01/03/2017
20:45

FC Bayern – FC Schalke 04

3 : 0 (3 : 0)

Na štvrťfinálový zápas Nemeckého pohára proti odvekému rivalovi z Gelsenkirchenu Schalke 04 nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Martínez, Hummels, Alaba – Alonso, Vidal – Robben, Thiago, Ribéry – Lewandowski .

3min – 1 : 0 Ribéry vysúva prihrávkou za obranu Lewandowského, ktorý prelobuje brankára Fahrmanna.
4min – Vidalova strela letí nad bránku.
8min – Robben strela letí nad bránku.
14min – Rafinhov strieľaný center pred bránku brankár súpera na dvakrát skrotí.
16min – 2 : 0 Ribéry vysúva prihrávkou za obranu Lewandowského, ktorý je ale vytlačený zo streleckého uhla a tak odcentruje loptu späť pred bránku na hlavu Thiaga, ktorý umiestni loptu presne k tyči.
18min – Goretzkova strela tesne minie spojnicu našej bránky.
23min – Vidal sa pokúša prekonať brankára súpera nožničkami, je mu ale postranným rozhodcom odmávaný ofsajd, ktorý ale nebol.
29min – 3 : 0 Lewandowski prihráva Ribérymu, ktorý mu spätnou prihrávkou na hranicu šestnástky loptu vráti a Lewandowski prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
31min – Ribéry vidí žltú kartu za faul na Goretzku.
45min – nadstavený čas 1.polčasu bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – Obe mužstvá nasadia do druhého polčasu čerstvé sily. Hostia striedajú Meyera za Caligiuriho a naši Hummelsa za Bernata.
60min – Goretzkova strela letí nad našu bránku. Následne hostia striedajú Kolašinaca za Kehrera.
67min – striedame Ribéryho za Comana.
71min – po rohovom kope a zblokovanej strele Robbena sa k zakončeniu dostáva Martínez, jeho strela ale končí vysoko nad bránkou.
73min – Badstuber vidí žltú kartu za faul na Robbena.
76min – striedame Vidala za Kimmicha.
77min – Badstuber fauluje Martíneza a vidí svoju druhú žltú a tým pádom samozrejme aj červenú kartu.
79min – hostia striedajú Burgstallera za Chuopo-Motinga.
90min – Robben padá v šestnástke po súboji s Kehrerom, penalta sa nepíska, píska sa ale koniec dnešného zápasu.

Carlo Ancelotti: „Hrali sme hneď od začiatku veľmi dobre s dobrým pressingom. Dostali sme obranu Schalke pod tlak a hru sme mali dobre pod kontrolou.“

Robert Lewandowski: „Hrali sme od prvých minút veľmi dobre a dali sme tri góly. Schalke nemohlo nič robiť. V druhom polčase sa potom zápas už len dohrával. Musíme hrať každé tri dni a tak naša rýchlosť potom niekedy nie je tak vysoká.“

Manuel Neuer: „Teraz prichádzajú dôležité týždne a knockout zápasy. Chceli sme rozhodnúť rýchlo a koncentrovať sa na zápas od začiatku a dnes to bolo aj vidieť.“

Markus Weinzierl (tréner FC Schalke 04): „Nechceli sme tu nes tvoriť, ale bojovať. Po 30 minútach sme ale prehrávali 0 : 3. Samozrejme to bola rana do krku, chceli sme hrať úplne inak. V Mníchove nie je nič zadarmo. Tak, ako sme bránili, sa nemôžete postaviť proti Bayernu. V súhrne to bol veľmi horký večer.“

Ralf Fahrmann (brankár FC Schalke 04): „Som skutočne šokovaný. Prvá polovica bola od nás jednoducho hrozná. Boli sme horší vo všetkých oblastiach. Dnes to bolo od nás príliš málo, Bayern si zaslúžil vyhrať. Musíme na dnešný večer rýchlo zabudnúť.“