15:30

bayern frankfurt

FC Bayern – Eintracht Frankfurt

1 : 0 (1 : 0)

V 28.kole Bundesligy sme doma privítali zachranárskymi prácami sa trápiaci Eintracht Frankfurt. Nastúpili sme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Alaba, Bernat – Alonso – Müller, Götze, Thiago, Ribéry – Lewandowski. Zápas sa začal minútou ticha za zosnulého Johana Cruyffa, ktorý podľahol zákernej chorobe.

6min – Alonso odcentruje, Lewandowski hlavou posiela loptu vedľa bránky.

15min – Götze nedosiahne na Ribéryho center a tak lopta iba presviští pokutovým územím.

16min – Lewandowského strela z hranice šestnástky letí nad bránku.

20min – 1 : 0 brankár Hrádecký vyráža gólovú strelu Götzeho nohou, lopta sa dostáva k Ribérymu, ktorý ju krásnym akrobatickým kopom posiela do bránky.

28min – Müllerovu strelu z diaľky vyráža chytá brankár Hrádecký.

32min – Chandler odcentruje a následnú Husztiho hlavičku chytá Manuel Neuer.

40min – Lewandowski a Abraham vidia žlté karty za vzájomnú potýčku.

45min – Ben-Hatira vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.

46min – na Husztiho prízemný center nikto z jeho spoluhráčov nedosiahne.

48min – Husztiho sa pri centri v 46.minúte zraní a tak ho strieda Stendera.

49min – Chandler vidí žltú kartu za faul na Bernata.

50min – priamy kop Thiaga vyráža brankár hostí iba k Müllerovi, jeho dorážku ale zastaví Oczipkov chrbát.

51min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Stendera.

52min – Alonso trafí z priameho kopu spojnicu bránky.

54min – Bernat vnikne do šestnástky, jeho gólová strela ale trafí iba nohy brankára Hrádeckého.

55min – Götze vidí žltú kartu za faul na Zambrana.

57min – Ribéryho strelu z diaľky chytá brankár hostí.

58min – hostia striedajú. Seferoviča za Castaignosa.

64min – hostia striedajú Ben-Hatiru za Kittela.

65min – strelu Alonsa vyráža brankár hostí.

70min – Lewandowského strela z diaľky minie cieľ.

71min – Lewandowského strieda Costa.

82min – hostia z ojedinelej akcie pohrozia, strela Kittela ale trafí iba bočnú sieť.

85min – Götzeho strieda Vidal.

89min – s Müllerovu strelou si poradí brankár hostí.

90min – Castaignos vidí žltú kartu.

90+2min – hlavný rozhodca Meyer odpíska koniec dnešného zápasu.

Pep Guardiola: „Začali sme dobre a mali sme veľa dobrých akcií. S ďalším gólom by to bolo jednoduchšie. Teraz sa zameriame na Benficu. Dúfam, že môžeme predviesť náš najlepší výkon.“

Robert Lewandowski: „Nebol to zaujímavý zápas pre divákov. Ale dôležité boli tri body. Určite sme už mali v hlavách zápas proti Benfica v Lige majstrov v utorok. Musíme predviesť oveľa, oveľa lepší zápas, ako tomu bolo dnes dnes.“

Manuel Neuer: „Ak sa vám streliť len jeden gól, budete potrebovať dobrú defenzívu. Ukázali sme dnes dobrý tímový výkon.“

Niko Kovač (tréner Eintrachtu Frankfurt): „S výsledkom nie som spokojný, ale s našou hrou áno. Urobili sme to dnes Bayernu veľmi ťažké. V druhom polčase sme mali dobrý protiútok, ten sa ale bohužiaľ neskončil gólom. Držím Bayernu palce proti Benfice.“

Bastian Oczipka (Eintracht Frankfurt): „Škoda prehry, ale bol to z našej strany dobrý zápas. Bolo vidieť, ako sme pracovali v posledných týždňoch.“

Stefan Aigner (Eintracht Frankfurt): „Mali sme nejaké šance, ale mali sme ich vyriešiť trochu lepšie. Chceli sme získať niečo, čo sa nepodarilo. Bol to ale z našej strany dobrý zápas.