15:30

bayern ingolstadt

FC Bayern – FC Ingolstadt 04

2 : 0 (0 : 0)

Na 16.kolo Bundesligy a zároveň bavorské derby proti nováčikovi z Ingolstadtu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Badstuber, Rafinha – Müller, Vidal, Martínez – Kimmich, Lewandowski, Coman.

10min – Leckie sa dostáva do šance, Manuel Neuer ale dobre vybehne a šancu zmarí.

13min – Müllerov strelecký pokus je veľmi nepresný a končí vedľa bránky.

16min – Holger Badstuber sa pri obrannom hlavičkovaní zraní a pre krvácajúcu ranu na hlave musí byť ošetrovaný.

25min -po vysunutí za obranu sa Lewandowski snaží prelobovať brankára hostí, z bránkovej čiary ale loptu odkopáva Brégerie.

28min – Levels zahrá v šestnástke rukou, penalta sa ale nepíska.

41min – Großovu strelu v dobrej pozícii zblokuje výborným obranným sklzom Philipp Lahm.

42min – Lex sa rúti sám na Manuela Neuera, ktorý ale výbornej vybehne, zmenší strelecký uhol a gólovú strelu vyrazí.

43min – Neuer vyráža strelu Hinterseera.

45min – hrať sa bude ešte 1.minúta.

45+1 – strelu Lewandowského zblokuje Matip a následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – Lahm medzi 2 obrancami vnikne do šestnástky, jeho strelu vyráža brankár Özcan.

51min – Vidala strieda Thiago.

53min – hostia striedajú. Cohena za Wannenwetscha.

54min – Coman vnikne do šestnástky, prihráva Lewandowskému, ktorého zakončenie pätičkou vyráža brankár Özcan a následný lob minie bránku hostí.

55min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Hinterseera.

56min – Levels vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.

58min – Leckie vysúva prihrávkou za obranu Lexa, ktoréhov 100% šanci vychytá Manuel Neuer, keď vyrazí jeho strelu.

64min – Müllerova slabú strelu z veľkej diaľky chytí brankár hostí.

65min – 1 : 0 Boateng vysúva prihrávkou za obranu Lewandowského, ten si obhodí brankára Özcana a z veľkého uhla posiela loptu do bránky.

67min – hostia striedajú Lexa za Christiansena.

70min – Boatenga strieda Alonso.

72min – Lewandowski v dobrej pozícii nestihne zakončiť, lebo mu obranca hostí odkopne loptu na roh. Po rozohraní Müllerova strela trafí bočnú sieť.

75min – 2 : 0 Coman vysúva Müllera, ten si zasekne obrancu hostí, ale nemá dobrú pozíciu na zakončeniea tak loptu posúva na Lahma, ktorý „placírkou“ obstrelí hráčov pred sebou.

78min – Hinterseera strieda Multhaup.

79min – Müllera strieda Rode.

88min – Rafinhovu strelu chytá brankár hostí.

90min – s naplnením 90.minúty odpíska hlavný rozhodca koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Veľký kompliment môjho tímu, ale aj Ralphovi (Hasenhüttlovi) a Ingolstadtu za tento odvážny zápas. Hrali sme proti tímu, ktorý hral proti nám najlepšie zo všetkých v tejto sezóne. Mali sme problémy s hrou, ale s Thiagom to už bolo lepšie. Nakoniec naša kvalita zvíťazila.“

Philipp Lahm: „Veľký kompliment Ingolstadtu, ktorý hral veľmi odvážne. Dostali nás pod tlak hneď od začiatku. Nehrali sme futbal s energiou. Potom to môže tak vyzerať ako v prvej polovici. Z toho sa môžeme poučiť. Vždy musíme ísť do hry s energiou a ochotou. Keď sme to napravili, prehrávali sme súpera pred problémov. Máme nejakých zranený a nemôže rotovať káder tak, ako by sme chceme. Ale to by nemalo byť ospravedlnením.“

Ralph Hasenhüttl (tréner FC Ingolstadt): „Bola to veľmi zaujímavá hra pre divákov. Až do doby prvého gólu, sme urobili všetko správne a všetko, čo sme si stanovili, bolo dobre vykonané. Hrali sme mimoriadne odvážne a vždy sme zaútočili. Podarilo sa nám dostať súpera do problémov. Bol to skvelý výkon môjho tímu. Verím, že sme dosiahli dnes trochu rešpektu.“