15:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Hannover 96

3 : 1 (2 : 0)

V 32.kole Bundesligy sme na domácom štadióne privítali hráčov Hannoveru 96 v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – Thiago, Goretzka – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

9min – Kimmichov center z dobrej pozície Goretzka neusmerní do bránky, dorážka Alabu letí nad bránku.
11min – Kimmich sa pekne uvoľní, odcentruje na Comana, jeho hlavičku ale brankár hostí vyráža.
14min – Lewandowského hlavičku brankár Esser chytá.
26min – Kimmich prihráva Müllerovi, ten ani na dvakrát nedostane loptu do bránky.
27min – 1 : 0 na centrovanú loptu Kimmicha najvyššie vyskočí Lewandowski a hlavou prekonáva brankára hostí.
36min – Müllerovu gólovú strelu z hranice šestnástky vyráža brankár hostí na roh.
37min – Boatengovu ďalekonosnú strelu vyráža brankár hostí na roh.
40min – 2 : 0 Goretzkova strela z hranice šestnástky aj s prispením tyče zapadne do bránky súpera.
42min – Thiagov center sklepne Lewandowski hlavou Goretzkovi, jeho strelu z malého vápna ale obrana hostí tečuje nad bránku. Po rozohraní rohového kopu dávame gól, ktorý ale pre údajný útočný faul neplatí.
44min – Comanova krížna strela tesne minie bránku.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+1min – Kimmich prihráva osamotenému Goretzkovi, ktorý asi z 9 metrov z vynikajúcej pozície trafí iba brvno.
45+2min – koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú Weydandta za Jonathasa.
51min – 2 : 1 Boatengovo hranie rukou v šestnástke potvrdí až videorozhodca a tak kopú hostia penaltu. Tú Jonathas bezpečne premení, následne ale vidí žltú kartu za sotenie do Svena Ulreicha.
55min – Jonathas vidí druhú žltú kartu a následne červenú za úder do Kimmichovej tváre.
56min – Kimmich odcentruje priamy kop na Gnabryho, jeho hlavičku brankár Esser chytá.
60min – Alabovu ďalekonosnú strelu brankár hostí vyráža na roh.
69min – Alabovu krížnu strelu brankár Esser vyráža na roh. Hostia následne striedajú Felipeho za Wimmera.
71min – Gnabryho strieda Ribéry.
77min – Goretzkova strela letí vedľa bránky.
78min – rohový kop Thiaga pošle Müller hlavou nad bránku.
84min – 3 : 1 Coman prihráva Ribérymu, ten vnikne do šestnástky, zasekne si Antona a obstrelí brankára Essera.
86min – na ihrisko sa po takmer polročnej pauze dostáva Arjen Robben, ktorý strieda Comana.
87min – obe mužstvá striedajú. Naši Alabu za Rafinhu a hostia Mainu za Priba.
89min – Lewandowského strelu pohodlne chytá brankár hostí.
90min – Robben hlavou sklepne loptu na Müllera, jeho strelu ale brankár Esser vyráža. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – Wimmer vidí žltú kartu za faul na Thiaga. Nariadený priamy kop pošle Robben vysoko nad bránku.
90+3min – hlavný rozhodca Dingert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Hannover hral prvých 20 minút veľmi dobre. Mali sme veľkú prevahu, ale ťažko sme si vytvárali dobré gólové situácie. Po góle na 1 : 0 sme si už vytvorili veľmi dobré šance. Do prestávky sme nemuseli viesť len 2 : 0, ale pokojne 4 : 0. Potom by ste mali pokoj. Potom sme ale dostali gól na 2 : 1. Následne sme mali loptu, ale Hannover sa veľmi dobre bránil. Pointa je, že sme si víťazstvo zaslúžili. Urobili sme našu prácu a teraz máme päť bodov náskok, uvidíme, čo z neho dnes večer zostane.“

Arjen Robben: „Som veľmi vďačný. Jediné slovo, ktoré mi prichádza na um je: vďačnosť. Urobil som pre to všetko. Trénoval som a snažil som sa dostať späť na trávu. Po 2 : 0 som si myslel, že to bude pekné, pekné popoludnie a dostanem trochu času na hranie. Bohužiaľ to bolo len päť minút.“

Thomas Doll (tréner Hannover 96): „Bol to očakávane ťažký zápas. Urobili sme to dobre po dobu prvých 25 minút, ale potom prichádzala vlna za vlnou. Bayern mal dobrú pozičnú hru a až na gól Lewandowského sme sa dobre nebránili. Chlapci to robili rozumne, ale bolo jasné, že na Bayern nemáme. Esser odviedol úžasnú prácu. Nie je hanba prehrať v Mníchove.“

Linton Maina (Hannover 96): „Prístup sme mali naozaj dobrý. Domáci boli silný na mojej strane s Kimmichom a Gnabrym. Chytili sme sa v druhej polovici a odviedli naozaj dobrú prácu. Potom so žlto-červenou kartou to už ale bolo ešte ťažšie. Proti Bayernu je to ťažké aj s jedenástimi mužmi.“