20:00
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – RB Lipsko

3 : 0 (3 : 0)

Na posledný zápas v kalendárnom roku 2016 a zároveň šláger jesene nastupujeme proti prekvapeniu sezóny RB Lipsko v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Thiago, Alonso, Vidal – Robben, Lewandowski, Costa. Zápas začína minútou ticha za obete teroristického útoku šialenca, ktorý v pondelok večer vošiel kamiónom na vianočné trhy v berlínskej štvrti Charlottenburg a usmrtil 12 ľudí a ďalších 48 osôb zranil.

4min – Werner prihráva pred bránku, Poulsen tesne minie loptu.
10min – Alonso odcentruje rohový kop na hlavu Thiaga, ten netrafí bránku.
14min – Costa vnikne do šestnástky a prihráva pred bránku, brankár Gulácsi loptu vyráža iba pred seba, pred Robbenom ju ale do bezpečia odkopáva stopér hostí.
17min – 1 : 0 Lahm prihráva pred bránku, Lewandowski trafí tyč, lopta sa ale odrazí k Thiagovi, ktorý ju pošle do odkrytej bránky.
18min – Costova strela trafí tyč.
21min – Demme strelu do stredu bránky Neuer chytá.
25min – 2 : 0 Keita napádaný Vidalom prihráva v tiesni loptu Lewandowskému, ten ju posunie Thiagovi  a ten zase Alonsovi, ktorý krížnou strelou prestrelí brankára Gulácsiho.
29min – po rohovom kope vyráža Manuel Neuer gólovú hlavičku Orbana.
30min – Forsberg fauluje Lahma zozadu šlapákom na achylovku. Hlavný rozhodca Zwayer sa mu chystá ukázať žltú kartu, po porade s postranným rozhodcom mu ale správne ukazuje kartu červenú.
38min – Robbenov center chytá brankár Gulácsi.
44min – Costa sa snaží prelobovať brankára Gulácsiho, ktorý ho fauluje a hlavný rozhodca odpíska penaltu.
45min – 3 : 0 nariadenú penaltu Lewandowski bezpečne premení.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – obe mužstvá striedajú. Hostia Keitu za Kaisera a naši Robbena za Ribéryho.
54min – Thiago odcentruje priamy kop na Costu, ktorý loptu z prvej pošle vedľa bránky hostí.
58min – Sabitzer vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
59min – hostia striedajú Wernera za Selkeho.
65min – Lewandowski si narazí loptu s Ribérym, následne ale prelobuje brankára aj bránku súpera.
67min – striedame Alabu za Bernata.
70min – Thiagovu strelu spoza šestnástky chytá brankár Gulácsi.
74min – striedame Vidala za Kimmicha.
79min – Costova spätná prihrávka si nájde Bernata, ten ale neprestrelí Poulsena.
81min – Lewandowski vysúva Ribéryho, jeho strelu chytá brankár hostí.
82min – hostia striedajú Sabitzera za Burkeho.
86min – Costov gólový priamy kop vyráža brankár hostí.
87min – Ribéryho strela sa od brvna odrazí do zeme a von z bránky. Následne Lahm prihráva pred bránku Thiagovi, ten ale minie loptu.
87min – Kimmichovu hlavičku chytá brankár Gulácsi.
88min – Lewandowski preváha moment na strelu a dostáva sa zo streleckého uhla, prihráva však Bernatovi, ktorého strelu ale obrana súpera zblokuje.
89min – Hummelsovu strelu spoza šestnástky chytá brankár súpera.
90min – Lewandowského hlavičku pohodlne chytí brankár Gulácsi.
90+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec posledného zápasu v roku 2016 a pečatí našu korunováciu za jesenného majstra Bundesligy.

Carlo Ancelotti: „Prvých 30 minút bolo dokonalých, pokiaľ ide o tempo a systém hry. Boli sme veľmi agresívni a mal kontrolu nad hrou od samého začiatku. Hra sa vyvíjala po prvom góle v náš prospech. Víťazstvo nám dáva istotu. Museli sme zlepšiť sami seba a zlepšili sme sa.“

Philipp Lahm: „Celé Nemecko zameriavalo zrak na tento zápas. Bol to súboj dvoch tímov, ktoré chceli hrať. Chceli sme ísť pokojne do zimnej prestávky a to sa nám podarilo predovšetkým vďaka prvému polčasu.“

Ralph Hasenhüttl (tréner RB Lipsko): „Gratulujem Carlovi a jeho skvelému tímu, ktorý dnes ukázal od začiatku, čo chce. V prvej polovici sme nemali žiadnu šancu. Dokonca aj s naším najlepším výkonom by to bolo pravdepodobne ťažké. Ešte sme bránili spoločne, ako sme mohli. Takže to dnes bola pre nás lekcia.“

Willi Orban (kapitán RB Lipsko): „Mali sme hrať vysoko, ale nebol to zápas, aký vieme odohrať. Bayern bol dnes lepší a zaslúžil si vyhrať.“