20:30

bayern    darmstadt

FC Bayern – SV Darmstadt 98

1 : 0 (1 : 0)

Na posledný domáci zápas v roku 2015, ktorým je osemfinálový zápas Nemeckého pohára proti SV Darmstadt 98 nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Boateng, Martínez, Rafinha – Lahm, Alonso, Vidal – Müller, Lewandowski, Coman.

4min – na Comanov krížny strieľaný center nikto z jeho spoluhráčov nedosiahne.
5min – Vidalovu strelu chytá brankár Mathenia.
7min – Alonso odcentruje, Coman ale loptu z prvej zle trafí.
9min – Rafinha vidí žltú kartu za faul na Gondorfa.
12min – Lahm prihráva Lewandowskému, ten ale loptu v dobrej pozícii zle tečuje a tá končí vedľa bránky.
18min – Lewandowského strela tesne minie bránku.
34min – Alonsov priamy kop chytá brankár hostí.
40min – 1 : 0 po rozohraní nášho rohového kopu odhlavičkuje pri obrannom zákroku Rajkovič loptu k Alonsovi, ktorý asi z 25 metrov napriahne a nechytateľnou strelou do šibenice bránky prekonáva brankára Matheria.
44min – Lahm odcentruje loptu na hlavu Lewandowského, ktorý ju pošle do tyče.

52min – Müllerova krížna strela tesne minie bránku.
59min – Müllerovu prihrávku tečuje Niemeyer pri obrannom zákroku do protipohybu brankára Matheria, ten ale loptu stihne vyraziť.
66min – Thiago strieda Vidala.
70min – Heller odcentruje na Wagnera, jeho zakončenie hlavou ale Manuel Neuer chytá.
73min – priamy kop Vrančiča letí tesne nad bránku.
74min – Lahm hlavičkuje tesne vedľa bránky.
76min – hostia striedajú Vrančiča za Rauscha.
80min – Müller padá v šestnástke po súboji s Díazom, penalta sa ale nepíska.
81min – hostia striedajú Kempeho za Sailera.
82min – Comanove nožničky s námahou vyráža brankár hostí na roh.
87min – obe mužstvá striedajú. Najprv hostia Niemeyera za Stroh-Engela a potam naši Lahma za Rodeho.
90+2min – Comana strieda Kirchhoff.
90+3min – hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: „Som veľmi pyšný na svoje mužstvo, pretože máme prakticky k dispozícii 13, 14 hráčov. Som veľmi spokojný. Prvá polovica bola veľmi dobrá a to najmä v prvých niekoľkých minútach. Nie je to jednoduché, keď súper hrá so všetkými hráčmi v obrane. Je veľká česť byť tréner tohto mužstva. Dúfam, že zranení hráči sa vrátia po zimnej prestávke.“

Philipp Lahm: „Jednoducho sme nedokázali vyhrať 2 : 0. Je to naša vina. Darmstadt ale nemal za viac ako 90 minút žiadnu poriadnu šancu a tak sme si zaslúžili vyhrať.“

Thomas Müller: „Do stavu 1 : 0 sme boli celkom aktívny. Bolo to vyčerpávajúce proti nepríjemnému Darmstadtu. Vyhrali sme zápas super gólom. Nie som typ človeka, ktorý by s víťazstvom 1 : 0 doma v pohári nemohol žiť.“

Dirk Schuster (tréner SV Darmstadt 98): „Sme smutní, že sme vypadli. Celkovo som ale veľmi hrdý na svoje mužstvo, ako to tu odohralo. Relatívne málo sme domácim dovolili, bránili sme veľmi dobre a Bayernu sme skomplikovali život.“

Aytac Sulu (kapitán SV Darmstadt 98): „Odohrali sme veľmi dobré stretnutie a boli veľmi dobrí v defenzíve. Chvála celému tímu, ktorý obetavo bojovali. Na tomto výkone sa môžeme stavať. „