01/04/2017
15:30

FC Bayern – FC Augsburg

6 : 0 (2 : 0)

Po reprezentačnej prestávke pokračovala Bundesligy svojim 26.kolom, v ktorom sme v regionálnom derby privítali FC Augsburg v základnej zostave: Ulreich – Lahm, Boateng, Hummels, Bernat – Kimmich, Thiago – Coman, Müller, Ribéry – Lewandowski.

2min – Müllerova strela spoza šestnástky končí nad bránkou.
3min – Ribéryho center je pre Comana privysoký.
11min – Ribéry padá v šestnástke po súboji s kapitánom hostí Verhaeghom, penalta sa ale nepíska.
12min – Kohr dostáva žltú kartu za faul na Lahma.
14min – Kimmich odcentruje, tiesnený Lewandowski pošle loptu nad bránku.
17min – 1 : 0 Thiago krásnym centrom nájde Lewandowského, ktorý si loptu spracuje a napriek bráneniu Maxa ju pošle nechytateľne pod brvno bránky hostí.
24min – Thiagova strela z hranice šestnástky letí vedľa bránky.
28min – Müllerovu strelu spoza šestnástky zastaví tyč.
36min – 2 : 0 Ribéry prihráva Lewandowskému, ten pošle loptu pred bránku, brankár Hitz je na ňu krátky a tak ju môže Müller bezpečne poslať do prázdnej bránky.
39min – Janker zahrá v šestnástke rukou, penalta sa ale nepíska.
40min – Ribéry vysúva Müllera, ten pätičkou pošle loptu na Lewandowského, ktorý je ale pri lopte neskôr ako obranca Janker a tak nestihne presne zakončiť.
42min – brankár Hitz chytá strelu Thiaga.

46min – cez polčasovú prestávku hostia dvojnásobne striedajú. Morávka strieda Teigl a Bobadillu Altintop.
55min – 3 : 0 Ribéry prihrávkou za obranu vysúva Lewandowského, ktorý sám zoči-voči brankárovi Hitzovi nezaváha.
58min – Janker po druhý krát v zápase zahrá v šestnástke rukou. Hlavný rozhodca Dingert opäť nepochopiteľne nepíska penaltu.
62min – 4 : 0 lopta sa po osi Thiago-Müller-Lewandowski po pätičke posledne menovaného dostáva späť k Thiagovi, ktorý skóruje prakticky do prázdnej bránky.
63min – striedame Robbena za Comana.
64min – Robben prihráva Thiagovi, ktorý z hranice šestnástky trafí spojnicu bránky.
65min – stiedame Thiaga za Sanchesa.
69min – Müllerova strela letí tesne vedľa bránky.
72min – striedame Hummelsa za Rafinhu.
77min – lopta po hlavičke Dansa končí tesne vedľa našej bránky.
79min – 5 : 0 Boateng odcentruje na Müllera, ktorý hlavou pošle loptu na bránku hostí, brankár Hitz ju s námahou vyráža, ale iba k Lewandowskému, na ktorého dorážku je už krátky.
80min – hostia striedajú Verhaegha za Schmida.
81min – 6 : 0 Baoteng odcentruje na Müllera, ktorý prestrelí brankára hostí. Po zakončení je ešte Thomas nepekne faulovaný Jankerom, ktorý za to od hlavného rozhodcu vidí žltú kartu.
85min – strela Teigla letí vysoko nad našu bránku.
87min – Robbenova strela spoza šestnástky letí nad bránku.
90min – dnes naozaj zle pískajúci hlavný rozhodca Dingert bez nadstaveného času odpíska koniec tohto regionálneho derby.

Carlo Ancelotti: „V poslednej dobe sme hrali zápasy, v ktorých sme nemali nejaké problémy. V súčasnej dobe je tímový duch a kvalita našej hry dobrá. Máme veľmi dobrú intenzitu hry od začiatku až do konca.“

Jérôme Boateng: „Hrali sme dobre. Strelili sme rýchlo gól. Som rád, že som mohol hrať 90 minút a teším sa na najbližších niekoľko týždňov. Atmosféra v tíme je dobrá, máme dobrú náladu a dobrý pocit. Každý, kto hrá, ide na plný plyn.“

Manuel Baum (tréner FC Augsburg): „Na zápas sme sa zodpovedne pripravovali, ale vedeli sme, že budeme potrebovať aj šťastie. V prvej polovici, sme to urobili celkom rozumne. V druhej polovici sme sa už nedokázali brániť. Je to pre nás horký výsledok.“

Paul Verhaegh (kapitán FC Augsburg): „Toto by sa nemalo stať. Druhá 45 minútovka bola veľmi zlá. Nebránili sme dobre a nechal súperovi príliš veľa miesta. Že to Bayern vie využiť, to sme sa presvedčili na vlastnej koži. V druhej polovici nás už ani nechali hrať.“