12/09/2015
15:30

FC Bayern – FC Augsburg

2 : 1 (0 : 1)

Na derby zápas 4.kola Bundesligy a zároveň generálku na prvý zápas skupinovej fázy Ligy majstrov nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Boateng, Alaba – Alonso – Lahm, Vidal, Thiago – Müller, Lewandowski, Costa.

7min – rohový kop Alonsa predĺži hlavou Lewandowski na Müllera, ten na zadnej tyči na loptu nedosiahne.

13min – Müllerova strela spoza šestnástky letí nad bránku hostí.

17min – krížna strela Costu míňa bránku.

19min – Alaba odcentruje, Thiago hlavičkuje a brankár Hitz vyráža toto gólové zakončenie.

36min – Müllerovu pätičku zblokuje obrana hostí.

43min – 0 : 1 Koo s Bobadillom si povymieňajú loptu, Koo ju následne prihrá Essweinovi, ktorý nekompromisne zakončí.

50min – Alabova strela letí nad bránku.

51min – Lewandowski sa uvoľní medzi 2 obrancami a rúti sa sám na brankára Hitza, jeho zakončenie ale trafí brankára hostí.

52min – po rohovom kope Alonsa Thiago z päťky prekopne bránku.

56min – Vidala strieda naša nová posila Coman.

63min – Wernerova strela z voleja letí nad bránku.

65min – po faule na Müllera kopeme priamy kop. Brankár Hitz dobre mierený priamy kop Alonsa vyráža.

70min – Thiagova strele končí nad bránkou. Essweina strieda Altintop.

76min – Bobadillu strieda Ji.

77min – 1 : 1 Lewandowski potiahne akciu, prihráva na Müllera ktorý vystrelí, jeho strelu brankár Hitz vyráža, ale iba k Lewandowskému, ktorý už loptu pohodlne doklepne do bránky.

86min – Boateng vysúva centrom za obranu Lewandowského, jeho strelu vyráža brankár Hitz na roh.

88min – Costa padá v šestnástke po náraze do kapitána hostí Feulnera a hlavný rozhodca Knut Kircher pravdepodobne na pokyn postranného rozhodcu odpíska penaltu. Po vehementných protestoch hostí ešte vidí Feulner žltú kartu.

90min – 2 : 1 Nariadenú penaltu bezpečne premení Thomas Müller, napriek tomu, že brankár hostí Hitz vystihne smer lopty.

90+1min – bezprostredne po góle obe mužstvá striedajú. Naši Müllera za Bernata a hostia Kohra za Matavza.

90+2min – Lahma odovzdá kapitánsku pásku Neuerovi a nechá sa vystriedať Kimmichom.

90+3min – priamy kop Thiaga z dobrej pozície letí nad bránku. Následne hlavný rozhodca ukončí dnešný zápas.

Pep Guardiola: „Ja viem, že je to ťažké po reprezentačnej prestávke, ale to nie je ospravedlnenie. Musíme hrať 90 minút a nie len 45. V prvom polčase, reč tela nebola dobrá a naša hra bola veľmi, veľmi pomalá. Dúfam, že sa môžeme v budúcnosti zlepšiť. Augsburg veľmi dobre bránil. Ale v druhom polčase sme vytvorili veľa šancí.“

Thomas Müller: „Hrali sme trochu ospalo s loptou. Napriek tomu sme si vytvorili veľa šancí, ale nevyužili ich. Penalta v 90.minúte ma dostala do tlaku, pretože rozhodovala o zápase a to aj skúsený hráč, ako som ja má záchvevy v bruchu.“

Markus Weinzierl (tréner FC Augsburg): „Hrali sme 90 minút dobrý zápas, ideálne sme začali a realizovali veľmi dobre, čo sme mali v pláne. Bol to dobrý výkon, na ktorom môžeme stavať. Bod by bol ale dobrý. Chlapci to robili skvele. Každému je to teraz ľúto.“