20:45

bayern   juventus

FC Bayern – Juventus FC

4 : 2 po predĺžení (0 : 2, 2 : 2, 0 : 0, 2 : 0)

Na odvetný osemfinálový zápas Ligy majstrov proti Juventusu nastupujeme na domácom štadióne v základnej zostave: Neuer – Lahm, Kimmich, Benatia, Alaba – Alonso – Costa, Müller, Vidal, Ribéry – Lewandowski.

2min – Costa prihráva Vidalovi, ten ale loptu zle spracuje a tak ju brankár Buffon pohodlne chytá.
6min – 0 : 1 po chybe Alabu a zlom vybehnutí Neuera inkasujeme od Pogbu gól do odkrytej bránky.
11min – Ribéryho strela z prvej končí vysoko nad bránkou.
18min – Costova strela spoza šestnástky končí nad bránkou.
26min – Costa odcentruje a Ribéryho slabú hlavičku chytá brankár Buffon.
28min – 0 : 2 Morata si na vlastnej polovici zoberie loptu, nepochopiteľne prejde našou obranou až pred šestnástku, tam následne prihrávkou vysunie Cuadrada, ktorý si zasekne Lahma a pohodlne prestrelí Neuera.
29min – Khedira vidí žltú kartu za zdržiavanie hry.
38min – Morata vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
42min – Vidalovu strela vyráža Buffon nohami.
43min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Evru.
44min – Neuer vyráža gólovú strelu Cuadrada.
45+1min – Ribéryho strela letí vedľa bránky.

46min – cez polčasovú prestávku strieda Benatiu Bernat.
48min – Vidal a Lichtsteiner vidia žlté karty za vzájomnú potýčku.
51min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Evru.
53min – Bonucci vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
57min – Moratovu gólovú strelu tečuje Alaba nad našu bránku.
58min – Moratovu hlavičku chytá Neuer.
60min – Alonsa strieda Coman.
68min – Khediru strieda Sturaro.
71min – Cuadrado vidí žltú kartu za zdržiavanie hry. Moratu strieda Mandžukič.
73min – 1 : 2 Costa odcentruje, najvyššie vyskočí Lewandowski, hlavou znižuje skóre a vykresá iskierku nádeje.
78min – Vidalova ďalekonosná strela končí nad bránkou.
87min – lopta trafí po Lewandowského hlavičke tyč, vzrušenie je ale zbytočné, lebo postranný rozhodca odmáva offside.
89min – Costova strela letí tesne vedľa bránky. Cuadrada strieda Pereyra.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – 2 : 2 Vidal vybojuje loptu, prihráva ju Comanovi, ktorý odcentruje a Thomas Müller hlavou zrovnáva skóre a posiela zápas do predĺženia.
90+3min – koniec riadnej hracej doby.

1.predĺženie

93min – Lichtsteinerovu gólovú strelu chytá Manuel Neuer.
96min – strelu Ribéryho vyráža brankár Buffon.
101min – Ribéryho strieda Thiago.
103min – Pereyra vidí žltú kartu.
105min – nadstavený čas 1.predĺženia bude 1 minúta.

2.predĺženie

108min – 3 : 2 Thiago vnikne do šestnástky, narazí si loptu s Müllerom a strelou k tyči prekonáva brankára Buffona. Následne vidí žltú kartu za gólovú oslavu s vyzlečeným dresom.
110min – 4 : 2 Coman sa individuálne presadí, keď „robbenovským“ spôsobom obstrelí brankára Buffona a výrazne nám priblíži štvrťfinálové brány Ligy majstrov.
112min – Bernat a Sturaro vidia žlté karty za vzájomnú potýčku.
116min – Neuer vyráža gólovú strelu Mandžukiča.
118min – Bonucciho strelu chytá Neuer.
120min – Bonucciho hlavičku chytá Neuer a následne hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Karl-Heinz Rummenigge: „Bol to emotívny zápas, skutočná odveta. Tím ukázal charakter, pričom treba povedať, že Juve mal nešťastie. To musí byť povedané úprimne. Nebola to ľahká hra. V druhej polovici sme lepšie vstúpili do hry a mali šťastie s vyrovnávajúcim gólom v nadstavenom čase. Toto sú zápasy, ktoré dajú tím dohromady a ten môže dôjsť ešte ďaleko. Bol to infarktový zápas.“

Pep Guardiola: „Bol to dobrý futbalový zápas pre fanúšikov. Bol to zápas proti minuloročnému finalistovi. Juventus je veľmi dobrý tím. Pri konfrontácii s talianmi po 0 : 2 streliť štyri góly je vynikajúce. Veľký kompliment môjmu tímu. „

Philipp Lahm: „Po prvé, veľký kompliment k publiku. Bola to neuveriteľná atmosféra. Fanúšikovia nás tlačili dopredu. Vidíme, ako na úzko sú top tímy. Mohli sme dostať tretí gól tesne pred polčasom. Ale vedeli sme, že môžeme dať dva góly za sebou. Hráči, ktorí hrali odviedli vynikajúcu prácu. Bol to neuveriteľný večer.“

Thomas Müller: „To nebolo v pláne. Bola to bláznivá hra. Bolo to smiešne. Bol som málo v hre, pretože Juve bol veľmi nebezpečný. Nedokázali sme pri góloch optimálne brániť.“

Manuel Neuer: „Každý chcel štvrťfinále. Fanúšikovia, hráči, celý tím. Investovali sme do toho všetci všetko aj po 0 : 2 a vyplatilo sa. No nebolo to všetko dokonalé. Pripustili sme zbytočné góly. Chceme samozrejme titul, ale vo futbale je možné čokoľvek. Urobíme, čo bude v našich silách.“

Massimiliano Allegri (tréner Juventus): „Je to veľmi, veľmi nešťastné. Samozrejme som sklamaný. Ale poklona môjho tímu. Ukázal vynikajúci zápas, lepší ako v prvom kole. Po dobu 70 minút nenechal veľa priestoru a mal šancu streliť tretí gól. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Nesmieme byť príliš sklamaní. Odohrali sme úžasný zápas, predviedli nádhernú mentalitu a hrali veľkú odvetu. Nikto by neočakával, že môžeme ukázať dva takéto zápasy. Vypadnutie samozrejme bolí, ale cestujeme domov so vztýčenými hlavami. Teraz sa musíme sústrediť na domáci titul.“

Sami Khedira (Juventus): „Bayern mal dve dobré akcie. Mali sme smolu a mali šancu hrať lepšie. S tretím gólom by bolo po všetkom. Bola to od nás veľmi dobrá hra. Prekvapili sme Bayern a zaslúžili si ísť do ďalšieho kola. Ukázali sa ale ich individuálne rozdiely. Je to pre nás trpký deň.“