15:30
Allianz Aréna Mníchov

FC Bayern – SC Freiburg

5 : 0 (2 : 0)

Po reprezentačnej prestávke nastupujeme pod vedením nového trénera Heynckesa za domáci zápas 8.kola Bundesligy proti SC Freiburg v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Martínez, Tolisso – Robben, Müller, Ribéry – Lewandowski.

6min – Robbenovu strelu z uhla zblokuje brankár hostí na roh.
8min – 1 : 0 Coman vysúva Alabu, ktorého spätnú prihrávku pred bránku si Müllerom tiesnený Schuster zrazí do vlastnej bránky.
10min – Thiagovu gólovú strelu vyráža brankár Schwolow na roh.
21min – Comanovu strelu pohodlne chytá brankár hostí.
35min – Gunter odcentruje a Frantz hlavou z dobrej pozície tesne minie našu bránku.
42min – 2 : 0 Robbenovu strelu vyráža brankár Schwolow iba ku Alabovi, ktorý ju hlavou posiela späť do bránky.
45min – koniec 1.polčasu.

55min – Robbenova strela končí vedľa bránky.
61min – hlavný rozhodca odpíska proti hosťom penaltu za hranie rukou, po zhliadnutí videozáznamu ale svoje rozhodnutie zmení a penaltu odvolá.
63min – 3 : 0 Thiago napriahne spoza šestnástky a lopta po jeho prízemnej strele zapadne presne do rohu bránky.
66min – hostia striedajú Kenta za Petersena.
70min – striedame Martíneza s narazeným ramenom za Rudyho.
71min – hostia striedajú Frantza za Raveta.
75min – 4 : 0 Müller oberie o loptu Soyuncuho, prihráva ju pred bránku Lewandowskému a ten si sám zoči-voči brankárovi hostí poradí, keď pošle loptu vedľa neho do bránky. Hostia následne striedajú Niederlechnera za Terrazzina.
78min – striedame Müllera za Tolissa, kapitánsku pásku z jeho ruky si berie Robben.
81min – Schuster si takmer strelí druhý vlastný gól, keď jeho obrannú hlavičku brankár Schwolow s námahou vyráža na roh.
82min – striedame Boatenga za Süleho.
84min – Robbenova strela letí nad bránku.
90min – nadstavený čas budú 3. minúty.
90+3min – 5 : 0 Coman prihráva pred bránku Kimmichovi, ktorý v otočke pätičkou pošle loptu do bránky. Cestu lopty do bránky sleduje ešte Lewandowski, lopty sa už ale charakterne nedotkne, aby bol gól pripísaný práve Kimmichovi. Po góle hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Jupp Heynckes: „Dôležité bolo mať dobrý štart. To dáva pohodu, sebavedomie potom rastie a cítite sa bezpečne. Hrali sme dobre pozične. V súčasnej situácii by sme ale nemali preceňovať víťazstvo 5 : 0. Pozitívom je, že tím hral naplno aj po góle na 2 : 0. Bol to pozitívny začiatok po niekoľkých posledných týždňoch, ale pred nami je ešte veľa práce.“

Thomas Müller: „Pekný zápas. Samozrejme, že napätie bolo veľké, chceli sme sa ukázať v domácom zápase. Myslím, že sme sa hrali celkom dobre. Teraz musíme byť celkom sústredení na ďalší zápas.“

Mats Hummels: „Takto ako sme to vyriešili to bol dnes dobrý zápas. Samozrejme 5 : 0 vždy vyzerá skvelo. Dnes bolo zábavné hrať. Hrali sme jeden za druhého.“

Christian Streich (tréner SC Freiburg): „Musíme byť samozrejme sklamaní. Mali sme dva zaujímavé protiútoky, ale ak ich proti Bayernu nepremeníte, tlak sa stane príliš veľkým. Dali sme do zápasu všetko, ale nedokázali sme hrať dosť dobrý futbal. Preto sme boli pre Bayern príliš ľahkým súperom.“

Florian Niederlechner (SC Freiburg): „V prvej polovici sme hrali veľmi dobre, ale ak tu chcete niečo získať, musíte sa chopiť príležitostí, ktoré sa vám naskytnú a premeniť ich. To sme žiaľ neurobili.“