28/04/2018
15:30

FC Bayern – Eintracht Frankfurt

4 : 1 (1 : 0)

V zápase 32.kola Bundesligy proti Eintrachu Frankfurt sa tréner Heynckes rozhodne šetriť najväčšie hviezdy nášho mužstva a tak na zápas v Allianz Aréne nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Mai, Hummels, Bernat – Rudy – Tolisso, Dorsch – Shabani, Evina – Wagner. Kapitánsku pásku si na svoju ruku vo svojom 52.zápase v našom drese po prvý krát navliekol Mats Hummels.

3min – Hummlesov center pošle Evina hlavou vedľa bránky.
11min – po chybe Bernata sa do zakončenia dostáva Jovič, jeho strelu ale Ulreich pohodlne chytá.
12min – strela Evinu tesne minie bránku hostí.
17min – Wagnerovu strelu vyráža do bezpečia brankár Hrádecký.
40min – Gačinovičova strela tesne míňa našu bránku.
42min – Ulreich krásnym zákrokom nohou vyráža „samostatný nájazd“ Joviča.
43min – 1 : 0 Wagner sa vyhne ofsajdovej pasci a nezištnou prihrávkou nájde kapitána našej rezervy Niklasa Dorscha, ktorý prekonáva brankára Hrádeckého a strieľa svoj prvý gól v Bundeslige.
45min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku obe mužstvá striedajú. Hostia Abrahama za Russa a naši Kimmicha za Rafinhu.
56min – striedame Shabaniho za Thiaga.
59min – hostia striedajú Gačinoviča za Cavara.
61min – Thiagova strela letí nad bránku hostí.
63min – Hummels podnikne výjazd cez 2/3 ihriska, následne prihráva Evinovi, ktorý pekne odcentruje pred bránku kde Wagner pošle loptu hlavu tesne vedľa bránky.
65min – hostia striedajú Hrgotu za Hallera.
66min – striedame Evinu za Süleho.
71min – Süle v poslednej chvíli zblokuje strelu Fabiana z dobrej pozície.
72min – Wolfova strela minie našu bránku.
76min – 2 : 0 po chybe Faletteho sa k lopte dostáva Rudy, ktorý prihráva Wagnerovi, ten si loptu zasekne a medzi nohy brankára Hrádeckého ju pošle do bránky.
78min – 2 : 1 centrovaná lopta prepadne cez Hummelsa až k Hallerovi, ktorý ju kolenom pošle do našej bránky.
80min – Fabianova strela letí tesne nad našu bránku.
87min – 3 : 1 Thiago krásnou prihrávkou za obranu vysúva Rafinhu, ktorý presnou strelou k tyči prekonáva brankára hostí.
89min – po rýchlom protiútoku sa k lopte dostáva Süle, ktorý prihráva Tolissovi, ten ale v dobrej pozícii trafí loptu iba do brankára Hrádeckého.
90min – 4 : 1 Rafinha vysunie prihrávkou za obranu Süleho, ktorý strelou k tyči prekonáva hrankára hostí. Následne hlavný rozhodca Dingert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Špeciálne situácie si vyžadujú špeciálne opatrenia. Pokiaľ ide o zostavu, zameral som svoju pozornosť v utorok a nominoval štyroch juniorov. Chlapci urobili dobrú prácu. Na začiatku boli trochu nervózni, potom sme sa ujali vedenia. Aj dnes sme mali efektívnosť, ktorú sme minulú stredu nemali. Som veľmi spokojný.“

Sebastian Rudy: „Všetci videli, že chlapci boli veľmi zapojení do hry. Boli odvážni a v niečo verili. To je presne to, čo sme od nich požadovali – nemali na seba žiadny tlak a mohli voľne hrať. Niklas Dorsch dokonca strelil gól. Som šťastný za tých štyroch.“

Sandro Wagner: „Bol som dnes na ihrisku najstarší a myslím, že je to divný pocit. Ale bolo to zábavné.“

Niko Kovač (tréner Eintracht Frankfurt): „Predstavovali sme si to inak. Blahoželáme Juppovi a Bayernu. Vzhľadom na zostavu Bayernu sme chceli oveľa viac. Nepodarilo sa nám využiť dve dobré príležitosti, ktoré sme mali v prvej polovici. Ak ich od Mníchova dostanete, musíte využiť aspoň jednu. Kvalita, ktorú Bayern mal na ihrisku, stále stačila na dosiahnutie gólov. Výsledok je pre mňa trochu príliš vysoký, ale zaslúžili sme si to najmä kvôli naivite môjho tímu.“

Marco Russ (Eintracht Frankfurt): „Vedeli sme, že Bayern pred zápasom proti Realu bude rotovať zostavu, čo by nám mohlo pomôcť. V prvej polovici sme však hrali príliš rýchlo. V druhej polovici sme dosiahli väčšie príležitosti. Tie musíte využiť, pretože v Mníchove ich nikdy toľko nie je.“