20:30

bayern bremen

FC Bayern – Werder Bremen

2 : 0 (1 : 0)

Na semifinálový zápas Nemeckého pohára sme proti Werderu Bremen nastúpili v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Alaba, Bernat – Alonso – Coman, Götze, Müller, Ribéry – Lewandowski.

10min – strela Bernata letí vedľa bránky.
24min – Fritz vidí žltú kartu za faul na Comana.
28min – Comanova strela letí tesne and bránku.
30min – 1 : 0 Alonso odcentruje priamy kop na Müllera, ktorý hlavičkou pošle loptu od zeme do bránky. Brankár Wiedwald si na loptu siahne, vytlačiť ju ale nedokáže.
34min – Müllerova strela spoza šestnástky letí tesne vedľa bránky.
40min – Neuer pri svojom typickom vybehnutí zle odkopne loptu, ktorá sa dostáva k Yatabarému, ten sa pokúsi prelobovať nášho brankára, Manuel sa ale včas vráti do bránky a loptu chytí.

54min – strelu Pizarra zblokuje Martínez.
58min – striedame Bernata za Benatiu.
60min – Götzeho strieda Thiago.
62min – Alaba si strelí vlastný gól, pred ktorým ho ale fauluje Bartels a tak hlavný rozhodca gól neuzná.
67min – Comana strieda Vidal.
70min – 2 : 0 Vidal vnikne do šestnástky a prifilmuje pád, ktorý hlavný rozhodca Stieler posúdi ako faul Sternberga a odpíska penaltu. Tú bezpečne premení Thomas Müller.
73min – hostia dvojnásobne striedajú. Pizarra strieda Ujah a Yatabarého Öztunali.
74min – Müllerovu dobrú strelu zblokuje obrana hostí.
83min – Hostia striedajú. Fritza strieda Kleinheisler.
90min – Kleinheislerova strela letí tesne nad našu bránku.
90+2min – hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: „Som samozrejme šťastný. Je to krásne byť vo finále v Berlíne. Brémy vyhrali v pohári v Gladbachu a Leverkusene. Vedeli sme, že budeme hrať proti statočnému tímu. Chceli sme dnes hrať naozaj agresívne vpred s našimi piatimi útočníkmi. Mali sme dosť šancí na viac gólov. Penalta na 2 : 0 nemala byť.“

Thomas Müller: „Sme radi, ale my sme určite odohrali aj lepšie zápasy. Toto bola ťažká práca. My sme Werderu ponúkli príliš veľa miesta. Naopak sme nedostali žiadne láskavosti. Dnes to bolo tvrdé. Je ale neuveriteľné, čo získa tím každé tri dni.“

Franck Ribéry: „Je to pohár a navyše semifinále. Vzhľadom k tomu, je to všetko inak. Brémy majú problémy v lige, ale toto bol pohár. Sme vo finále a to je skvelé a to je to, čo sa počíta. Musíme byť koncentrovaní na každý zápas.“

Viktor Skripnik (tréner Werder Bremen): „Bayern si zaslúžil vyhrať, gratulujeme! Snažili sme sa robiť nemožné. Mali sme pár dobrých akcií. Proti rozhodcovi nemám výčitky. Je to škoda pre mojich chlapcov, ktorí odohrali veľmi dobrý zápas. Môžeme byť hrdí.“

Claudio Pizarro (Werder Bremen): „Urobili sme všetko, aby sme sa dostali do finále. Bayern bol lepší a je zaslúžene zvíťazil. Bohužiaľ to sne nevyšlo, ale bolo to opäť veľmi príjemné byť tu.“