20/04/2019
15:30

FC Bayern – Werder Bremen

1 : 0 (0 : 0)

V 30.kole Bundesligy sme na domácom štadióne privítali hráčov Werderu Bremen v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – Martínez, Thiago – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski. Zápas sa začal minútu ticha za nedávno zosnulého Hermanna Memmela.

6min – Eggesteinovu strelu zblokuje Süle na roh.
8min – Martínezova hlavička po rohovom kope končí vedľa bránky.
22min – Müllerovu strelu chytá brankár Pavlenka.
26min – Thiagov oblúčik za obranu si nájde Gnabryho, ktorého gólovú strelu z prvej vyráža brankár hostí špičkou kopačky do bezpečia.
28min – Veljkovič vidí za faul žltú kartu.
44min – Gnabryho strela končí vedľa bránky.

54min – Gnabryho strelu vyráža brankár hostí na roh.
57min – Lewandowského strelu vyráža brankár hostí na roh.
58min – Veljkovič fauluje vo výskoku Süleho a od hlavného rozhodcu vidí druhú žltú a tým pádom červenú kartu. Priamy kop pošle Lewandowski najprv do postaveného múra a následnú dorážku vedľa bránky.
59min – obe mužstvá striedajú. Naši Martíneza za Goretzku a hostia Möhwalda za Langkampa.
68min – Alabova ďalekonosná strela letí nad bránku hostí.
69min – Alaba si zasekne Gebre Selassieho, jeho následnú strelu ale brankár Pavlenka vyráža.
70min – Boatengov center pošle Müller hlavou vedľa bránky. Následne je Müller vystriedaný Ribérym.
72min – hostia striedajú Rashicu za Osaka.
75min – 1 : 0 Süleho strelu spoza šestnástky tečuje Klaassen do protipohybu bezmocného brankára Pavlenku.
79min – Lewandowského strela spoza šestnástky trafí brvno bránky hostí.
81min – hostia striedajú Sahina za Pizarra, ktorého na ihrisku privíta búrlivý potlesk celého štadióna.
85min – po rýchlom protiútoku 4 na 2 Goretzka zbytočnou prihrávkou hľadá lepšie postaveného spoluhráča, lopta sa k nemu ale vráti a tak ju prihráva Lewandowskému, ktorého strela letí nad bránku.
87min – striedame Gnabryho za Sanchesa.
90min – Kimmichov rohový kop pošle Sanches hlavou vedľa bránky. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – Coman vysúva prihrávkou za obranu Goretzku a ten lobom tesne minie bránku hostí.
90+3min – hlavný rozhodca Welz odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Dnes to bolo ťažké pre oba tímy, poveternostné podmienky už boli extrémne. Od 0 do 100, aby som tak povedal, tak na 25 stupňov a vtedy to nie je ľahké. Vedeli sme, že proti Brémam je veľmi ťažké hrať, takže sme museli trpezlivo hrať. Červená karta v druhej polovici nám určite uľahčila veci. Prial by som si, aby sme využili množstvo šancí na 2 : 0 alebo 3 : 0. Ale 1 : 0 nám stačí, máme tri body a sme šťastní, že môžeme oslavovať Veľkú noc ako vedúci tím. Víťazstvo je plne zaslúžené.“

Niklas Süle: „Vykríkol som pred bránou, aby ma Thiago videl. Už som mal dve strely proti Dortmundu, ale išli do bezpečnostného plota za futbalovým ihriskom a preto bolo pekné, že som sa dnes trafil, aj keď tečovanou strelou.“

Florian Kohfeldt (tréner Werder Bremen): „Toto je futbalový zápas. Nehrali sme zle, vytvoril sa skutočný futbalový zápas. Potom sme dostali žltú a červenú kartu a potom to skončilo. 35 minút v oslabení proti Bayernu sme nevydržali. Inkasovali sme na 0 : 1. Nie som nespokojný so svojím tímom. Boli sme odvážni, ukázali sme, že chceme vyhrať. Treba uznať, že Bayern je v súčasnosti pre nás príliš veľký.“

Nuri Sahin (Werder Bremen): „Boli sme odvážni, chceli sme byť statoční. Ale ak sa Bayern zasekne na vašej polovici, je veľmi ťažké dostať sa z toho, pretože nechali loptu bežať veľmi dobre a mali veľmi dobré pozície. My sme sa k ničomu nedostali.“

Claudio Pizarro (Werder Bremen): „Na začiatku sme trochu špekulovali o hraní na protiútoky. Mali sme nejaké situácie, v ktorých sme kontrolovali loptu, ale potom s desiatimi mužmi to už bolo veľmi ťažké.“