18:30
Volksparkstadion Hamburg

Hamburger SV – FC Bayern

0 : 1 (0 : 0)

Na zápas 9.kola Bundesligy proti Hamburgeru SV nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Süle, Hummels, Alaba – Tolisso, Vidal – Robben, James, Coman – Lewandowski.

3min – Ulreich pohodlne chytá strelu Hahna.
17min – Comanov center chytá brankár Mathenia.
21min – Robbenovu strelu zastaví bočná sieť.
38min – Jung fauluje zozadu Comana a hlavný rozhodca mu ukazuje červenú kartu.
45min – James vidí za faul žltú kartu.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Jamesa za Müllera.
48min – Vidalova tečovaná strela končí tesne vedľa bránky.
52min – 0 : 1 Alabova centrovaná lopta prejde cez 3 obrancov domácich až k Müllerovi, ktorý ju posunie do strany Tolissovi a ten umiestenou strelou posiela naše mužstvo do vedenia.
53min – trestuhodne necháme vniknúť do šestnástky Sakaia, ktorého v poslednej chvíli pri streleckom pokuse zablokuje Süle, lopta sa ale dostáva k Hahnovi, ktorého gólový strelecký pokus spoza šestnástky vyráža Ulreich krásnym zákrokom nad bránku.
55min – Müllera, ktorý má nejaké problémy s chrbtom strieda Thiago.
62min – domáci striedajú Hunta za Holtbyho.
67min – Comanov strelecký pokus pohodlne chytá brankár Mathenia.
70min – Robbenov center boxuje pred dobiehajúcim Tolissom domáci brankár.
71min – Thiagova strela spoza šestnástky trafí tyč domácej bránky.
73min – Sakai vidí žltú kartu za faul na Comana.
75min – Tolisso vidí žltú kartu za faul na Diekmeier.
76min – domáci dvojnásobne striedajú. Za Van Drogelen prichádza Ito a za Hahna prichádza Kostič.
77min – po rohovom kope letí hlavička Hummelsa tesne vedľa bránky.
81min – Alabova strela letí vysoko nad bránku.
82min – Lewandowski krásne vysunie Robbena, ten postupuje sám na domáceho brankára, tiesnený Papadopoulosom trafí loptu iba do domáceho brankára Matheniu.
83min – Tolissovu hlavičku zastaví tyč domácej bránky.
85min – Coman centruje na Robbena, ten sklepne loptu pre Thiaga, ktorý v dobrej pozícii netrafí loptu z voleja, následnú tvrdú strelu Vidala chytá domáci brankár.
88min – Coman prehodí loptu na Robbena, ten z prvej netrafí bránku.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – po rýchlom protiútoku do odkrytej obrany prihráva Coman pred bránku Lewandowskému, ten v 100% šanci pätičkou minie bránku.
90+3min – striedame Comana za Kimmicha. Po rozohratí lopty odpíska hlavný Fritz rozhodca koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Musíte vyhrať takéto zápasy a to sme urobili. Bolo vidieť, že HSV bol vysoko motivovaný. Spolu s divákmi do toho dali všetko od prvej do poslednej minúty. Od samého začiatku sme tvrdo pracovali. Neudržali sme ale tempo a naša pozícia nebola dostatočná. Po prestávke to bolo lepšie, bol som spokojný. Mali sme veľa šancí na skórovanie. Iba ich premeniť. Ak by bolo 2:0, bolo by po zápase. Takto sme sa museli triasť až do posledného hvizdu.“

Corentin Tolisso: „Bol to dôležitý zápas. Videli sme výsledok Dortmundu. To bol podnet. Zápas bol veľmi zložitý. Nepodarilo sa nám hrať futbal tak, ako sme zvyknutí. Nakoniec sme mohli streliť viac gólov.“

Markus Gisdol (tréner Hamburger SV): „Vždy sa snažím byť spokojný aj s porážkou. Najmä keď vidím zápas, kde do toho tím dá všetko. Odohrali sme veľmi dobrý zápas, najmä po vylúčenie, po ktorom to bol zápas za zvláštnych okolností. Na tomto výkone môžeme stavať, no bolo by skvelé ak by sme na konci boli aj odmenení.“

Gideon Jung (Hamburger SV): „Nefauloval som s úmyslom ublížiť hráčovi. Chcel som zasiahnuť loptu. Môžem sa len ospravedlniť Kingsleymu Comanovi. Je to faul a ťažké rozhodnutie, ktoré je ospravedlniteľné. Ale podľa môjho názoru to nebola jasná červená karta.“