20:45
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – Paris Saint-Germain

3 : 1 (2 : 0)

Na posledný zápas skupinovej fázy Ligy majstrov sezóny 2017/2018 nastupujeme proti PSG v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Tolisso, Rudy, James – Coman, Lewandowski, Ribéry.

3min – Mbappého strelu vyráža Sven Ulreich.
6min – Comanovu strelu chytá brankár Areola.
8min – 1 : 0 Jamesov spätný center pošle Alaba za obranu na osamoteného Lewandowského a ten sám pre brankárom hostí umiestni loptu presne k tyči.
22min – Kimmich vidí žltú kartu za faul, pri ktorom sa Neymar až príliš ochotne porúča k zemi a za následné protesty vidí žltú kartu aj James.
33min – Mbappé vysúva prihrávkou za obranu Neymara, jeho strela ale tesne minie našu bránku.
37min – 2 : 0 Jamesov milimetrový center nájde v šestnástke Tolissa a ten hlavou prekonáva brankára hostí.
41min – Alves padá vo vlastnej šestnástke po súboji s Tolissom, ktorého následne na zem sotí Marquinhos. Hlavný rozhodca ukazuje Marquinhosovi žltú kartu a následne nepochopiteľne ukazuje žltú kartu aj Tolissovi.
43min – Neymarovu strelu vyráža Ulreich a definitívne do bezpečia odpratá Hummels.
45min – Draxlerov ďalekonosný strelecký pokus pohodlne chytá Sven Ulreich. Hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

50min – 2 : 1 Cavani prehodí loptu na Mbappého a ten osamotený hlavou prekonáva Ulreicha.
53min – Rudy vidí žltú kartu za faul na Rabiota.
60min – Neymar prihráva Draxlerovi, jeho strelu strelu Ulreich chytá.
61min – Mbappého tvrdú strelu spoza šestnástky Ulreich vyráža.
66min – striedame Ribéryho za Müllera, ktorý si od Francka berie aj kapitánsku pásku.
69min – 3 : 1 na Comanovu spätnú prihrávku si nabehne Tolisso a prestrelí brankára Areolu.
72min – hostia striedajú Silvu za Kimpembeho.
78min – Kimmichov center posiela Hummels hlavou vedľa bránky.
83min – striedame Jamesa za Vidala.
85min – striedame Alabu za Rafinhu.
90min – hostia striedajú Draxlera za Lo Celsa. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – Ulreich reflexívnym zákrokom vyráža gólovú strelu Mbappého.
90+3min – Lewandowski sám pred brankárom hostí prestrelí bránku a následne hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Kľúčom k úspechu bol postoj tímu. Takticky sme hrali veľmi inteligentne. Paríž má veľmi dobrý útok, ktorý vždy prináša možnosť skórovať. Bol to od nás veľmi dobrý zápas.“

Sven Ulreich: „Chceli sme sa pomstiť po porážke v prvom zápase. Skvelé, že sme to dokázali. Mal som pár situácii, ktoré som musel vyriešiť. Samozrejme, že ste šťastní, keď dokážete vyniknúť a pomôcť tímu.“

Franck Ribéry: „Som veľmi rád, že som sa vrátil do hry po dvoch mesiacoch. Tím hral dobre. Je pekné a dôležité pre nás a fanúšikov, že sme vyhrali. Keď hráte doma, vždy chcete vyhrať. Bolo to prestížne víťazstvo.“

Corentin Tolisso: „Chceli sme vykompenzovať prvý zápas. Som naozaj rád, že to fungovalo. Samozrejme, že dva góly v jednom zápase sú skvelá vec.“

Unai Emery (tréner Paríž Saint-Germain): „Boli sme prvý v skupine a chceli sme tam ostať. Dnes sme neurobili všetko, ako sme hovorili v kabíne. Som s polovicou spokojný, s polovicou nespokojný. Bola to veľmi ťažká skupina s Bayernom, takže môžeme byť veľmi spokojný. Bol to dnes veľký zápas.“

Julian Draxler (Paríž Saint-Germain): „V prvom polčase sme nehrali rovnako ako v Paríži. Bayern bol lepší, ale mali sme šance. Bayern si zaslúžil víťazstvo. Nie sme spokojní s porážkou, ale sme šťastní, že sme prvý pre osemfinále a dostaneme tam dobrého súpera. Bayern je stále jedným z najlepších tímov v Európe.“