04/02/2017
15:30

FC Bayern – FC Schalke 04

1 : 1 (1 : 1)

Na zápas 19.kola Bundesligy a zároveň prvý zápas v roku 2017 na domácom štadióne, navyše proti odvekému rivalovi z Gelsenkirchenu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Martínez, Hummels, Bernat – Alonso, Vidal – Robben, Müller, Costa – Lewandowski.

9min – 1 : 0 Robben potiahne akciu, prihráva Vidalovi, ktorý vysunie prihrávkou za obranu Lewandowského a ten prelobuje brankára Fährmanna.
13min – 1 : 1 Naldov priamy kop asi z 20 metrov končí v našej sieti. Lopta síce pred Neuerom mierne skočila, ale Manuel má na góle mierny podiel viny.
15min – Vidalova hlavička končí nad bránkou.
17min – Kolašinacovu gólovú strelu vytláča Neuer nad bránku.
19min – Robbenov volej končí vysoko nad bránkou súpera.
23min – Bernat sa ocitne sám zoči-voči brankárovi Fährmannovi, ten ale jeho strelu nohou vyráža.
40min – Burgstallerova strela trafí brvno našej bránky.
41min – Goretzka preváha v dobrej pozícii okamih na správne zakončenie a Bernat ho stihne zblokovať.
42min – po Robbenovej prihrávke trafí Lewandowski brvno.

53min – Neuer chytá hlavičku Burgstallera.
54min – Caligiuriho dáva gól, ktorý ale pre ofsajd nemôže platiť.
58min – hostia striedajú výbornej hrajúceho Badstubera za Nastasiča.
61min – Bentaleb vidí žltú kartu za faul na Rafinhu.
71min – striedame Robbena za Comana.
73min – hostia striedajú Burgstallera za Choupo-Motinga.
76min – Choupo-Motingova strela letí nad bránku.
77min – Martínez vidí žltú kartu a následne dvojnásobne striedame. Ihrisko opúšťajú Bernat a Rafinha a prichádzajú Lahm a Alaba.
82min – Lewandowski nečaká, že sa prihrávka Costu dostane až k nemu a tak na ňu nedosiahne.
84min – Alonsova strela letí vysoko nad bránku.
86min – Martínez si pýta prihrávku a Alaba ho presne loptou nájde, španielova strela ale z dobrej pozície tesne minie bránku hostí.
87min – hostia striedajú Goretzku za Kehrera.
88min – Müller padá v šestnástke po súboji s Nastasičom, penalta sa ale správne nepíska, Müller bol skôr zblokovaný ako faulovaný.
89min – Costovu slabú strelu chytá brankár súpera.
90min – Hummelsovu hlavičku chytá brankár Fährmann, Mats si navyše pri hlavičke rozbije obočie a tak je spolu s obrancom súpera ošetrovaný. Nadstavený čas budú 2 minúty.
90+4min – hlavný rozhodca Fritz pridá za ošetrovanie hráčov k pôvodne nastaveným ešte nejaké 2 minúty, následne ale odpíska koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Bol to pre nás ťažký zápas, Schalke hralo dobre. Začali sme dobre, ale potom sme neboli dostatočne kompaktní. Obranné linky a stred neboli dostatočne blízko seba. Nevyhrali sme veľa dôležitých lôpt, preto sme mali problémy. Celkovo možno povedať, že to dnes nebolo dosť, teraz sa ale sústredíme na ďalší zápas.“

Manuel Neuer: „Samozrejme je to vždy o výsledku, ale aj o spôsobe. Prvá polovica nebolo to, čo sme mali v pláne. V druhej polovici sme sa snažili o všetko a mal smolu na konci s príležitosťami. Nemôžete mať vždy šťastie, ako v zápase proti Freiburgu.“

Markus Weinzierl (tréner FC Schalke 04): „Hrali sme dobre a a to najmä v prvej polovici. Na skorý gól sme dobre odpovedali. Neskôr sa nám nepodarilo využiť naše šance, keď sme sa mohli ujať vedenia. To sme ale neurobili, takže sme boli v druhej polovici pod tlakom. Že budete potrebovať proti Bayernu tiež šťastie je jasné a my sme ho mali.“

Benedikt Höwedes (FC Schalke 04): „Hrali sme odvážne, každý chcel mať loptu. Aj napriek gólu sme neupustili od našej hry. Preto sme boli odmenení a preto sme boli dokonca na pokraji dosiahnutia vedenia. Vzhľadom k druhému polčasu je remíza v poriadku.“

Holger Badstuber (FC Schalke 04): „Mali sme sa zamerať na hru vysoko. Samozrejme, že to bolo pre mňa veľmi emocionálne. Hrali sme ale dobre. S 1 : 1 môže každý žiť. Boli sme outsideri, ale urobili sme to dobre. Osobne nie som spokojný, pretože sme mohli aj vyhrať.“