20:00

bayern berlin

FC Bayern – Hertha BSC

3 : 0 (1 : 0)

Na šláger 4.kola Bundesligy, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá, ktoré majú po 3 kolách plný počet bodov, sme nastúpili proti berlínskej Herthe v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Martínez, Alaba – Alonso – Vidal, Thiago – Müller, Lewandowski, Ribéry.

2min – Lahm odcentruje, Vidal hlavou predĺži loptu na Lewandowského, jeho hlavičku ale Jarstein vyškriabe nad brvno na rohový kop.
3min – Ribéry odcentruje, Lewandowski posunie loptu k Müllerovi, ten ale nepochopiteľne v 100% šanci minie bránku Berlína.
13min – Thiagovu strelu chytá brankár súpera.
15min – Ribéryho rozohrá rohový kop na hlavu Martíneza, jeho zakončenie ale Plattenhardt vykopáva z bránkovej čiary.
16min – 1 : 0 Ribéry si narazí loptu s Alabom, vyzvŕta obranu súpera, posadí na zadok Pekaríka a prestrelí brankára Jarsteina.
26min – Lewandowski prihráva Müllerovi, ktorý predĺži loptu na Ribéryho, jeho strela ale minie bránku.
33min – Lewandowského lob minie bránku súpera.
44min – priamy kop Weisera minie našu bránku.
45min – koniec 1.polčasu

59min- hostia dvojnásobne striedajú. Stocker strieda Essweina a Schieber Ibiševiča.
61min – Neuer vyráža strelu Haraguchiho.
63min – striedame Boatenga za Hummelsa.
65min – striedame Müllera za Robbena.
67min – Robben vnikne do šestnástky, hodí si loptu medzi dvoch hráčov súpera a po kontakte s jedným z nich padá. Hlavný rozhodca Fritz situáciu ako penaltovú neposúdi. Následne dáva Lewandowski gól, ten ale pre ofsajd neplatí.
68min – 2 : 0 Allan váha s odkopom, Thiago ho oberie o loptu a strelou k tyči nás posiela do dvojgólového vedenia.
72min – 3 : 0 Arjen Robben vinou zranenia po viac ako polročnej prestávke (presne 200 dní) od súťažných zápasov premení svoj 7 dotyk s loptou na náš tretí gól. Opisovať akciu a spôsob zakončenia je v Arjenovom prípade asi zbytočné.
76min – striedame Ribéryho za Comana.
80min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Weisera.
84min – hostia striedajú. Weisera za Allaguiho.
89min – Allaguiho slabú strelu chytá Neuer.
90min – hlavný rozhodca Fritz bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Som spokojný. Hrali sme dobre od začiatku, s intenzitou a kvalitou. To bol vôbec najlepší zápas v sezóne. S Jérôme Boatengom a Arjenom Robbenom sú teraz späť dvaja hráči. Všetko je v poriadku.“

Arjen Robben: „Keď som prišiel ihrisko, mal som husiu kožu, krásny moment. Ale ja som tvrdo pracoval, aby som sa mohol vrátiť späť. Nedá sa to ani opísať, som super šťastný.“

Pal Dardai (tréner Hertha BSC): „Gratulujem Bayernu Mníchov, oni mali skvelý deň. Snažili sme sa podržať loptu a hrať smerom dopredu, to sa nám ale v prvých 20 minútach nie tak celkom podarilo. V polčase sme veľa zmenili. Potom to išlo lepšie, ale individuálne chyby nás stáli góly na 2 : 0 aj 3 : 0.“

Mitchell Weiser (Hertha BSC): „Bayern mal dobrý deň. Boli sme v súbojoch príliš ďaleko od našich protivníkov, preto to bolo zaslúžené víťazstvo pre Bayern. 0 : 3 ale nie je pre nás pekný výsledok.“