20:45

bayern   benfica

FC Bayern – SL Benfica

1 : 0 (1 : 0)

V prvom štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov sme na domácom štadióne privítali Benficu Lisabon. Nastúpili sme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat – Vidal – Costa, Müller, Thiago, Ribéry – Lewandowski.

2min – 1 : 0 Bernat odcentruje a Vidal má dostatok času na presné zakončenie hlavou.

10min – Costovu strelu chytá brankár Ederson.

16min – Lahm prihráva loptu pred bránku na Lewandowského, brankár hostí ale loptu pred našim útočníkom prikryje.

19min – Mitroglou hlavičkuje vedľa bránky.

20min – Thiago odcentruje na Müllera, jeho gólovú strelu z voleja vyráža brankár hostí.

22min – Ribéry vidí žltú kartu za faul na Almeidu. Pizzi center odvráti Vidal na roh.

29min – Gaitanovu strelu zastaví v sklze na zemi Lahm rukou, penalta sa nepíska.

33min – nádherne zahraný signál, keď Thiago prehodí loptu na Müllera, zmarí včasným vybehnutím brankár hostí.

36min – Müller odcentruje na Vidala, jeho hlavička ale po odraze od zeme preskočí bránku.

40min – Costa na nádherne uvoľní a odcentruje na Ribéryho, ktorého nožničky netrafia bránku.

42min – Bernat vidí žltú kartu za faul na Pizziho.

45+3min – Gaitanovu strelu vo výbornej pozícii zblokuje obranným zákrokom Vidal. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

50min – Lewandowski je v dobrej pozícii pristihnutý v ofsajde.

57min – Jonas sa v šestnástke uvoľní cez Alabu a ocitá sa sám pre Neuerom, ktorý jeho gólové zakončenie vyráža. Na opačnej strane končí Bernatova krížna strela tesne vedľa bránky.

58min – Jonas vidí žltú kartu za faul na Vidala a v odvete si pre stopku nezahrá.

59min – striedame Kimmicha za Martíneza.

62min – Nilsson-Lindelof vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.

64min – Jonas v gólovej pozícii napáli loptu do Martínezovej hrude a následnú dorážku posiela nad bránku.

70min – obe mužstvá striedajú. Naši Costu za Comana a hostia Mitrogloua za Jiméneza.

73min – Ribéry prihráva Lewandowskému, jeho pätička je ale slabá a brankár Ederson ju pohodlne chytá.

81min – Ribéry sa uvoľní cez dvoch obrancov, jeho gólovú strelu z uhla ale nohami reflexívne vyráža brankár hostí.

83min – Jonasa strieda Salvio.

85min – Ribéry odcentruje z rohového kopu na Lewandowského, jeho hlavička ale končí nad bránkou. Následne strieda Müllera Götze.

89min – Vidal vysúva nádhernou prihrávkou za obranu Lewandowskeho, ktorý spolu s Lahmom postupujú sami na brankára. Lewandowski ale na miesto zakončenia volí prihrávku na Lahma, ktorý ale prihrávku nečaká, má k lopte ďaleko a šancu nakoniec nezakončíme.

90min – hostia striedajú Pizziho za Samarisa. Nadstavený čas bude 5 minút.

90+5min – poľský hlavný rozhodca Marciniak odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Som veľmi rád, pretože viem o úrovni nášho súpera. Náš výkon bol veľmi dobrý. Veľký kompliment môjmu tímu. Vo štvrťfinále Ligy majstrov vždy rozhodne až druhý zápas. Letíme do Lisabonu, aby sme vyhrali.“

Manuel Neuer: „Bol to podobný zápas ako proti Frankfurtu. Nemali sme ani toľko šancí. Benfica bola veľmi dobrá, obrana štvorica fungovala veľmi dobre. Na konci sme ešte mali nejaké šance. Druhým gól bohužiaľ chýba. Ale napriek tomu môžeme byť spokojní s výsledkom, pretože sme neinkasovali. To bola tá najdôležitejšia vec. V Lisabone chceme dosiahnuť semifinále. To je náš cieľ.“

David Alaba: „Chceli sme sa zamerať na defenzívu. Benfica nakopáva dlhé lopty na hrot. My sme však všetko dobre vyriešili a dobre pracovali v defenzíve. Výsledok je v poriadku. Nebolo to tak ľahké, ale odohrali sme to na nulu. To bol náš cieľ. Chceli sme vyhrať. Iste by to bolo oveľa zábavnejšie, keby sme strelili druhý alebo tretí gól.“

Thomas Müller: „Benfica má dobrý tím. Prvý polčas sa mohol skončiť 1 : 1. V druhom polčase sme to mohli urobiť lepšie. Mali sme dobrý prístup, aj keď sme si nevytvorili toľko šancí. Určite by sme chceli streliť ďalší gól, ale teraz aj 1 : 0 je dobrý výsledok do odvety. Príliš veľké riziko sme nechceli. Budúci týždeň musíme znovu podať koncentrovaný výkon.“

Rui Vitoria (tréner SL Benfica): „Hráči naše taktické pokyny plnili veľmi dobre. Som veľmi hrdý, pretože sme tu podali skvelý výkon. Mali sme veľmi dobrý prístup a som spokojný s tým, ako sme hrali. Skorý gól samozrejme nebol náš plán. Napriek tomu sme boli schopní urobiť Bayernu problémy. Všetko je stále otvorené, máme pred sebou ešte odvetu a dáme do toho všetko, čo bude v našich silách.“