20/05/2017
15:30

FC Bayern – SC Freiburg

4 : 1 (1 : 0)

Na posledný zápas sezóny, ktorým je pre nás domáci zápas 34.kola Bundesligy proti SC Freiburg nastupujeme v základnej zostave: Starke – Lahm, Boateng, Alaba, Bernat – Alonso, Vidal – Robben, Müller, Coman – Lewandowski.

3min – Comanovu gólovú hlavičku pekným zákrokom vyráža brankár Schwolow.
4min – 1 : 0 Robbenova krížna strela sa obtrie o špičku kopačky Guntera a zapadne za chrbát bezmocného brankára hostí.
6min – strela Philippa končí nad našou bránkou.
10min – zraneného Boatenga strieda Kimmich.
12min – Müllerove zakončenie z prvej vyráža brankár Schwolow.
13min – Robbenova strela letí vysoko nad bránku.
17min – Lewandowski dáva gól, ktorý ale pre odmávaný ofsajd neplatí.
19min – Müllerova hlavička po rohovom kope končí nad bránkou.
23min – Vidalova strela spoza šestnástky tesne minie bránku hostí.
27min – Alabom tečovanú strelu kapitána hostí Frantza krásnym a pohotovým zákrokom vyráža brankár Starke.
31min – Kimmichovu hlavičku vyráža brankár hostí, k dorážke sa už Kimmich nedostane.
35min – po prihrávke Philippa posiela Haberer strelu tesne veda našej bránky.
36min – Starke vyráža dobrú strelu Grifa. Na opačnej strane zastaví strelu Lewandowského po prihrávke Robbena hruď brankára Schwolowa.
40min – Robbenova hlavička letí nad bránku hostí.

46min – Müller odcentruje a Lewandowského gólovú teč z prvej reflexívne vyráža brankár hostí.
52min – črtajúcu sa šancu Haberera zmarí včasným vybehnutím brankár Starke, ktorý loptu prikryje.
53min – Vidal fauluje Philippa a vidí za to žltú kartu.
61min – gólovú strelu Niederlechnera vyráža brankár Starke.
63min – Lahm odcentruje na Lewandowského, ktorého hlavičku vyráža brankár Schwolow nad brvno.
66min – po trme-vrme v našej šestnástke odkopáva loptu do bezpečia až Tom Starke.
67min – Müller dáva gól, ktorý ale pre ofsajd prihrávajúceho Lahma neplatí.
68min – hostia striedajú Haberera za Petersena.
69min – Robbenovu strelu zastaví brvno hosťujúcej bránky.
70min – Tom Starke chytá gólovú strelu Petersena a rovnako si poradí aj s jeho dorážkou.
72min – hostia striedajú kapitána Frantza sa Schustera, ktorý si rovnako navlieka kapitánsku pásku.
73min – 2 : 0 Arturo Vidal napriahne spoza šestnástky a lopta po jeho „placírke“ končí v bránke Frieburgu.
76min – 2 : 1 hostia znižujú po rýchlom protiútoku, keď sa po prihrávke Grifa presadí Nils Petersen.
79min – Starke vyráža strelu Niederlechnera spoza šestnástky.
80min – Lewandowského strelu chytá brankár Schwolow.
81min – z ihriska po svojom poslednom zápase v kariére odchádza Xabi Alonso, ktorého strieda Ribéry.
86min – svoj posledný zápas dohral aj Philipp Lahm, ktorý odovzdáva kapitánsku pásku Müllerovi a následne je vystriedaný Rafinhom.
88min – hostia striedajú Ignjovského za Nielsena.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – 3 : 1 po rýchlom protiútoku dvoch na jedného, prihráva Robben Ribérymu, ktorý loptu v sklze zle trafí, tá ale aj s prispením tyče končí v bránke hostí.
90+4min – 4 : 1 Lewandowski hlavou sklepne loptu pre Kimmicha, ktorý ju tiež hlavou posiela do bránky a pečatí skóre posledného zápasu sezóny. Po rozohraní odpíska hlavný rozhodca Drees koniec dnešného stretnutia aj sezóny 2016/2017.