15:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – FC Augsburg

3 : 0 (2 : 0)

V 12.kole Bundesligy nastupujeme na regionálne derby proti FC Augsburg v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Rafinha – Martínez, Vidal – Robben, James, Bernat – Lewandowski.

4min – priamy kop Bernata predĺži Vidal hlavou na Süleho, jeho hlavička končí nad bránkou.
6min – Robbenova zrazená strela končí vedľa bránky.
7min – Khedira vidí žltú kartu za faul na Bernata.
13min – Bernat prihráva na prvú tyč Lewandowskému, jeho teč vyráža brankár Hitz na roh. Po jeho rozohnaní hlavičkuje Hummels vedľa bránky.
16min – Opare vidí žltú kartu za faul na Rafinhu.
29min – Caiubyho strela z voleja končí nad našou bránkou.
30min – Gouweleeuw vidí žltú kartu za faul na Robbena.
31min – 1 : 0 po nariadenom priamom kope za ktorý videl Gouweleeuw žltú kartu, sa hosťom nedarí odkopnúť loptu zo šestnástky do bezpečia a tak sa lopta po trme-vrme dostáva k Vidalovi, ktorý ju z otočky pošle pod brvno.
33min – Gregoritschov priamy kop vyráža Ulreich do bezpečia, následne sa ešte k hlavičke dostáva Danso, aj s týmto zakončením si ale Ulreich poradí.
38min – 2 : 0 Caiuby váha v strede ihriska s rozohrávkou, Vidal mu loptu vezme a po rýchlom protiútoku vysúva Lewandowského, ktorý prestrelí brankára Hitza.
45min – koniec 1.polčasu.

49min – 3 : 0 na Kimmichovu centrovanú loptu si do šestnástky nabehne nikým nekrytý Lewandowski, ktorý loptu z prvej pošle do bránky.
51min – James prehodí loptu za obranu na Vidala, jeho zakončenie trafí brvno a následne loptu na dvakrát skrotí brankár Hitz.
60min – hostia striedajú Hellera za Schmida.
62min – Lewandowského strelu spoza šestnástky vyráža do bezpečia brankár hostí.
67min – Robben postupuje sám na bránku hostí, loptu má ale na pravú nohu a tak volí prihrávku pred bránku, na ktorú ale ani jeden z jeho spoluhráčov nedosiahne.
69min – hostia striedajú Caiubyho za Stafylidisa.
73min – Robbenova krízna prízemná strela spoza šestnástky tesne míňa bránku hostí.
74min – striedame Bernata za Alabu.
77min – striedame. Robben odovzdáva kapitánsku pásku Rafinhovi a prepúšťa miesto na ihrisku Tolissovi.
80min – striedame Vidala za Rudyho.
83min – hostia striedajú Finnbogasona za Jia.
86min – Ji trafí v šestnástke ruku Rafinhu, penalta sa ale nepíska.
90min – Kimmichova strela spoza šestnástky letí vysoko nad bránku hostí. Hlavný rozhodca bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Dôležité bolo, aby sme vyhrali. Augsburg hral v Bundeslige dobre. Sú dobre štruktúrovaní a majú jasný herný plán. Mali sme od začiatku veľmi dobrý postoj a boli veľmi sústredení a trpezliví. Na začiatku to bolo veľmi ťažké, aj preto, že súper hral veľmi silovo. Zlepšili sme sa a po 20, 25 minútach sme hrali vynikajúco. Po prestávke lopta cirkulovala v našich radoch a hrali na pozíciách. To bolo veľmi dobré.“

Robert Lewandowski: „Augsburg hral veľmi obranne s piatimi obrancami. To je nepríjemne. Na začiatku sme nemali správny krok, ale vtedy musíte byť len trpezliví. Príležitosti prichádzajú. Po tom, čo sme išli do vedenia, to už bolo ľahšie.“

Manuel Baum (tréner FC Augsburg): „Vstúpili sme do hry dobre a súperovi nedovolili veľa. O to viac trpké boli prvé dva góly. Samozrejme, že sme dnes očakávali trochu viac. Bolo pre nás dôležité, že sa snažíme dobre brániť 90 minút. Podarilo sa nám to až do konca. Ale Bayern je zaslúženým víťazom.“

Philipp Max (obranca FC Augsburg): „Prvé dva góly sme si strelili sami. Potom to je už ťažké. Napriek tomu som spokojný s prvou polovicou. Po prestávke sme inkasovali tretí gól a potom sú už nohy a hlava unavené.“