15:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Hamburger SV

8 : 0 (3 : 0)

Na zápas 22.kola Bundesligy a zároveň 104 derby severu proti juhu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Thiago, Vidal – Robben, Müller, Costa – Lewandowski.

7min – Costa odcentruje na Müllera, ktorý ale na loptu v sklze nedosiahne.
9min – Gregoritsch prihráva do dobrej pozície Nicolaiovi Müllerovi, Hummels ale stihne loptu odkopnúť na roh.
14min – strela Mavraja spoza šestnástky tesne minie našu bránku. Na opačnej strane Vidal hlavou pošle loptu pred bránku, Robbenovi sa ale lopta zamotá medzi nohami a nestihne tak zakončiť.
17min – 1 : 0 Alaba prihráva Müllerovi, ten Vidalovi, ktorý z hranice šestnástky prestrelí brankára Adlera.
18min – Lewandowski v 100% šanci sám pred brankárom hostí, zo 4 metrov trafí loptu iba do Adlera, od ktorého sa lopta odrazí na brvno.
24min – 2 : 0 Mavraj fauluje Müllera a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Exekútorom je Lewandowski, ktorý si počká na pohyb brankára Adlera a pošle loptu na opačnú stranu.
29min – Robbenov priamy kop pošle Lewandowski hlavou vedľa bránky.
30min – Alaba odcentruje na Robbena, ktorého strelu z prvej vyráža brankár Adler nad bránku.
31min – Hummelsova hlavička končí vedľa bránky.
32min – Costa odcentruje a Lewandowski pošle loptu hlavou vedľa bránky.
37min – Santos vidí žltú kartu.
42min – 3 : 0 Müller prihráva pred bránku na Costu, ktorého strelu ešte brankár hostí nohou vyrazí, lopta sa ale dostáva k Lewandowskému, ktorý sa obtočí okolo Junga a strelou pod brvno nedá Adlerovi šancu.
45min – koniec 1.polčasu.

46min – Sakaiova slabá strela letí vedľa našej bránky.
50min – Gregoritschov priamy kop Manuel Neuer bezpečne chytá.
52min – Robbenovu gólovú strelu brankár Adler rukou vyráža.
53min – Gregoritsch ochotne padá v súboji s Hummelsom, hlavný rozhodca Dankert ale penaltu neodpíska.
54min – 4 : 0 Robben krásnou pätičkou vysúva Costu, k lopte ale skôr pribehne Lewandowski a strelou k tyči prekonáva Adlera a dovŕši svoj hetrik.
56min – 5 : 0 Lewandowski vysúva Müllera, ktorý na miesto zakončenia ponúkne gól Alabovi, ktorý strelou do prázdnej bránky zvyšuje skóre.
57min – striedame Lewandowského za Sanchesa.
60min – obe mužstvá striedajú. Najprv hostia Gregoritscha za Ekdala a potom naši Thiaga za Comana.
61min – hostia striedajú Nicolaia Müllera za Hunta.
65min – 6 : 0 Hummels centrovanou loptou z vlastnej polovice vysunie do akcie Comana, ktorý prestrelí brankára hostí.
67min – Lahma strieda Rafinha.
69min – 7 : 0 lopta sa po osi Hummels-Müller-Robben dostáva až ku Comanovi, ktorý opäť prestrelí brankára Adlera.
72min – hostia striedajú Kostiča za Waldschmidta.
87min – 8 : 0 Costa prihráva Robbenovi, ktorý „potočí“ Mavraja a prízemnou ale najmä presne mierenou strelou obstrelí brankára Adlera.
90min – hlavný rozhodca Dankert už nechce ďalej trápiť mužstvo hostí a tak s naplnením riadneho hracieho času, bez nadstavenia odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Bol to perfektný deň, dokonalý zápas. Hrali sme dobre s dobrým prístupom. Povedal som svojim hráči pred zápasom, aby mi na moje výročie dali dobrý zápas. Nečakal som, že až tak dobrý. Som veľmi rád a dúfam, že pre budúci zápas budeme mať rovnaký postoj a taký istý prístup.“

Thomas Müller: „Bolo to naozaj zábavné. Nakoniec to bežalo samo. Pekné počasie, vynikajúca atmosféra na štadióne, výhra 8 : 0, môžeme ísť ako tím, aj ako fanúšik veľmi šťastný domov.“

Markus Gisdol (tréner Hamburger SV): „Teraz to bolí, musíme sa s tým vyrovnať. Musíme sa vysporiadať s dneškom a veľmi jasným výsledkom. Dnes sa nám nepodarilo v žiadnom okamihu primerane reagovať na súpera. Bayern boli dnes veľmi dobrý a sme neboli dobrí. Hrali sme zle a súper to veľmi dobre využil.“

René Adler (brankár Hamburger SV): „Boli sme od prvej minúty mimo hry, bolo to cítiť. V prvom polčase sme nevyhrali žiadny súboj. Boli sme hračkou Bayernu. Spôsob, akým sa to stalo, nielen bolí, ale je aj neznesiteľný.“