Ernst-Abbe-Sportfeld Jena

jena bayern

FC Carl Zeiss Jena – FC Bayern

0 : 5 (0 : 3)

Na zápas 1.kola domáceho pohára sezóny 2016/2017 proti FC Carl Zeiss Jena nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Martínez, Alaba, Bernat – Vidal, Lahm, Kimmich – Müller, Lewandowski, Ribéry.

3min – 0 : 1 Ribéry prihráva pred bránku, Lewandowski zakončuje, jeho prvú strelu ale domáci brankár Koczor vyráža, Robertova dorážku už ale končí v bránke.
13min – Müller strelou asi z 11 metrov prestrelí domácu bránku.
20min – Ribéryho strelu vyráža brankár Koczor.
26min – Kühne vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
34min – 0 : 2 Ribéry prihráva Lewandowskému a ten prelobuje brankára domácich.
38min – strelu Starkeho chytá Manuel Neuer.
43min – 0 : 3 Lewandowského strela spoza šestnástky presne zapadne do rohu bránky prekvapeného brankára Koczora.

49min – dobre mierený priamy kop Starkeho chytá Manuel Neuer.
51min – Bernat sa prekľučkuje domácou obranou, následnú strelu ale pošle vedľa domácej bránky. Následne Hummels  strieda Martíneza.
55min – Müllerova hlavička končí vedľa bránky.
56min – domáci striedajú Bocka za Buvala.
64min – Ribéryho strelu vyráža domáci brankár, loptu následne po náhodnej dorážke Vidala zastaví brvno.
66min – Ribéryho strieda Green.
72min – 0 : 4 po nezištnej prihrávke Lewandowského strieľa gól do prázdnej bránky Arturo Vidal.
74min – Vidalovu strelu zastaví tyč domácej bránky.
77min – 0 : 5 Vidala strieda Benko. Následne rozohrá Kimmich rohový kop presne na hlavu Matsa Hummelsa a ten si gólom otvorí strelecký účet v našom mužstve.
86min – Eismann fauluje Lewandowského a vidí za to od hlavného rozhodcu žltú kartu.
87min – Green prihráva Lewandowskému, ten ale strelou nepochopiteľne minie domácu bránku.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – hlavný rozhodca Osmers odpíska koniec stretnutia.

P.S. Ďakujem skvelej rodinke Boorových za veľmi príjemnú spoločnosť pri sledovaní priameho prenosu zo zápasu :-).

Carlo Ancelotti: „Myšlienka a realizácia boli celkovo dobré. Strelili sme rýchly gól a mali dobrú kontrolu nad hrou. Sme veľmi spokojní. Rozhodol som sa dať Matsovi na začiatku pauzu, pretože hral 90 minút proti Dortmundu. Navyše Martínez robil svoju prácu veľmi dobre.“

Robert Lewandowski: „Nech je to Bundesliga alebo DFB pohára, to nie je tak dôležité, pretože ľudia vždy očakávajú odo mňa góly. Pre nás ako tím je dôležité, že hráme dobre. S loptou to bolo dnes veľmi dobré.“

Mats Hummels: „My všetci sa chceme teraz dostať do najlepšej formy. Nemôžeme ešte byť pripravený na 100 percent, ale blížime sa. Strieľanie gólov je to najlepšie, čo sa vo futbale obrancovi môže stať. Skutočnosť, že som sedel na lavičke, je nepodstatná. Na 90 minút od Dortmundu nebola moja kondícia dostačujúca, takže tréner povedal, že dnes hrám maximálne jeden polčas.“

Mark Zimmermann (tréner Carl Zeiss Jena): „Všimol som si, že chlapci boli tak v eufóriu, že im chýbalo trochu viac pokoja a to by pomohlo. Chlapci sú ale mladí, takže sa im nečudujem. Napriek prehre, to bol skvelý zápas.“

Filip Krstič (hráč Carl Zeiss Jena): „Za prehru 0 : 5 sa nemusíme hanbiť. Čiastočne sme hrali aj futbal.“