20:00
Olympiastadion Berlín

FC Bayern – Eintracht Frankfurt

1 : 3 (0 : 1)

Na finále Nemeckého pohára sezóny 2017/2018 nastupujeme na Olympijskom štadióne v Berlíne v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Martínez – Thiago, James – Müller, Lewandowski, Ribéry.

7min – Salcedo vidí žltú kartu.
8min – Lewandowski trafí z priameho kopu brvno, od ktorého sa lopta odrazí do zeme pred bránkovú čiaru .
12min – 0 : 1 Jamesovu rozohrávku vystihne Kevin-Prince Boateng prihráva Rebičovi medzi dvojicu Süle-Hummels a útočník Frankfurtu obstrelí Svena Ulreicha.
17min – James odcentruje priamy kop na Müllera, ktorý pošle loptu hlavou tesne vedľa bránky.
24min – Müllerov center si v šestnástke nájde Kimmicha, jeho hlavička napriek zlému vybehnutiu brankára Hrádeckého končí tesne vedľa bránky.
25min – po rýchlom protiútoku Ribéryho sa k lopte dostáva Lewandowski, jeho technické zakončenie ale minie bránku.
32min – Thiagova strela končí vysoko nad hostí bránkou.
33min – Müllerovu slabú strelu pohodlne chytá brankár Hrádecký.
35min – Lewandowského priamy kop z veľkej vzdialenosti minie bránku hostí.
37min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Hasebeho.
45min – Hasebe vidí žltú kartu za faul na Thiaga. Nadstavený čas 1.polčasu budú 3 minúty.
45+2min – Wilems vidí žltú kartu za faul na Jamesa.
45+3min – koniec 1.polčasu.
45min – nadstavený čas 1.polčasu budú 2 minúty.
45+2min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

47min – hlavičku K-P. Boatenga pohodlne chytá Sven Ulreich.
53min – 1 : 1 spätná prihrávka Kimmicha nájde v šestnástke Lewandowského a ten strelou k tyči aj s prispením jemnej teče Mascarella posiela loptu do bránky.
55min – Kimmichova dobrá prihrávka cez šestnástku si nenájde adresáta.
60min – Hummelsova hlavička po rohovom kope minie bránku hostí. Následne Frankfurt strieda Wolfa za Gačinoviča.
63min – striedame Thiaga za Tolissa.
69min – Kimmichovu prihrávku prepustí Müller na Tolissa, ktorý si ale loptu v dobrej pozícii trochu predkopne a tak ju Hasebe stihne odkopnúť do bezpečia.
70min – striedame Müllera za Comana.
72min – po faule kapitána hostí Abrahama na Alabu kopeme priamy kop z hranice šestnástky, Lewandowski ale pošle loptu vysoko nad bránku.
73min – hostia striedajú de Guzmana za Russa.
76min – Ribéryho center tečuje Lewandowski tesne vedľa bránky hostí.
80min – Hummelsovu hlavičku zastaví brvno bránky hostí. Po rýchlom protiútoku končí Rebičova strela tesne vedľa našej bránky.
82min – 1 : 2 po rýchlom protiútoku dostávame gól od Rebiča, ktorého nepochopiteľne nedokáže zastaviť ani Hummels ani Süle a tak útočník hostí obstrelí Ulreicha. Po protestoch našich hráčov, že akcii predchádzala ruka K-P Boatenga sa hlavný rozhodca Zwayer vyberie pozrieť si videozáznam a napriek ruke K-P Boatenga gól nepochopiteľne uzná.
87min – Coman vidí žltú kartu za faul na K-P Boatenga. Striedame Ribéryho za Wagnera.
89min – hostia striedajú Rebiča za Hallera.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Jamesov rohový kop pošle Kimmich hlavou nad bránku hostí.
90+3min – K-P Boateng fauluje v šestnástke Martíneza. Hlavný rozhodca sa po protestoch vyberie pozrieť si videozáznam penaltu ale nepochopiteľne neodpíska.
90+6min – 1 : 3 po trojminútovom zdržaní kopeme rohový kop, ktorý ale rozohráme zle a keďže útočiť prišiel aj Sven Ulreich a k lopte sa dostáva Gačinovič, tomu stačí prešprintovať celé ihrisko a do prázdnej bránky pečatiť výsledok zápasu. Následne na ihrisko vniknú fanúšikovia hostí a tak už bez rozohrania hlavný rozhodca radšej ukončí rozhodnutý zápas.

Hasan Salihamidžič: „Musíme strieľať góly. V prvej polovici sme mali štyri, päť dobrých šancí. Nie tak veľa v druhej polovici, ale dominovali sme. Frankfurt sa pokúsil kaziť našu hru a útočiť z kontier. To je to, čo urobili dnes. Mali sme kopať penaltu. Potom by bolo 2 : 2. Rozhodca si to ale nemyslel. Teraz o tom nemôžeme hovoriť. Je koniec.“

Jupp Heynckes: „Ak prehráte, nemusíte diskutovať o rozhodcovi. Musím zablahoželať Eintrachtu k víťazstvu v poháre. Urobili sme opäť chybu, po ktorej sme prehrávali 1 : 0, ale tiež mal smolu pri priamom kope Roberta Lewandowského. Súper hral svoju hru, sú nekompromisní, agresívni, veľmi silní. Frankfurt mal neúnavnú túžbu vyhrať finále. Bolo to ale zabrániteľná porážka. Ak nevyužijete príležitosti nesmiete byť prekvapení, ak prehráte finále.“

Thomas Müller: „V prvom polčase, hoci sme mali na začiatku dobrú šancu, tak sme nedali gól. Potom sme prehrávali 1 : 0 po našej chybe. Frankfurt hral podľa očakávania. Navyše strelil dva góly z troch, štyroch šancí. To je mimoriadne horké. Teraz už z toho nemusíme robiť záver.“

Niko Kovač (tréner Eintracht Frankfurt): „Všetci sme v to dúfali pred zápasom. Som šťastný za klub, fanúšikov a môj skvelý tím. Ak ťaháte spolu, môžete dokázať čokoľvek. To odlišovalo tento tím. V uplynulom roku sme odmietli úspech, tento rok sme to dokázali. Dnes sme si trofej zaslúžili. Som šťastný z titulu, ale som tiež smutný, že odchádzam.“

Kevin-Prince Boateng (Eintracht Frankfurt): „Je to neuveriteľné. Kompliment tomuto tímu. Ukázali sme srdce! Kto bojuje a verí v seba, bude odmenený.“

Bruno Hübner (športový riaditeľ Eintracht Frankfurt): „Klobúk dole pred výkonom tímu, aj keď sme mali nakoniec trochu šťastia.“