27/01/2019
15:30

FC Bayern – VfB Stuttgart

4 : 1 (1 : 1)

Na zápas 19.kola Bundesligy, ktoré dohrávame v nedeľu domácim zápasom proti VfB Stuttgart nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Martínez, Thiago – Müller, Goretzka, Coman – Lewandowski.

5min – 1 : 0 Kimmichov lob za obranu si nájde Comana, ktorého strelu brankár Zieler vyráža iba k Müllerovi, ktorý prihrá Lewandowskému a ten pristaví loptu pre Thiaga, ktorý strelou k tyči prekonáva hosťujúceho brankára.
8min – Müller prihráva Kimmichovi, jeho strela ale tesne minie bránku hostí.
17min – Goretzkovu strelu z dobrej pozície v poslednej chvíli zblokuje stopér hostí.
26min – 1 : 1 Donis napriahne spoza šestnástky, presnou strelou k tyči na prekvapenie všetkých prekonáva Neuera a zrovnáva skóre zápasu.
32min – po našom rohovom kope nasleduje rýchly protiútok hostí, ktorý zastaví Alaba iba za cenu faulu na Zubera, za ktorý vidí žltú kartu.
33min – Zuber odcentruje na Donisa, ktorého neubráni Kimmich a tak útočník hostí tečuje loptu na našu bránku, kde ju na bránkovej čiare Neuer chytá.
37min – Coman si zasekne Essweina, jeho strelu z uhla ale brankár Zieler vyráža nad bránku.
44min – Coman trafí z dobrej pozície iba bočnú sieť.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Martíneza za Gnabryho.
55min – 2 : 1 po neskutočnej trme-vrme v šestnástke hostí sa k lopte dostáva Gnabry, ktorého strelu si do vlastnej siete nechytateľne zrazí Gentner.
57min – Lewandowski z dobrej pozície vnútri šestnástky pošle loptu strelou nad bránku.
64min – chyby v našej obrane znamenajú strelu Gonzaleza, ktorú zastaví iba tyč a následne sa lopta odrazí k Neuerovi, ktorý ju chytá.
65min – Kempf fauluje Lewandowského a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Lewandowski ale pri exekúcii penalty potvrdí pravidlo, že faulovaný hráč nemá ísť kopať penaltu a tak loptu pošle strelou do tyče.
66min – Gentner vidí žltú kartu za faul na Comana.
67min – Alaba sa na bránkovej čiare uvoľní, prihráva Lewandowskému, ten ale loptu tečuje vedľa bránky.
71min – 3 : 1 na rohový kop Kimmicha najvyššie vyskočí Goretzka a aj vďaka chybe brankára Zielera, ktorý loptu podbehne, posiela túto hlavou do bránky.
74min – obe mužstvá striedajú. Hostia Donisa za Thommyho a naši Müllera za Jamesa.
75min – Hummels sa po našom rohovom kope dostáva k lopte, s ktorou sa v šestnástke pekne otočí, jeho strela ale letí z dobrej pozície nad bránku.
78min – Alabovu gólovú strelu z hranice šestnástky vyráža brankár hostí do bezpečia.
84min – 4 : 1 Lewandowski po prihrávke Kimmicha vnikne do šestnástky, obíde brankára a strelou pošle loptu do bránky.
86min – striedame Comana za Daviesa.
87min – hostia striedajú Zubera za Didaviho.
90min – hostia striedajú Essweina za Sosu. Jamesova strela tesne minie bránku. Hlavný rozhodca Willenborg odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Dostali sme sa do hry gólom na 1 : 0. Potom sme ale neodohrali dobrých 35 minút. Hrali sme príliš pomaly a nedokázali sme zlomiť blok, ktorý postavil Stuttgart. V druhej polovici to bolo oveľa lepšie. Hrali sme rýchlejšie a podarilo sa nám ukázať vlastnú triedu. Prešli sme viac za obranu súpera a potom sme si vytvorili rôzne príležitosti. Vyhrali sme, zostali dobre naladení a pokračujeme!“

Leon Goretzka: „Začali sme dobre. Potom sme znížili rýchlosť a pravdepodobne zaslúžene inkasovali vyrovnávajúci gól. Je pozitívne, že sme nakoniec jasne vyhrali. Ak vediete 3 : 0 v polčase, potom je hra veľmi odlišná. S Bayernom je to vždy tlak, pretože musíte vyhrať každý zápas.“

Markus Weinzierl (tréner VfB Stuttgart):  „Gratulujeme Bayernu k víťazstvu! Do hry sme sa dostali veľmi ťažko a medzitým sme zaostali. Ale v prvom polčase sme zaznamenali dobrú reakciu a slušný tímový výkon. Vyrovnali sme a potom mal Donis šancu na 2 : 1. V Mníchove nemáte veľa šancí, takže musíte byť efektívni a to sme neboli. V záverečnej fáze ukázal Bayern svoje individuálne kvality, ktoré je neuveriteľne obtiažne brániť. Preto sme stratili zápas.“

Christian Gentner (kapitán VfB Stuttgart): „Ak chcete niečo získať v Mníchove, musíte toho ukázať oveľa viac. V prvej polovici veľa vecí prebehlo dobre. Potom sme mali možnosť na 2 : 1 a neskôr aj na 2 : 2. Summa Summarum sme si ale prehru zaslúžili. Bolo tu ale aj niekoľko pozitívnych vecí, ktoré si musíme udržať pre nadchádzajúce zápasy.“