a potom sme sa presadili našou kvalitou.“

Niko Kovač (tréner Eintracht Frankfurt): „37 minút sme to robili veľmi dobre a spôsobili sme Bayernu problémy, ale nebolo to dosť, aby sme sa ujali vedenia. Keď v Mníchove nevyužijete svoje šance, nemôžete byť prekvapení, že sa Bayern presadí a strelí góly. Môžeme si ale z tohto zápasu vziať oveľa viac pozitív ako negatív.“