22/09/2015
20:00

FC Bayern – VfL Wolfsburg

5 : 1 (0 : 1)

Na v týždni hraný šláger 6.kola Bundesligy proti „vlkom“ z Wolfsburgu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Alaba, Bernat – Alonso – Thiago, Vidal – Müller, Götze, Costa. Po uctení si služieb nášho bývalého hráča Danteho, momentálne už hráča „vlkov“, kyticou kvetov a po minúte ticha za v minulom týždni zosnulého Dettmara Cramera a zápas môže začať.

7min – Costov ďalekonosný strelecký pokus chytá brankár Benaglio.

13min – Vidalov ďalekonosný strelecký pokus letí nad bránku hostí.

16min – Müllerova strela spoza šestnástky letí tesne vedľa bránky.

18min – Caligiuri centrovanú loptu v sklze tesne minie Draxler.

19min – Costovu strelu spoza šestnástky chytá brankár hostí.

26min – 0 : 1 Draxler odcentruje na Caligiuriho, ten si loptu spracuje a prudkou strelou nad ruky prestrelí Neuera.

31min – po priamom kope Alonsa odvracia obrana hostí loptu ku Costovi, jeho strelu ale brankár Benaglio vyráža.

33min – Draxlerovu strelu spoza šestnástky chytá Manuel Neuer.

38min – Neuer na svojom dradičnom „výlete“ takmer k polovici ihriska urobí fatálnu chybu, po ktorej sa k lopte dostáva Naldo, ktorý sa pokúsi poslať loptu do našej opustenej bránky, na naše šťastie ju obtrie iba o tyč.

42min – Caligiuri vidí žltú kartu za faul na Bernata.

45+1min – koniec 1.polčasu

46min – cez polčasovú prestávku sa tréner Guardiola rozhodne oživiť hru príchodom Lewandowského, ktorý strieda Thiaga a Martíneza, ktorý strieda Bernata.

47min – Alabovu prihrávku pred bránku chytá brankár hostí.

51min – 1 : 1 po kombinácii Götzeho, Vidala a Müllera sa lopta napokon od Danteho odrazí k Lewandowskému a ten strelou zrovnáva skóre.

52min – 2 : 1  Lewandowski napriahne a jeho strela spoza šestnástky k tyči bezmocného Benaglia znamená obrat v zápase.

55min – 3 : 1  po rýchlej akcii sa lopta cez Müllera a Götzeho dostane k Lewandowskému, jeho prvá strela trafí tyč, druhá Benaglia, ale tretia už končí v sieti a znamená čistý hattrick za 4 minúty.

57min – 4 : 1 Costa prihráva pred bránku a Lewandowski prestrelí Benaglia.

59min – Gustava strieda Arnold.

60min – 5 : 1 Götze odcentuje pred bránku a nezastaviteľný Lewandowski vo vzduchu trafí loptu a jeho nádherný volej končí v sieti.

68min – Götzeho strelu Benaglio vyráža a následne chytá dorážku Müllera.

70min – Alaba prihráva pred bránku, Lewandowski vystrelí a šiestemu gólu v sieti hostí zabráni na bránkovej čiare Rodríguez.

74min – Rodríguez vidí žltú kartu za zbytočný a len vďaka pohotovosti Götzeho našťastie nelikvidačný faul.

78min – obe mužstvá striedajú. Naši Alonsa za Kimmicha a hostia Dosta za Bendtnera a Kruseho za Schürrleho.

82min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Caliguiriho, ktorým zastaví rýchly protiútok hostí po chybe spoluhráča.

88min – Lewandowski prihráva Müllerovi, jeho strela z hranice šestnástky letí nad bránku.

90min – Naldova veľmi nepresná strela letí ďaleko vedľa bránky. Hlavný rozhodca s naplnením riadneho hracieho času odpíska koniec stretnutia.

P.S. ani v tých najkrajších snoch som si nepredstavoval takýto darček k narodeninám :-). Excelentné Robert Lewandowski! Ďakujem chlapci!!!

Pep Guardiola: „Nikdy som nezažil takú situáciu, ani ako tréner, ani ako hráč. Päť gólov v deviatich minútach. Som veľmi šťastný za Roberta. Hráte 45 minút nie veľmi dobre a potom strelíte päť gólov v deviatich minútach. Nedokážem to vysvetliť.“

Karl-Heinz Rummenigge: „Lewandowski prišiel počas prestávky, pretože on bol zranený. Priniesol naozaj čistú dynamiku a bol vždy v správny čas na správnom mieste.“

Robert Lewandowski: „Som samozrejme veľmi spokojný. To bolo šialenstvo. Pre mňa je to skvelý večer. Po prvom polčase sme boli späť. Chcel som pridať plyn, pretože sme potrebovali dva góly. Pozeral som sa po treťom alebo štvrtom góle na výsledkovú tabuľu a bol som prekvapený tým, že ešte ostáva toľko času. Tréner nemusel nič povedať. Vedel som, čo mám robiť.“

Philipp Lahm: „V polčase prišiel hráč a rozhodol. To bolo neuveriteľné. Šialené. A mal ďalšie 2 šance, mohol dnes isť domov so 7 gólmi.“

Jérôme Boateng: „Je to jeden z najlepších útočníkov na svete a ja som rád, že sa hrá v našom tíme. Je ťažké ho bránil. Je dobré, že s ním môžem súperiť na tréningu.“

Dieter Hecking (tréner VfL Wolfsburg): „Čo môžem povedať? World-class útočník skóroval päťkrát a mohol skóroval sedemkrát. Takže sa to jednoducho stalo. Samozrejme sa to stať nesmie. Mali sme dobrú prvú polovicu, ale pochopil som, prečo sa Bayern nepresadil, nemohol sa dostať do tempa. V druhej polovici rozhodol za deväť minút. Teraz musíme uznať, že sme dostali facku.“

Daniel Caligiuri: „Strelili sme gól a potom už len po prestávke pripustili pohromu. Boli sme šokovaní. Neviem, čo sa stalo. To bolo hrozné. Musíme rýchlo zabudnúť. To bola ukážka sily Bayernu.“

Maximilian Arnold: „Nemám tušenie čo sa stalo. Nedá sa to vysvetliť. Nechcem o tom hovoriť.“