20:45

bayern   augsburg

FC Bayern – FC Augsburg

3 : 1 (2 : 0)

Na zápas 2.kola domáceho pohára sme na regionálne derby proti FC Augsburg nastúpili v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Hummels, Bernat – Kimmich, Thiago, Sanches – Müller, Green, Coman.

2min – 1 : 0 Müller prihráva Lahmovi a ten krížnou prízemnou strelou prestrelí brankára Hitza.
12min – Müllerova strela letí nad bránku.
19min –Thiagova strela letí tesne nad bránku.
21min – Sanchesova strlea letí nad bránku.
27min – Baier vidí žltú kartu za faul na Comana.
31min – Greenovu strelu pozdĺž bránkovej čiary chytá brankár Hitz.
40min – Thiagovu strelu tečuje obrana hostí a tak končí tesne vedľa bránky.
41min – Comanov pretiahnutý center chytá pohodlne brankár súpera.
42min – 2 : 0 Müller odcentruje a Green hlavičkou pošle loptu od zeme do bránky.
45min – po rohovom kope Thiaga a prihrávke Müllera zakončuje Hummels, brankár Hitz ale vyťahuje reflexívny zákrok a loptu vyráža. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – Thiagova strela letí nad bránku.
48min – Kačar sa v súboji s Hummelsom ochotne porúča na zem a hlavný rozhodca Stegemann odpíska penaltu, ktorú ale Manuel Neuer kórejčanovi Koovi vyráža a následná dorážka Baiera končí nepochopiteľne vedľa našej bránky.
52min – Kohr vidí žltú kartu za úder Sanchesa lakťom.
56min – Teigl zahrá podľa hlavného rozhodcu v šestnástke rukou a tak kopeme penaltu. Thomas Müller ale pošle loptu vysoko nad bránku.
60min – Max odcentruje a Ji v dobrej pozícii iba tesne minie loptu. Hostia následne striedajú Teigla za Schmida.
64min – strelu Müllera chytá brankár súpera.
68min – 2 : 1 pri spolupráci kórejcov Koo vysúva Jia a ten cez Boatenga prestrelí Manuela Neuera.
77min – Sanchesova strela letí ďaleko vedľa bránky. Hostia striedajú Kooa za Halila Altintopa.
79min – Müller prihráva Lahmovi, jeho strelu brankár Hitz chytá.
81min – veľká chvíľa pre navrátilca do zostavy Holgera Badstubera, ktorý strieda Hummelsa. Holger hlavne veľa, veľa, veľa pevného zdravia!!!
82min – Coman vidí žltú kartu pravdepodobne za rečnenie.
83min – Müller odcentruje a Sanches hlavičkuje vedľa bránky.
84min – Sanchesa strieda Vidal.
86min – hostia naposledy striedajú. Kohra za Günther-Schmidta.
88min – Thiagova strela letí tesne vedľa bránky.
89min – Greena strieda Alaba.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – Vidalovu strelu chytá brankár Hitz.
90+3min – 3 : 1 Vidal vysúva Alabu a ten z hranice šestnástky prestrelí brankára Hitza. Po rozohraní v stredovom kruhu hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Zápas bol otvorený až do konca. Celkovo sme mali hru pod kontrolou. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre. Máme skvelý tím. Hráči sú fit a chcem, aby boli všetci motivovaní. Všetci hrali dobre. Som rád aj za Holgera Badstubera. To je pre tím tiež dôležité.“

Philipp Lahm: „Boli sme lepším tímom a to najmä v prvom polčase, keď sme hrali suverénne. Po 2 : 0 sme mali totálnu kontrolu, ale potom sme opäť ustúpili. To sa nám nesmie stať. Z toho sa musíme poučiť a robiť to v budúcnosti lepšie.“

Holger Badstuber: „To je čistá emócia. Veľmi si to užívam a som veľmi rád. Samozrejme, že absorbujem náladu, ktorá sa vám dostane pod kožu tak, že neviete zabudnúť.“

Dirk Schuster (tréner FC Augsburg): „Dostali sme skorý gól. Chceli sme od začiatku hrať tak, že uzavrieme priestor. To nám v prvej polovici celkom darilo. Gólom sme ale mohli zabrániť. Po góle sme opäť dúfali, ale to nestačilo.“

Marwin Hitz (brankár FC Augsburg): „My sme po našom prvom góle už nemal žiadnu šancu. Možno sme toho mohli urobiť trochu viac. Videli sme mnoho vecí, ktoré môžeme preniesť do soboty a urobiť ich lepšie.“